Dostanem úver vo výške 60 000 EUR, keď môj mesačný príjem je 1100 EUR a som slobodná?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

potrebovala by som úver na bývanie vo výške 60 000 EUR. Mám 34 rokov, som slobodná, bezdetná, žiadne úvery a ani podlžnosti nemám. Čistý príjem mám 1100 EUR.

Ako mám postupovať?

Je pri mojom príjme taký úver možný?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak myslíte hypotekárny úver a nie spotrebný. Pri hypotekárnom sa aj zakladá nehnuteľnosť (napríklad tá čo sa kupuje) a dá sa ho mať až na 30 rokov. Spotrebný je možné zobrať len na 8 rokov. Spotrebný v takej výške ani nikde neposkytujú. Hypotekárny by Vám s Vašim príjmom vyšiel. Tu stačí mať tak 870 EUR mesačne a viac.

Ďalší postup by mal byť nasledovný: Porovnanie všetkých bánk, výber najvýhodnejšej ponuky z hľadiska úroku + poplatkov a ostatných služieb, spracovanie zložky a schvaľovanie (potom tam sú podmienky čo treba splniť pred a po vyčerpaní danej sumy). Ak si banky neviete detailne porovnať a nevyznáte sa v ich metodike a zľavovom systéme, pokojne mi napíšte a prepočítam Vaše možnosti + Vám poviem presný postup ako si to viete vybaviť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk