Autosedačka Maxi-Cosi Tobi

1 skúsenosť

Autosedačka Maxi-Cosi Tobi je určená pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (od 9 do 18 kg, do 105 cm). Do vozidla sa pripevňuje s pomocou trojbodového bezpečnostného pásu.

Vlastnosti

• cestovanie v smere jazdy od 9 mesiacov do 4 rokov (cca od 9 do 18 kg),
  • 5 bodový bezpečnostný pás umožňuje rýchle a bezpečné pripútanie dieťaťa,
  • systém bočnej ochrany, ktorý dieťa chráni pri bočnom náraze,
  • systém utiahnutia trojbodového bezpečnostného pásu, ktorý autosedačku maximálne upevní k sedadlu,
  • 5 polôh autosedačky pre maximálne pohodlie dieťaťa,
  • 7 nastaviteľných polôh opierky hlavy pre dokonalé pohodlie,
  • poťah autosedačky možno prať v práčke.

Parametre

Hmotnosť 8,75 kg
Rozmery 68 až 72 cm x 57,5 ​​až 63,5 cm x 44,5 cm
Certifikácia R44/04
Nosnosť 9 - 18 kg

Hodnotenia a skúsenosti s autosedačkou Maxi-Cosi Tobi

Máš skúsenosť s autosedačkou Maxi-Cosi Tobi?
jaond19  15. nov 2023

Autosedačka 9-18kg

Sedačku hodnotím tak na 50%. V podstate mi najviac (resp. kvoli dietatu) vyhovovalo to, ze je ozaj vyvysena a dieta vidi von z okna. Co by bolo super, keby bola protismerná, nakolko váhová kategoria je pre protismer idealna. Polohovanie by som prijala vacsie, ide iba do mierneho náklonu, ale tak syn pospal ked bolo treba, hlava nepadala.. Ocenujem pútanie pásmi, jednoduchy system, no pevný, sedacka sa ani nepohla. Mierne polohovanie hlavovej opierky (hore - dole). Samotné pásy v sedacke maju napevno polstrovanie a zospodu protismykovu gumu, ktora bola na holú kožu v lete nepríjemná ked malo dieta tielko... takisto system zmensenia/zvacsenia pasov mi nevyhovoval, stavalo sa ze mi neisli oddialit aby som mohla dieta do nich navliect a nasledne zase zatiahnut.
  • Vyvýšené sedenie
  • Jednoduché a pevné upevnenie v aute
  • Iba posmerné sedenie na tak malu vahovu kategoriu
  • Veľmi ťažká
  • Malý náklon na spanie
  • Vysoká cena za tak malo funkcií