Máme skúsiť refinancovanie v inej banke?

Zodpovedané
10. jún 2024

Dobrý deň,

v auguste 2024 nám končí 4-ročná fixácia na úrok 1,19%. Banka nám poslala novú úrokovú sadzbu na ďalšie 4-ročné obdobie vo výške 4,59%. Splátka sa takto navýšila o cca 70 EUR. Vždy sme v takomto prípade prišli osobne do banky a požiadali o prehodnotenie úrokovej sadzby. Banka vyhovela a o pár desatín sadzbu vždy znížila. Teraz sa však jedná o oveľa vyššie navýšenie sadzby, preto Vás chceme požiadať o Váš názor.

Máme skúsiť refinancovanie v inej banke?

Prípadne príspevok od ÚPSVaR, alebo iný spôsob, aby sme dokázali splátku znížiť čo najvýhodnejšie.

Sú toto reálne úrokové sadzby, ktoré momentálne banky ponúkajú?

Ďakujem

Dobrý deň,

v dnešnej dobe je úrok 4,59% ešte celkom dobrý. Ak máte nárok na štátnu pomoc na zvýšené splátky hypotéky, tak by som ju odporúčal využiť. To by Vás vyšlo najvýhodnejšie zo všetkých možností.

Podmienky sú:

  • príjem môže dosahovať maximálne 2 086,40 EUR v hrubom na jedného dlžníka,
  • daná nehnuteľnosť musí slúžiť na bývanie a nesmie sa prenajímať,
  • pomoc nie je možné čerpať pri predošlom refinancovaní hypotéky v inej banke.

Ak nárok nemáte, dajú sa porovnať aj iné možnosti. Konkrétne najnižšia sadzba na trhu je 4,00% aktuálne. Záleží však od toho, aký máte príjem a ako poctivo ste splácali hypotéku, aby sa zistilo či máte nárok na refinancovanie do inej banky, keďže pôjde o zvýšenie splátky hypotéky. Pokojne mi napíšte detaily k Vašej situácii na mail a pozriem sa Vám na to.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk