Kde je najvýhodnejšie žiadať o úver na rekonštrukciu domu?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

chceli by sme si s partnerom zobrať úver 50 000 eur na rekonštrukciu domu.

Čo je z tohto hľadiska najjednoduchšie a najvýhodnejšie s tým, že by sme išli do toho obidvaja spolu?

Čiže dva príjmy cca 1800 eur s tým, že mám leasing a ten mi končí budúci rok a ručili by sme nehnuteľnosťou.

Máte nejaké odporúčania, kde nie je vysoký úrok a kde mesačná splátka nebude 500 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte možnosť ručiť nehnuteľnosťou, najjednoduchšia možnosť je zobrať americkú hypotéku.

Americká hypotéka je hypotéka, pri ktorej sa nedokladuje účel využitia peňazí. Jednoducho len založíte nehnuteľnosť a vyberiete peniaze, čo potrebujete. Je tam však v niektorých bankách obmedzenie splatnosti americkej hypotéky na 20 rokov, avšak ak sa týmto bankám vyhnete, budete môcť zobrať hypotéku štandardne aj na 30 rokov (to už podľa potreby) a znížiť si tým mesačnú splátku.

Viac o americkej hypotéke si môžete prečítať v tomto článku:
https://relyon.sk/hypoteky/americka-hypoteka/

Banky, ktoré aktuálne poskytujú americkú hypotéku na 30 rokov sú:

  • Slovenská sporiteľňa,
  • VÚB banka,
  • 365 banka.

Pri nich si treba následne porovnať úrokové sadzby, ktoré aktuálne majú a poplatky za poskytnutie hypotéky. Aktuálne je na tom s úrokovými sadzbami najlepšie 365 banka spomedzi týchto troch bánk. Potom SLSP a nakoniec VÚB banka.

Určite si prečítajte aj môj článok na tému hypotéky na rekonštrukciu, kde nájdete okrem iného najjednoduchšie spôsoby financovania rekonštrukcie jednotlivých bánk, na čo si dať pri hypotéke na rekonštrukciu pozor, poplatky spojené s hypotékou a nejaké využiteľné odporúčania:
https://relyon.sk/hypoteky/hypoteka-na-rekonstr...

Je dôležité overiť, či sa na danú hypotéku kvalifikujete. To závisí od vášho veku, úverovej histórie, aktuálnych úverov, počtu detí, vášho čistého mesačného príjmu (neviem či tých 1800€ je v čistom alebo v hrubom a takisto či to je už spolu alebo máte každý takýto príjem) a niekoľkých ďalších faktorov.

Pre detailnejšie odkonzultovanie vašej situácie mi kľudne napíšte mail a poradím vám konkrétnejšie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk