Autosedačka Cybex Aton 5

3 skúsenosti

Autosedačka Cybex Aton 5 patrí do skupiny 0+ a bola navrhnutá v Nemecku.

Vlastnosti

• odnímateľná vnútorná vložka pre polohu ležmo,
  • 8 výškovo nastaviteľných polôh pre opierku hlavy s integrovaným vedením pásov,
  • lineárny ochrana pri bočnom náraze (L.S.P. System),
  • XXL sklápacia slnečná strieška s UPF50 + ochranou pred slnkom umožňuje 4 polohy,
  • mäkkú sedaciu vložku pripevnenú k opierke hlavy možno taktiež použiť pre nastavenie výšky panvy dieťaťa,
  • poťahy môžete prať v práčke pri 30°C,
  • možnosť zakúpenia Isofixu.

Parametre

Inštalácia v aute pásy auta
Orientácia po smere jazdy
Hmotnosť 4,8 kg
Rozmery 64 x 43 x 39 cm
Certifikácia UN R44 / 04
Nosnosť 0 - 13 kg
Pripútanie vnútri autosedačky trojbodový pás autosedačky

Hodnotenia a skúsenosti s autosedačkou Cybex Aton 5

Máš skúsenosť s autosedačkou Cybex Aton 5?
accuz  18. apr 2024

Vajíčko pre väčšie deti

K vajíčku Cybex Aton 5 sme sa dostali "náhodou" keď sme z druhej ruky kúpili dvojkombinaciu kočíka aj s vajickom. Podľa informácie od výrobcu by vajíčko malo obsahovať novorodenecku vložku. Realita je taká že ta vložka je pre novorodenca veľmi veľká a láme sa mu v ňom hlavička a následne to treba povykladat uterákom, latkovymi plienkami čo teda nie je nič moc. Na Sashe je možné si dať takúto extra vložku ušiť ale vzhľadom k tomu že je na trhu kopec lepších vajíčok za cenu Atonu+vložky, neviem už by som do toho neisla. Neviem povedať ako je to s isofixom ten nemáme. Avšak veľa a dlho cestujeme preto sme po hľadaní na internete kúpili Kiddy Evoluna 2 ktoré sa dá aj s isofixom v aute polohovať do ľahu čo nám veľmi vyhovuje, mala v ňom hneď zaspi a ku všetkému je to schválené otropedmi. Toto vajíčko má už aj "pravú" novorodenecku vložku a je to teda riadny rozdiel. V akcii sa dá kúpiť za prijateľnú cenu a s originál adaptérmi sa dá napojiť aj na podvozok Cybex (minimálne Balios S Lux by sa mal dať). Problém je že v ľahu sa dá polohovať len s isofixom, takže mamina ktorá ide niekam s vajíčkom a chce ho mať vpredu musí pozrieť či má vpredu napojenie na Isofix ak nie, tak treba iné vajicko. Už druhýkrát by som išla úplne len do tejto kombinácie + dokupena vanička. Prípadne Cybex vajíčko doplnkové na predné sedadlo ak tam nie je Isofix ale určite nie Aton. Čo hodnotím na Atone pozitívne je veľká slnecna strieška a dizajn ale to majú všetky Cybexy.
  • Veľká strieška
  • Na prednú sedačku na občasné alebo krátke vzdialenosti ok
  • Nevhodná pre novorodenca
zdenus87  3. apr 2024

Síce bezpečne ale katastrofa

Milión krát odporúčané kvôli bezpečnosti ale používatelsku skúsenosť vám povie málo kto. Nechápem síce prečo. Ale tak teda. Na zakladni celé zle keďže veľmi veľa áut ma šikmé sedadlá. Ak chcete sklon vyrovnať, základňu treba nezmyselne vykladať klinmi uterákmi aby dieťaťu nepadala hlava. Sedačka nemá žiadne vložky, deťom je dobrá asi až tak od pol roka a vydrží vám potom tak max ďalšie tri mesiace. Dovtedy je horor ju používať. Je totiž podľa môjho názoru veľmi zle vytvarovaná a deti majú hlavy zaborené v hrudníku. Ťažko sa im dýcha, prehĺta, majú problémy s travenim, zvracanim v aute a celkovo bolesti žalúdka z veľmi neprirodzenej polohy tela. Dočítala som sa že na tento problém radia skladať uteráky pod chrbátik. Čo teda nevyrieši problém úplne iba ho zmierni. Vyhnite sa tejto sedačke ak nechcete riešiť tieto problémy s vaším dieťatkom v aute. Dopĺňať kadejaké vložky a vypodloženia do autosedačky mi príde úplne strašné, zmätočné a stresujúce. Vaše dieťa potrebuje tiež cestovať okrem bezpečia aj komfortne a toto sedačka vôbec nespĺňa. Nerozumeli sme prečo naše dieťa dlhodobo plače v aute. Po vymeme sedačky nastala obrovská zmena. Bolo to nepohodlim a nie nebolo to nesprávnym usadenim. O tom som si už časom naštudovala veľa aj dala skontrolovať. Vyhnite sa jej
  • Iba bezpečnosť
  • Všetko spomínané hore
lalala94  25. aug 2023

Sklamanie

Toto vajíčko sme kúpili na odporúčanie v obchode, ale 2x by som ho už nekúpila. Základňu treba vypodložiť klinom alebo uterákom, inak dieťaťu padá hlava, nehovoriac o tom, že toto vajíčko nemá žiadnu zmenšovaciu vložku, čiže ju treba dokúpiť (čo som ako prvorodička nevedela, avšak po tom ako sme tam uložili dcéru v pôrodnici som hneď videla, že toto je celé zle). Bez vložky tam má dieťa kopu miesta a "lieta tam". Podľa mňa sú na trhu aj lepšie vajíčka ako toto, my sme prešli na Kiddy Evoluna, a to sa nedá ani porovnať.
  • Bezpečnosť
  • Kompatibilita adaptérov na kočík
  • Chýbajúce vložky
  • Trocha ťažšie polohovanie hlavovej opierky