Autosedačky

V rámci výbavy pre dieťa budete skôr či neskôr určite riešiť aj výber autosedačky. Ak už pôjde o vajíčko, autosedačku alebo podsedák, je dobré sa v ponuke zorientovať a nechať si poradiť od skúsených odborníkov či rodičov. Všetky autosedačky sme preto rozdelili podľa značiek výrobcov, nech je pre Vás orientácia o mnoho jednoduchšia.

Značky autosedačiek

Hodnotenia a skúsenosti s autosedačkami

Máš skúsenosť s autosedačkami?

Autosedačky Kiddy

accuz  22. apr 2024

Recenzia na Kiddy Evoluna 2

Toto vajíčko je super, najprv sme si kúpili Cybex Aton 5 ale nakoľko chodíme dlhšie vzdialenosti za rodinou hľadali sme niečo kde môžeme dať dcéru do ľahu. Okrem Joie (v ľahu v kočíku aj aute) a Cybex Cloud Z (iba kočíku) má túto možnosť. Má skvelú novorodenecku vložku (naozaj novorodenecku) kde bábätku nebehá hlava hore dole a netreba ju vypokladat uterákmi. Máme k nej Isofix, montáž nebola nijako extrémne zložitá, malej sa vo vajíčku páči. Navyše má dobré hodnotenia v bezpečnostných testoch. Čo by som hodnotila trochu negatívnejšie je že nemá takú dlhú striešku napríklad v porovnaní so Cybexom ale na ochranu pred slnkom v aute to stačí.

accuz  18. apr 2024

Vajíčko pre väčšie deti

K vajíčku Cybex Aton 5 sme sa dostali "náhodou" keď sme z druhej ruky kúpili dvojkombinaciu kočíka aj s vajickom. Podľa informácie od výrobcu by vajíčko malo obsahovať novorodenecku vložku. Realita je taká že ta vložka je pre novorodenca veľmi veľká a láme sa mu v ňom hlavička a následne to treba povykladat uterákom, latkovymi plienkami čo teda nie je nič moc. Na Sashe je možné si dať takúto extra vložku ušiť ale vzhľadom k tomu že je na trhu kopec lepších vajíčok za cenu Atonu+vložky, neviem už by som do toho neisla. Neviem povedať ako je to s isofixom ten nemáme. Avšak veľa a dlho cestujeme preto sme po hľadaní na internete kúpili Kiddy Evoluna 2 ktoré sa dá aj s isofixom v aute polohovať do ľahu čo nám veľmi vyhovuje, mala v ňom hneď zaspi a ku všetkému je to schválené otropedmi. Toto vajíčko má už aj "pravú" novorodenecku vložku a je to teda riadny rozdiel. V akcii sa dá kúpiť za prijateľnú cenu a s originál adaptérmi sa dá napojiť aj na podvozok Cybex (minimálne Balios S Lux by sa mal dať). Problém je že v ľahu sa dá polohovať len s isofixom, takže mamina ktorá ide niekam s vajíčkom a chce ho mať vpredu musí pozrieť či má vpredu napojenie na Isofix ak nie, tak treba iné vajicko. Už druhýkrát by som išla úplne len do tejto kombinácie + dokupena vanička. Prípadne Cybex vajíčko doplnkové na predné sedadlo ak tam nie je Isofix ale určite nie Aton. Čo hodnotím na Atone pozitívne je veľká slnecna strieška a dizajn ale to majú všetky Cybexy.

zdenus87  3. apr 2024

Síce bezpečne ale katastrofa

Milión krát odporúčané kvôli bezpečnosti ale používatelsku skúsenosť vám povie málo kto. Nechápem síce prečo. Ale tak teda. Na zakladni celé zle keďže veľmi veľa áut ma šikmé sedadlá. Ak chcete sklon vyrovnať, základňu treba nezmyselne vykladať klinmi uterákmi aby dieťaťu nepadala hlava. Sedačka nemá žiadne vložky, deťom je dobrá asi až tak od pol roka a vydrží vám potom tak max ďalšie tri mesiace. Dovtedy je horor ju používať. Je totiž podľa môjho názoru veľmi zle vytvarovaná a deti majú hlavy zaborené v hrudníku. Ťažko sa im dýcha, prehĺta, majú problémy s travenim, zvracanim v aute a celkovo bolesti žalúdka z veľmi neprirodzenej polohy tela. Dočítala som sa že na tento problém radia skladať uteráky pod chrbátik. Čo teda nevyrieši problém úplne iba ho zmierni. Vyhnite sa tejto sedačke ak nechcete riešiť tieto problémy s vaším dieťatkom v aute. Dopĺňať kadejaké vložky a vypodloženia do autosedačky mi príde úplne strašné, zmätočné a stresujúce. Vaše dieťa potrebuje tiež cestovať okrem bezpečia aj komfortne a toto sedačka vôbec nespĺňa. Nerozumeli sme prečo naše dieťa dlhodobo plače v aute. Po vymeme sedačky nastala obrovská zmena. Bolo to nepohodlim a nie nebolo to nesprávnym usadenim. O tom som si už časom naštudovala veľa aj dala skontrolovať. Vyhnite sa jej

Autosedačka Joie Steadi

jaond19  16. nov 2023

Na prvý pohľad výborná, no v skutočnosti nie....

Sedačka je pre váhovú kategoriu 0-18kg, no ja som ju zacala pouzívat az ked mal syn 17mesiacov a 11kg, takze prídavne zmensovacie vankusiky hned isli dolu - pohodlnost pre lezanie pre ovela mensie babatko posudit neviem. No sedacka je makka aj bez vankusikov, takze super, pohodlna aj opierka hlavy ktora ide mierne nastavit hore-dole. V protismere ma iba jednu naklonenu polohu pre lah, co dietatu ktore uz sedí (súdiac podla syna) vyhovovat nebude a bude sa jedovat a dvíhat. V smere jazdy je sed a pololah, ktorý ale bohuzial nejde nastavit ked je sedacka priputana, pretoze je to nestastne riesene, ze pásy polohovanie nepustia. Esteze mame taky sklon sedadiel ze je cela sedacka mierne naklonena a ked syn zaspí, nepadá mu hlava dopredu. Zatial. Pásy v autosedacke maju bohuzial len jednu polohu(nedaju sa dat vyssie) a kedze je polstrovanie k nim napevno a zospodu s pevnou gumou, som zvedavá kedy to syna zacne tlacit na ramenach, nema ani rok a pol a uz je dost vysoky, tipujem ze sedacka vydrzi tak do 2 a pol roka a koniec... takisto pri usádzaní dietata pásy velmi zavadzaju, nedaju sa dat dobre bokom.
Za mna sklamanie, taka ospevovana znacka.... nemam chut ist ani do pokracovacej sedacky tejto znacky.

Autosedačka Maxi-Cosi Tobi

jaond19  15. nov 2023

Autosedačka 9-18kg

Sedačku hodnotím tak na 50%. V podstate mi najviac (resp. kvoli dietatu) vyhovovalo to, ze je ozaj vyvysena a dieta vidi von z okna. Co by bolo super, keby bola protismerná, nakolko váhová kategoria je pre protismer idealna. Polohovanie by som prijala vacsie, ide iba do mierneho náklonu, ale tak syn pospal ked bolo treba, hlava nepadala.. Ocenujem pútanie pásmi, jednoduchy system, no pevný, sedacka sa ani nepohla. Mierne polohovanie hlavovej opierky (hore - dole). Samotné pásy v sedacke maju napevno polstrovanie a zospodu protismykovu gumu, ktora bola na holú kožu v lete nepríjemná ked malo dieta tielko... takisto system zmensenia/zvacsenia pasov mi nevyhovoval, stavalo sa ze mi neisli oddialit aby som mohla dieta do nich navliect a nasledne zase zatiahnut.

Autosedačky Maxi-Cosi

jaond19  28. aug 2023 Overená recenzia

Maxi Cosi Tobi

Kúpená z druhej ruky nakoľko som narýchlo na 1 tyzden potrebovala sedačku ktorá sa pripútava iba s pásmi. A som rada že som kedysi nekúpila novú, lebo za tú cenu ozaj nestojí... značka-neznačka, proste má "muchy" ktoré mne vadia....

lalala94  25. aug 2023

Sklamanie

Toto vajíčko sme kúpili na odporúčanie v obchode, ale 2x by som ho už nekúpila. Základňu treba vypodložiť klinom alebo uterákom, inak dieťaťu padá hlava, nehovoriac o tom, že toto vajíčko nemá žiadnu zmenšovaciu vložku, čiže ju treba dokúpiť (čo som ako prvorodička nevedela, avšak po tom ako sme tam uložili dcéru v pôrodnici som hneď videla, že toto je celé zle). Bez vložky tam má dieťa kopu miesta a "lieta tam". Podľa mňa sú na trhu aj lepšie vajíčka ako toto, my sme prešli na Kiddy Evoluna, a to sa nedá ani porovnať.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

michala11111  26. mar 2023

Autosedačka joie spin 360

Som maximálne spokojná. To otáčanie je neskutočná pomoc, inú by som už nechcela

Autosedačka Maxi-Cosi Coral 360

shania12345  9. mar 2023

Maxi - Cosi Coral 360 - bez izofixu

Toto vajicko používam 2. mesiac a teda ta odnímateľná časť má niečo doseba, malú si nosím ako kabelku, je fakt ľahká a odnímateľnosť a nakliknutie späť na škrupinku intuitívne a jednoduché, strieška je fakt super dlhá to veľmi oceňujem. Väčšinou som si všimla, že tie vajíčka nemajú ktovieako dlhé tie striešky ale možno sa mýlim.
Ako mínus však dávam že celé vajicko aj so škrupinou je ťažšie aj keď ho chcem dať na kočiar tak sa potrápim, dalej ako mínus dávam tomuto vajíčku krátku využiteľnosť , tá odnímateľná časť je malá, resp. pochybujem, že vydrží do 12 mesiacov, mam pocit že onedlho budeme musieť pozerať po niečom väčšom kde nám mala vydrží dlhsie 🤷🏼‍♀️ Novorodenecká vložka je do 60 cm a nedá sa vyberať po častiach, teda malá má 2 mesiace a už jej budem musieť tú vložku dať preč aj keď mam pocit že jej bude potom hlavka lietať ale v tom sa už tlačí, ďalej ako mínus dávam pásy, kde sa ta mäkká penová časť neda prispôsobiť, je napevno … druhýkrát by si toto vajicko už asi nevybrala za mna má viac nevýhod ako výhod fakt jediným plusom je že ak si zabudnete podvozok kočiara (už sa mi to stalo) tak bez problémov pochodite čo vam treba aj s týmto vajíčkom.👍

moonikajan  14. feb 2023

Ľahká a pružná

Sedačka je veľmi pekná a ľahko sa s ňou manipuluje. Deťom sa v nej pohodne sedí. Ľahko sa inštaluje do auta.

Autosedačka Lorelli Lyra Isofix

jaond19  11. feb 2023

Kompromis medzi cenou a kvalitou

Zatial po 4 mesiacoch pouzivania ju hodnotím tak na 7/10b. Otáčanie je síce fajn, ale občas to ide ťažko. V protismere jazdy sú len 2 polohy (nazvem to "pololah a mensí lah"), co zatial nevadí, syn je malý, ale ked bude vacsí (cca od 1 roka), bude mu ten pololah dost vadit (podla predoslych skuseností s 2 detmi), v smere jazdy su polohy 3 a vsetko práveze dost na sedenie, malý sklon k spánku na moj vkus... Pri zapojení na isofix ma sedacka trochu vôlu (mame Octaviu) - neviem ci to tak má byt, je to nasa prva sedacka na isofix. Zapojenie pásu Top Tether mi lezie trochu na nervy, ak chcem sedacku otacat, tak to musim odpojit - "super" vymyslené). Co sa tyka polstrovania, je fajn, pride mi dost kvalitné. Rozne pridavne vankusiky su tiez super, daju sa odoberat ako dieta rastie... Co ma vsak prekvapilo, ze mi do sedacky vosiel 7rocný syn (stihlejsia postava,135cm).

Autosedačka Klippan Dinofix

marusia674  2. feb 2023

Najväčšie vajíčko na trhu

Obrovske, perfektne vložkovo riešené vajicko, ktore je vhodne ako pre malinkeho novorodenca, tak aj pre batola. V pohode vydrzi do roka a pol, aj viac. Dcera sa v nom odviezla aj ako 2.5rocna 😊 Jedina nevyhoda vajicka je, ze nie na kazdom kociku ma dobry sklon.

stefania9253  22. jan 2023

Autosedačka Cybex Solution S2 i-Fix

Kupovali sme autosedačku pred pár mesiacmi. Malá dobré hodnotenie v porovnávacích testoch. Nám sa zdajú použité plasty mäkké, nedrží až tak pevne ako Britax sedačka. Už by sme ju opätovne nekúpili.

Autosedačka Joie i-Spin 360

ivgame  16. jan 2023

Joie je TOP ako pokračovacia autosedačka

Som spokojná s výberom. Jediné čo mi je ľúto že už k vajcu sme nekúpili túto otočnú základňu a ušetrili by sme peniaze.
Vajco máme inej značky.

Autosedačka Lorelli Lyra Isofix

jaond19  27. dec 2022

Taký stred, kompromis medzi cenou a kvalitou

Autosedačku sme dostali - preto neviem ci by som si ju zvolila ako vlastný výber. Otáčanie je síce fajn, ale občas to ide ťažko. V protismere jazdy sú len 2 polohy, obe dost ležmo, co zatial nevadí, syn je na sedenie zatial malý (7m a 8kg) ale ked bude vacsí, bude mu to lezanie dost vadit (podla predoslych skuseností s 2 detmi), v smere jazdy su polohy myslim 3 a vsetko práveze dost na sedenie, malý sklon k spánku na moj vkus... Pri zapojení na isofix ma sedacka trochu vôlu (mame Octaviu) - neviem ci to tak má byt, je to nasa prva sedacka na isofix. Zapojenie pásu Top Tether je pre mna zatial spanielska dedina - neviem to ani s návodom (moja chyba - musím sa s niekym poradit). Co sa tyka polstrovania, je to taka klasika, neohúri, ani nesklame. Rozne pridavne vankusiky su vsak super, daju sa odoberat ako dieta rastie... Co ma vsak prekvapilo, ze mi do sedacky vosiel 7rocný syn (135cm). Tak zvazujem ze ju este nechám jemu na nejaký ten rok a synovi kúpim takú, kde je v protismere a aj po smere jazdy volba viacerých poloh - od skoro lahu az po sedenie.

Autosedačky Casualplay

jaond19  27. aug 2022

Polohovateľná autosedačka/vajíčko Casualplay Prima Easy

Sedačku som kúpila pre 3 mesačného syna ktorý sa mi uz ledva zmestí do klasického vajíčka z 3kombinácie inej značky (velkost v 3mesiacoch nosí 74/80), a v ktorom mi vydrzí cestovať max. polhodinu a potom velmi place, nepáci sa mu v skrcenej polohe a cakala nas 8hodinova cesta autom, no pokracovacia sedacka prenho este nebude dlho vhodna, nakolko nesedí ani hlavicku moc nedrzí. Tak som hladala vacsie a pohodlné vajícko, kde by bol co najviac v rovnej polohe.

Autosedačka Zopa Voyager 2

konik_testuje  8. aug 2022

Dieťa sedí pohodlne, má dostatok priestoru, vidí a pozoruje.

Náš ročný syn sa vytešoval z výhľadu, ktorý sa mu naskytol. Oproti vajíčku je to veľká zmena. Pozitívna, samozrejme. Sedí sa mu pohodlne, má dostatok priestoru, vidí a pozoruje. Autosedačka má 4 nastaviteľné polohy sklonu v oboch smeroch jazdy, takže dieťatko si viete napolohovať podľa potreby. Opierka hlavičky je polstrovaná a pomocou úchytu navrchu ju jednoducho nastavíte do želanej polohy. Čo viac si priať? Materiál poťahov je príjemný, na prvý pohľad kvalitný a vďaka polstrovaniu mäkký. 5-bodové bezpečnostné pásy s protišmykovým polstrovaním pekne držia a nezošmykujú sa.

Autosedačky Zopa Voyager 2 disponuje dvojitým plášťom korpusu a anatomicky tvarovanými bočnými panelmi chrániace dieťa v celej výške zaisťujú najvyššiu ochranu pri prípadnom náraze.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

zuzincek  12. jún 2022

Skvelá sedačka za primeranú cenu

Predchádzajúcu sedačku sme mali Zopa Voyager a teda oproti nej je Joie iný level. Lepšie nám tiež sedí na šikmé sedadlá (čo je u japonských áut v celku bežné) a keď dcéra zaspí, vôbec jej nepadá hlava ako to bolo u predchádzajúcej sedačky. Má 6 polôh, čo uplne postačuje. Otáča sa veľmi premyslene jednou rukou. Dcéra z nej nechcela dokonca vystúpiť. My sme nadmieru spokojný. Je to veľmi kvalitná sedačka a nebojím sa povedať, že je kvalitou aj bezpečnosťou porovnateľná s drahšou Britax Romer.

Jané Matrix Light 2

ada2192  8. jún 2022

Výborná autosedačka veľmi odporúčam

Cestovali sme trasu dosť častu BA-KE s našou malou dcérkou a boli sme aj na dovolenke pri mori.
Malinká vždy veľkú časť cesty prespala v ležatej polohe, takže cesty boli bez stresov. My máme zakúpenú aj otočnú isofixovú základňu, takže teraz, keď je už trochu väčšia dávame ju počas cesty do klasickej autosedačkovej polohy v protismere jazdy.
Za nás topka :-) a veľmi odporúčame.

Výber autosedačky

maddalenka  15. mar 2016

Kiddy Guardianfix pro2

Hľadala som autosedačku, ktorá bola dobre umiestnená v testoch. Takže určite musela mať isofix. Po dlhom porovnávaní som našla Kiddy Guardianfix. Bála som sa, že synčekovi bude vadiť pultík, tak sme ju boli najprv v obchode vyskúšať a bolo rozhodnuté.

Sedačka je od 9 do 36 kg,. My sme ju začali používať od 16tich mesiacov.

Je tam isofix, ale môže byť pripútaná len pásom.

Pultík dobre chráni telíčko a dá sa na ňom aj dobre spinkať :-)

Sedačka sa dá dobre prispôsobiť keď dieťa rastie a isofix sa dá veľmi ľahko prehodiť z auta do auta.

Je tam aj malý vankušik pod riťku a dá sa polohovať aj sedacia časť pod stehienkami.
Jediná škoda je, že sa sedačka nedá polohovať . Takže dieťa v podstate stále sedí, ale vďaka pultíku a bočniciam sa sedí aj spinká bez problémov. Máme za sebou 6-7 hodinové cesty.

Pultík je do 18kg, potom je dieťako pripútané pásom.

Malé + :
Predavač nám povedal, že ak by sme mali nehodu, treba sedačku doniesť a kiddy overí či nie je poškodená a dá sa používať bez problémov.

Používame ju vyše roka a veľká spokojnosť