Dostanem ako čerstvo rozvedená žena s dvomi deťmi hypotéku?

Zodpovedané
12. aug 2024

Dobrý deň,

mám hypotéku na dom v nesplatenej sume 66 000 EUR. Som čerstvo rozvedená, hypotéku chcem zobrať na seba a bývalého vylúčiť. Potrebujem si zobrať ešte 10 000 EUR navyše.

Čistý príjem mám 880 EUR, daňový bonus 260 EUR na dve deti mesačne vo výplate. Výplata na účet mesačne aj so stravným a daňovým bonusom cca 1220 EUR. Rodinné prídavky 120 EUR mesačne a výživné 200 EUR na obidve deti.

Súčasná hypotéka činí 252 EUR a o rok končí úroková sadzba. V SLSP mi to nechce prejsť, ručiteľa nemám a neviem ani či budem mať. Takže je to len na mne.

Mám možnosť dostať úver 10 000 EUR alebo celý refinanc 76 0000 EUR s mojimi prijímami v inej banke?

Ďakujem

Dobrý deň,

najväčší príjem Vám vie akceptovať 365 banka. Tá berie z výživného 60%, plný daňový bonus a aj čistý príjem samozrejme. Záleží ešte od toho, koľko máte rokov.

Ak by ste vedeli dostať hypotéku na 30 rokov, tak nejakých 73 000 EUR by ste si dokopy vedeli požičať v rámci 365 banky. Možno trošku viac. Záleží aj od presného zostatku úveru a presnej priemerky príjmu za posledných 6 mesiacov.

Pokojne mi napíšte na mail a viem sa Vám na to pozrieť, čo maximálne viete získať v danej situácii.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk