Chcem vyňať bývalého partnera z hypotéky, ale nechcem meniť úroky a ani dobu fixácie. Ako postupovať?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

som po rozvode a aktuálne riešime vyňatie bývalého partnera ako spoludlžníka z hypotéky. Aktuálne je zmluva zafixovaná ešte cca 2 roky. Banka trvá na novej úrokovej sadzbe a novej fixácii na 5 rokov. Príjem a ani dohoda s bývalým partnerom nie je problém. Problém je, že ja nechcem meniť úroky a ani dobu fixácie. Chcem pokračovať v pôvodnej zmluve a fixácii. Banka však trvá na zvýšení úrokovej sadzby a začatí novej fixácie.

Ako to reálne riešia iné banky?

Podľa info z iných bánk je situácia taká, že sa spoludlžník vyjme za poplatok a v zmluve sa pokračuje a ostáva pôvodná úroková sadzba.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží, či je on ako spoludlžník alebo hlavný dlžník. Lebo ak je hlavný dlžník, tak len v ČSOB sa dá vyňať bez zmeny úroku a fixácie.

V ostatných bankách sa to nedá. Ak je spoludlžník, tak by to mal ísť v každej banke ak vychádza príjem.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk