Hodnotenia a skúsenosti s ostatnými produktami

Máš skúsenosť s ostatnými produktami?

ildi578  15. apr 2024

Pozor! Podvod!

Objednala som tovar už viac ako mesiac,stále nič...
Chcela som zavolať ale neexistujúce čislo. Neobjednávajte nič asi je to podvod!!!

Elektrický bicykel TERN GSD

Zabava a uzitok pre celu rodinu

Veľmi jednoducho používateľný rodinný elektrobicykel, s dostatkom miesta pre dve deti resp. týždenný rodinný nákup. Výborná alternatíva auta - či už na denný rozvoz detí do škôlky/školy, cestu do práce, resp. na nákupy. Naše deti sa v jazde vyžívali, skoro tak ako manžel, ktorý ich viezol :)

Celoročná pneumatika Continental AllSeasonContact 2

Spoľahlivé a bezpečné riešenie, bez ohľadu na ročné obdobie

Keď príde na bezpečnosť mojej rodiny, pri výbere pneumatík pre naše auto, nechcem robiť žiadne kompromisy. Manžel je často v zahraničí a tak je prípadné medzisezónne prezúvanie často na mojich pleciach. Hľadali sme preto pneumatiky, ktoré by nám s dcérkami poskytli spoľahlivosť a bezpečnosť bez ohľadu na ročné obdobie.

Stávalo sa mi, že mi manžel prezul pneumatiky pred odchodom do zahraničia a o pár dní sa vrátili nečakane ranné mrazy, alebo naopak, odchádzal, keď bolo ešte teplo, no v priebehu pár dní napadol prvý sneh. Na západnom Slovensku, kde žijeme, už snehové kalamity nepoznáme. Na miestne klimatické podmienky a aj našu rodinnú situáciu, kedy musím veci okolo auta riešiť sama, sú preto celoročné pneumatiky ideálnym riešením.

Moja voľba nakoniec padla na Continental AllSeasonContact 2. Hoci nie som technicky založená, snažím sa aspoň základne rozumieť tomu, čo kupujem. Jazdné vlastnosti a bezpečnosť pneumatík sú pre mňa na prvom mieste. Výrobca deklaruje, že pneumatika AllSeasonContact 2 ponúka vynikajúci výkon na mokrej aj suchej vozovke, čo bol pre mňa kľúčový faktor. Ako matka, ktorá denne šoféruje – či už do školy, na krúžky, za nákupmi alebo na výlety – potrebujem pneumatiky, na ktoré sa môžem spoľahnúť a neprekvapí ma prípadná zmena počasia.

Pneumatiky sú deklarované ako energeticky efektívne, čo znamená, že by mali prispieť k nižšej spotrebe paliva. Čo je pre rodinný rozpočet vždy dobrá správa, každé ušetrené euro sa počíta. Manžel mal strach z hlučnosti pneumatík. S týmito predsudkami sú všeobecne spájané celoročné pneumatiky. Neviem, ako je to u iných značiek, no Continental AllSeasonContact 2 sú naozaj tichučké a v ich prípade je ide naozaj iba o zbytočné predsudky.

Pneumatiky dobre sedia na ceste - aj v zákrutách, či pri vyšších rýchlostiach. Testoval ich aj časopis Auto Bild. Ja si pred kúpou vždy hľadám recenzie o daných produktoch a výsledky tohto nezávislého testu boli pre mňa poslednou bodkou, prečo som sa pre Continental AllSeasonContact 2 rozhodla. Vychválené boli aj za dlhú životnosť, alebo ako to odborne nazvali „vysoký kilometrový výkon”. To však budem vedieť osobne posúdiť až po dlhšej dobe.

Ide o druhú generáciu celoročných pneumatík od Continetalu z radu AllSeasonContact. Na webe som sa dočítala, že vďaka pokročilej technológii materiálov a behúňa majú ešte lepšiu ovládateľnosť a brzdnú dráhu. Jeho vzor, dizajn a materiál má totiž kľúčový vplyv na vlastnosti pneumatiky, ako sú priľnavosť, odolnosť voči opotrebovaniu, schopnosť odvádzať vodu a znížiť tak riziko aquaplaningu, ale aj na hlučnosť a spotrebu paliva.

Pre našu rodinu sú Continetal AllSeasonContact 2 ideálnou voľbou. Aj keď sú drahšie, stále vyjdú lacnejšie, ako kupovať dve sady, na leto a na zimu zvlášť. Cítim sa bezpečne, jazdné vlastnosti majú super a som rada, že sme sa rozhodli práve pre ne.

Denné šošovky Dailies TOTAL1 (30 šošoviek)

Šošovky, o ktorých ani neviete, že ich máte

Jednodňové kontaktné šošovky sú často odporúčané pre ich hygienické výhody a jednoduchosť použitia. Ja som mal možnosť testovať šošovky Alcon Dailies Total1, ktoré sľubujú revolúciu v pohodlí a ochrane očí, vďaka unikátnej kombinácii silikón-hydrogélu s vysokou priepustnosťou kyslíka a klasického hydrogélu s bohatým obsahom vody. Ako to dopadlo? Od prvého momentu, ako som si šošovky nasadil, som pocítil výrazný rozdiel. Tradične som cítil prítomnosť šošoviek v očiach, síce mierne, ale stále. No s Alcon Dailies Total1 som reálne zabudol, že ich vôbec mám. Pohodlie bolo konzistentné od rána do večera, bez potreby použitia doplnkových zvlhčovacích kvapiek, ktoré som inokedy považoval za nevyhnutnosť.

Jedna z hlavných výziev pri nosení kontaktných šošoviek bol u mňa pocit suchosti a únavy očí, najmä po dlhých hodinách strávených pri počítači. S Alcon Dailies Total1 som tento problém nemal. Veľmi sa mi páči, že v porovnaní s mesačnými šošovkami nemusím riešiť ich čistenie, dokupovanie roztokov. Je to praktické, pohodlné a hygienické. Denné šošovky večer jednoducho zahodím. Šošovky Alcon Dailies Total1 sú podľa mňa super pre „začiatočníkov“ v nosení šošoviek, keďže odpadá starostlivost o ne a taktiež ich jednoducho v očiach necítiť. A tak odpadá stres z nepohodlia pri nosení. Za redakciu Modrého koníka môžeme šošovky Alcon Dailies Total1 odporučiť.

pepisska  10. feb 2024

FINLANDO.SK NIKDY VIAC!

Tovar objednaný 6.12.2023 (vianočný darček). Objednávka pozostávala z mikiny a trička, objednávku mi rozdelili, takže som ešte za každý balíček zaplatila 2,- Eurá clo. Mikina prišla za 36 pracovných dní a tričko za 43 pracovných dní. Ako čítam, tak ešte môžem byť šťastná, že mi objednaný tovar prišiel. Škoda, že som si predajcu neoverila dopredu.

iris12345  8. feb 2024

Neodporúčam obchod Finlando.sk

Tovar objednaný v októbri 2023, mali ho na sklade, odoslanie bolo ihneď po zaplatení. Dnes je 8.2.2024 a tovar nemám. Niekoľko mailov som poslala, najprv bolo, že majú na to až 180 dní, potom v januári, že už je na ceste, ale nemajú sledovacie číslo od prepravcu. Samé klamstvá.

maria472  3. jan 2024

Nespokojnosť

Objednaný tovar som chcela ako darček k narodeninám, myslela som že expresné dodanie je 3 dni alebo tri týždne, ale pomaly tri mesiace a stále nič. Už nikdy nič neobjednám pri podmienke platby vopred.

Luminia – Basil Verde

monsik  29. dec 2023

Luminia vanilla

Sklamaná som maximálne. Za taku cenu a absolútne nevonia… zbytocne vyhodené peniaze 😡

nikusqa  19. dec 2023

Zdĺhavé čakanie

Našťastie mne tovar prišiel, ale namiesto 30 dní som čakala 3 mesiace. Ide to z Číny a funguje to podobne ako AliExprex. Kým sa im nenazbiera veľký počet objednávok tak to neposielaju hneď. Samozrejme platbu som hneď zaplatila.
Neviem či to sú podvodníci ale uz si od nich určite nič neobjednam. A dá sa s nimi spojiť iba formou mailu.

lubika1971  16. dec 2023 Overená recenzia

Tovar

Nedoporučujem!!!
Objednala som si tovar. Prvé podozrenie bolo , keď tovsr som hneď zaplatila a mne stále chodili maili aj správu aby som uhradila faktúru . Ktorá už bola zaplatená začiatkom Novembra 2023 . Máme 15 December a tovar stále nemám . Písala som E mail na Finlando a prišla mi odpoved , že na dodanie tovaru majú lehotu 30 pracovných dni . Čo znamena 1 1/2 mesiaca . Čo pri objednávke nemajú nič take napisane . Majú reklamu rýchle dodanie 😁. Debilina !! Nedoporučujem nakupovať pre tých čo sa ponáhľajú mat tovar čo najskor pri sebe.

marcel_88  14. dec 2023

NEOBJEDNAVAŤ!!! FINLANDO.SK !!!

Tovar objednaný v marci tohto roku. Do dnešného dňa nedoručený.
Podaná reklamácia pred par týždňami.
Dnes mi prišla odpoveď:

Vážený zákazníku,
je nám to velice líto, ale tímto způsobem Vám musíme zdvořile oznámit, že Vaši reklamaci nedoručené zásilky jsme se pokusili vyřídit u dodavatele zboží a bohužel byla ze strany dodavatele zamítnuta. V tomto případě se jedná o finální rozhodnutí ze strany prodejce a i přesto, že jsme dělali vše co bylo v našich silách tak nejsme schopni žádným způsobem ovlivnit rozhodnutí dodavatele.

Vrácení platby tedy není v našich možnostech.

Opravdu nás velmi mrzí, že nejsme schopni ze 100% ovlivnit rozhodnutí dodavatelů na naší internetové nákupní galerii.

Jedním z důvodů zamítnutí ze strany dodavatele může být ten, že byla špatně zadaná adresa (ulice bez čísla, špatné psč...)...

Výhovorky, výhovorky a výhovorky,...

Jediná chyba je, že som si neprečítal skôr recenzie. Pevné dúfam, že ďalší ľudia budu mať šťastie a prečítajú si skôr recenzie na tohto NESERIÓZNEHO PREDAJCU FINLANDO.SK

petraduro  14. dec 2023

Zlá skúsenosť

Tovar sme objednali pred 2 týždňami pre imobilne dieťa k vianočným sviatkom pod stromček a nič neprišlo.Ked voláme na kontakt im a píšeme mail tak odpoveď žiadna.A keď voláme na operátora stále je nedostupný.Budem to riešit políciou alebo súdnou cestou lebo toto nieje normálne.

lidavor  13. dec 2023

Podvod

PODVOD
Nenechajte sa oklamať. Dávam si pozor na podvodné stránky, žiaľ omylom som od nich objednala vec a neprišla už cez 2 mesiace. Nedá sa im dovolať, e-mail píše automatickú odpoveď.
NIČ u nich nenakupujte.
Ešte chcem dodať, že tento internetový obchod je vedený aj na Slovenskej obchodnej inšpekcii ako rizikový internetový obchod!!!

babulicova  7. dec 2023

Popravenie mienky

Vcera som napisala zlu recenziu na FINLANDFO, dnes mi prisla polovicka objednaneho tovaru. Takže už dlhuju iba 20Eur. Nechcem mat zle svedomie, preto pisem pravdu.

lidavor  1. dec 2023

PODVOD

NIČ u nich nenakupujte.

deni877  23. nov 2023

Podvod

Nikdy viac už z tejto stránky

jozef11a  2. nov 2023

PODVODNÍCI NEDODANÝ TOVAR

UŽ VIAC NIKDY.

miso814  10. okt 2023

Podvodnicka internetová stránka

Podvodnicka internetová stránka
Objednávka mi ani nedošla nedá sa im dovolať keď im píšem email tak stále to iste do okola mi posielajú žiadna reakcia s ich strany

magaia  28. sep 2023

Finlando.sk

Tiež mam skúsenosti s Finlando.sk. V živote si u nich uz objednávať nebudem, su to podvodníci, zoberú peniaze a tovar nepríde peniaze nevrátia. Objednávala som si v auguste 2023 doteraz neevidujú moju platbu a nemôžu tovar odoslať

sennen  22. aug 2023

Keby sa dalo, dám -10 hviezd

Tovar som objednával pred mesiacom, samozrejme na stránke je písané dodanie 2-5 dni. Oklamal som sa a nepreveril som si stránku…
Každopádne, tovar doteraz neprišiel a podľa recenzií to bude nejaký auschuss. Škoda 100€… Na budúce budem vedieť a prioritne preverím predajcu. Nečakal by som že takáto stránka bude mať takú dlhú životnosť. Nechápem ako je možné že im to nezrušili. Asi 99% ľudí od modrého koníka, Facebooku alebo inde majú iba negatívnu skúsenosť. Na 100% sa sem vrátim ak tovar dostanem.