Môžem ako rozvedená žena požiadať o hypotéku vo výške 95 000 eur?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

som 39-ročná rozvedená žena, mám 17-ročné dieťa. Som pracujúca a mám stály príjem v čistom 790 eur + výživné. Mám už spotrebný úver v sume 6 000 eur.

Môžem požiadať o hypotéku na sumu 95 000 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

na výšku hypotéky 95 000 eur by ste potrebovali mať akceptovateľný príjem minimálne okolo 1 300 eur v čistom mesačne.

Ak máte približne 800 eur v čistom v práci, výživné by muselo byť najmenej 500 eur mesačne (čo je malá pravdepodobnosť). Zároveň som tam ešte nerátal splátku spotrebného úveru. Ak rátam s tým, že splátka spotrebného úveru je napríklad 120 eur mesačne, tak by ste potrebovali čistý príjem okolo 1 500 eur mesačne a výživné približne vo výške 700 eur mesačne.

A iba jedna banka na trhu akceptuje 100% z výživného bez maximálneho stropu mesačnej čiastky (VÚB).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk