Dostaneme úver vo výške 50 000 EUR?

Zodpovedané
9. feb 2024

Dobrý deň,

chceli sme zo ženou zobrať úver na bývanie od PSS vo výške 50 000 EUR. Žena má úver 25 500 EUR, splátka je 420 a ja mám 2 úvery. Jeden na splátky 1380 EUR a 2000 EUR, tam je splátka 44 EUR a úver 99 EUR. Ja som zamestnaná na TPP, príjem mám 980 EUR. Žena je zamestnaná, ale je na materskej a dostáva okolo 1040 EUR.

Prešlo by nám to?

Chcel som konsolidovať tie 2 úvery, čo mám a navýšiť sumu, ale neprešlo mi to. Preto by sme chceli zobrať tých 50 000 EUR, aby sme platili menej a úvery vyplatili.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri PSS potrebujete dokladovať účel využitia daných peňazí.

Ak tie aktuálne úvery máte spotrebné, potrebujete od obdobia vzniku úveru až do času refinancovania do PSS mať bločky súvisiace s nehnuteľnosťou vo výške, v ktorej chcete brať úver alebo potrebujete založiť nehnuteľnosť.

To, či by Vám to prešlo záleží od Vášho počtu detí, poctivosti splácania úverov a od Vášho veku. Základom je však zdokladovanie účelu ako som písal vyššie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk