Dostanú 71-roční dôchodci úver vo výške 7 000 EUR?

Zodpovedané
18. júl 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Môžu dvaja manželia - dôchodci vo veku 71 rokov dostať úver vo výške 7 000 EUR?

Môžu ručiť bytom, ktorý má hodnotu cca 30 000 EUR. Ručiteľov nemajú. Jeden dôchodca má dôchodok vo výške 800 EUR, jeho manželka cca 450 EUR.

Je to dostatočný príjem pre schválenie úveru?

Nemajú žiadne dlhy a v register majú čisty, vždy všetko splácali načas.

Ďakujem

Dobrý deň,

minimálna doba na poskytnutie hypotéky je 5 rokov, čo už ale vekovo nespĺňajú. Jedine prichádza do úvahy spotrebný úver. To by im malo v poriadku vyjsť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk