Môžem prísť o maternicu, ak mám 3 mesiace po pôrode silné krvácanie a 2 myómy?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás opýtať, keď som bola tehotná tak spolu s bábätkom v maternici mám 2 myómy, len som už 3 mesiace po pôrode (cisárskym) a moja 3. menštruácia je veľmi silná. Až taká, že mám balenie vložiek na deň.

Môžem prísť o maternicu?

Veľmi sa toho bojím…a že môžem aj veľmi pribrať na váhe.

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dobrý deň,

viac by som sa bála silného krvácania a následnej ťažkej anémie ako priberania. Váš stav je potrebné riešiť a nevyčkávať pridlho. Je potrebné skúsiť zmierniť krvácanie konzervatívne a v prípade, že liečba nezaberie, tak Vás pripraviť na operačné doriešenie stavu. Buď myomektómia (odstránenie myómov) alebo hysterektómia. Záleží od nálezu. Poraďte sa preto so svojim ambulantným gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník