Počíta sa pri výmere hypotéky do príjmu aj poberanie ošetrovného?

Zodpovedané
Dnes o 12:53

Dobrý deň,

44-ročný žiadateľ má príjem cca 3500 EUR. 40-ročný spolužiadateľ má príjem 1100 EUR (OČR skoro každý mesiac okolo 200 EUR). Majú jedno 8-ročné dieťa, aktuálne žiadne úvery, v minulosti hypotéka 85 000 EUR/30 rokov v Tatrabanke splatená po 8 rokoch.

Akú maximálnu výšku hypotéky by dostali?

Počíta sa OČR do príjmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

OČR-ku banky rátajú ako príjem a viaceré banky vedia hypotéku schváliť aj počas OČR. Ak rátam dokopy príjem 4 800 EUR mesačne v čistom a vybrala by sa banka, ktorá by vedela poskytnúť hypotéku na plných 30 rokov, celkový limit na maximálnu výšku hypotéky by bol okolo 420 000 EUR.

Pokiaľ by daný žiadatelia chceli aj porovnať všetky banky z hľadiska úroku, preplatenosti na úrokoch, poplatkov, výhod a nevýhod daných bánk + ak by chceli odporučiť tú najlepšiu pre ich situáciu, pokojne nech mi napíšu na mail a rád im poradím a nasmerujem.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk