Je reálne navýšenie hypotéky pre rozvedenú ženu s dieťaťom?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

som rozvedená žena s jedným dieťaťom a zostatok hypotéky mám vo výške necelých 33 000 eur.

Ako môžem túto hypotéku navýšiť?

Chcem si kúpiť auto a splácať ho v rámci splátky hypotéky. Môj čistý príjem je cca 1 200 eur a výživné na dieťa 200 eur. Žiadnu inú pôžičku, ani úver nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

buď si viete zobrať druhú hypotéku v tej istej banke, v ktorej máte aktuálnu, a tým si viete navýšiť rozpočet od banky, pričom by ste si nechali tú pôvodnú s aktuálnymi podmienkami.

Alebo viete urobiť to, že si hypotéku refinancujete do inej banky a zoberiete si navýšenenie. Záleží od toho, v ktorej banke aktuálne hypotéku máte, lebo v niektorých sa nedá na auto zobrať hypotéka a ani sa dokonca bezúčelovo/na auto nedá hypotéka navýšiť.

Pokojne mi to môžete špecifikovať do mailu a poviem Vám vaše možnosti v aktuálnej a aj iných bankách.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk