Za akých podmienok by som mohol dosiahnuť hypotéku 200 000 EUR?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

obrat jednoosobovej s.r.o. aktuálne je 48 500 EUR. Predpoklad, že by som mal ísť do plusu v budúcnosti. S tým, že aktuálne si vypláca minimálnu odmenu, s minimálnymi odvodami do SP a ZP. Bezdetný, slobodný, 31-ročný muž.

Aktuálne záväzky:

  • úver 12 500 EUR pri splátke 530 EUR,
  • leasing 2x 6000 (na štvrtiny, čiže 12 000 EUR doplatiť),
  • 1x odklad splátok v roku 2020 (počas korony),
  • 1x odmietnutý úver v roku 2023 v 5. mesiaci,
  • PSS stavebné, našetrené 20 000 EUR,
  • plus rezerva 10 000 EUR.

Za akých podmienok by som mohol dosiahnuť hypotéku 200 000 EUR?

Ako si mám nastaviť financie?

Ďakujem

PS: Robíte skvelú osvetu/prácu. Človek sa veľa dozvie. Držím Vám palce v tom, čo robíte. Všetko dobre prajem.

Dobrý deň,

s Vašimi tržbami by ste vedeli získať maximálne 195 000 EUR v prípade, že by ste nemali žiadne iné úvery. Ak by sa Vám ich podarilo zbaviť alebo refinancovať do novej hypotéky, dalo by sa to riešiť ale iba v jednej banke (tá akceptuje 55% z tržieb ako ročný príjem). Záleží aj od toho, akú činnosť vykonávate. V niektorých prípadoch vedia banky akceptovať aj 60% z ročných tržieb ako príjem, no len pri niektorých profesiách.

Rovnako tak to záleží od toho, kedy ste zakladali firmu a či ste náhodou neboli v strate. Musíte teda ísť na príjem z s.r.o. a nie na príjem Vás ako fyzickej osoby. Odklad pri prekážať nemal ak bol tak dávno (štandardne 2 roky po ňom treba mať splácané úvery riadne).

Pokojne mi napíšte na mail, vyzistil by som si od Vás konkrétnejšie info a povedal by som Vám, čo presne sa dá robiť vo Vašom prípadne.

Ďakujem pekne, veľmi si to vážim. Veľa šťastia aj Vám prajem.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk