Je možnosť urobiť refinancovanie počas rodičovskej?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

je možnosť urobiť refinancovanie počas rodičovskej?

Overuje sa pri refinancovaní plat?

Refinancovanie plánujeme kvôli hypotéke, asi 84 000 € a na spotrebný úver 19 000 € z PSS. Ide o to, že manžel nemá výplatu na páske, iba základ. Cena bytu, ktorým ručíme, je v dnešnej dobe približne 130 000 €.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží to od toho, ako dlho splácate dané úvery, či máte nejaké omeškania alebo odklady splátok a niekoľkých ďalších faktorov. Všeobecne je možnosť riešiť refinancovanie bez overovania výšky príjmu - ide o takzvané čisté refinancovanie. Je tam však podmienka, okrem iného, aby aspoň jeden z dlžníkov mal klasický hlavný príjem ako zamestnanie či živnosť, aby sa overila existencia jeho príjmu v sociálnej poisťovni.

Viac na túto tému nájdete na mojej stránke v článku o refinancovaní:

https://relyon.sk/hypoteky/refinancovanie-hypot...

Prípadne sa so mnou spojte cez mail a poradím vám súkromne, na zodpovedanie tejto otázky mám však zatiaľ málo vstupných údajov.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk