Zopakuje sa popôrodná depresia pri druhom tehotenstve?

kaserik
7. jan 2012

Na začiatok, mala som vcelku ťažké popôrodné depresie a rozvinulo sa to na agorafobiu, skončila som na liekoch a aj v nemocnici. Snívam o druhom dieťatku, ale môj partner sa cíti starý a bojí sa ako sa zachovám. A ja tiež. Malá bude mať 4 roky, a do jej 1 roka to bolo kritické, potom sa to zlepšilo. Snívam, dúfam ani neviem prečo. Chcela by som bračeka alebo sestričku pre malú, a potom by som sa dala sterilizovať. Myslíte, že by som som mala popôrodnú depresiu zase???

janawi
7. jan 2012

Mila mamina,rozhodne sa dajte na druhe tehotenstvo.Co sa stalo v prvom pripade sa vobec nemusi opakovat.Lekar vie,co ste prezila a dopredu dokaze uz terajsia medicina pomoct,pripravit sa na zvladnutie depresii,ktore vobec nemusite prezit.Vsetko je to otazka pripravy na toto obdobie po porode a verte urcite to stoji za to.Som od tohto fachu a preto som si dovolila Vam poradit.Sama som prekonala po prvom porode tazku depresiu,no pri druhom som nemala ziaden problem.Drzim Vam palce.Jana

gabuci
7. jan 2012

Aj ja si myslím,že kludne sa daj na druhé tehotenstvo,určite lekári ti vedia pomôcť.

eri28
7. jan 2012

@kaserik ahj moja sestra tiez pri prvom skoncila v nemocnici este na zaciatku tehu, vyzerala hrozne, ale maly je krasny a teraz caka druhe, podarilo sa, ale myslim, ze bola krita neakymi liekami, teraz neviem ci nieco uziva tuto dobu asi nie,,,
drzim palec nebojte sa 😉

annaopialova
8. jan 2012

ahoj neboj uz sa ti to nestane lebo vies co ta caka a urcite sa budes tesit na prichod babatka tak nevidim problem

nikolca
8. jan 2012

@kaserik ahoj ja som tiež mala popôrodnu depresiu,pri prvom synovi,a doť ťažke stavy,ani som nekojila,dali mi nejake lieky aby sa mi netvorilo mlieko +nejake psycho lieky po ktorych som len spala a nejak nevnimala čo sa so mnou deje,dieťa mi nosili raz za deň aj to pod dohladom lekárky,no lieky mi dosť pomohli a dostala som sa z toho ,po rokoch som znovu otehotnela,ked som to povedala doktorke tak sa chytala za hlavu,že čisa nedalo nejako chraniť,no nedalo ked sme to chceli,doktorky som sa pýtala či sa to môže zopakovať a povedala mi že môže ale nemusí,našťastie som si tým znovu neprešla a dnes mám zdravú už 2 a pol ročnú dcerku ktorá mi robi len radosť,na tvojom mieste by som do toho išla 🙂 🙂 🙂 🙂 držim palčeky 😉

janawi
8. jan 2012

Mile maminy,co sa obavate poporodnej depresii.Je to stav ktory sa moze vyskytnut pri prvom,pri druhom,pri tretom tehotenstve.Rozhodne sa nemusite bat mat dalsie babo a prezivat velky strach z poporodnej depresii.Terajsia medicina,Vam uz v tomto dokaze krasne pomoct.V prvom rade brat porod ako vec,ku ktorej je kazda zena na svete a jej telo k tomu prisposobene.Su to obrovske neuveritelne zmeny pocas tehotenstva vo Vasom organizme,ci je to zo stranky hormonalnej,telesnych funkciia a psychiky.To co obcas trosku vybocuje z normalu,tak to uz musi byt.Priroda je taka,mame tu uz velmi vyspelu medicinsku vedu a ta vie dokonale pomoct aj v pripade tehotenskej a poporodnej depresie.O prekonanej depresii o psychickych stavoch treba okamzite hned na zac.tehotenstva,informovat lekara a ostatne je len v jeho rukach.Verte,ze to hravo zvladnete. ved vsetky sme maminy,ja uz aj babka plus aj porodna,ktore by pre to babo urobili vsetko na svete.A pani doktorke v pripade nikolky by som urcite rada nieco povedala.Kolko zien sa lieci na primarnu alebo sekundarnu sterilitu a to je velmi tazky problem,no pri poporodnych depresiach sa to s medicinskou pomocou ovela lahsie zvladneVsetkym maminam drzim moc moc palce.Jana

janawi
8. jan 2012

Kazde tehotenstvo pocituje mamina trosku inac.Pri druhom tehotenstve nie je nikde napisane,ze depresie budu znova.No moze byt trebars na ne nabeh,zmena pocitov,no da sa proti tomu urobit uz velmi vela veci.Bud medikamentozna liecba,ktora moze byt kombinovana s psychologom a mamine sa pomoze.

bubinko83
16. jan 2012

@kaserik presne toto trapi aj mna. ☹ Chcem babatko aj nechcem a stale sa neviem rozhodnut.Syn nam rastie pred očami a na jednej strane sa tešim aky je velky a šikovny ,na druhej strane mi je luto že to už nieje to babatko. Mala som dost desny posledny mesiac tehotenstva ktory som cely stravila v nemocke ,rodila som o 5tt skor a nečakane . POtom sa k tomu pridala panicke zachvaty a depresie ,uzkost. Prave dnes som bola u gynekologičky a vravela mi každe tehotenstvo je ine a rozhodne aby som sa nebala(ale ja tak sa bojim 😀 ) Co može by t pri prvom vobec nemusi byt pri druhom a presne naopak .Stale neviem čo mam robit a prosim Pana Boha nech ma osviti a da mi nejake znamenie aby som vedela čo mam urobit 😉

antoine
21. feb 2012

ahojte baby,no aj ja sa toho bojim..mam 3ročnu slecnu,neodporučali mi ju pre sklerozu multiplex,aby som nezostala na voziku,chodim a dokonca mala sa nam podarila stvorit klasickym sposobom ,čož je zazrak pretože mam štvrt vaječnika,celu pravu a vačsiu čast lavej mi zobrali pre 16cm cystu a na druhej to vyzeralo ako rakovina:(ale obstala som tieto tažke skusky a neuveritelne som sa tešila na mimi..všetko naštudovala,porodila za hodinku a po vlastnych odkračala na izbu...malokto tušil kolko zdrav.problemov mam za sebou,po SMkevsak byva telo velmi vyčerpane,skvela nemocnica ma dala na izbu k 4rom mamičkam a celu noc mi svietilo nad hlavou svetlo,lebo som prisla posledna,sestry hruza..ich chovanie a štekanie po nas... a ja som si po 4dnoch od porodu uvedomila že som jedinu noc nespala...domov som odchadzala už s placom...to čo sa doma rozbehlo bol zly sen..plač,vracanie,nemohla som sa postavit na nohy a vobec spat,schudla som v ten tyžden 12kilov...myslim že toto bolo moje dno,nechapala som prečo mam dieta a preco som ju chcela,a pri tom ako mi bolo som vnutorne prosila nech konečne zaspim a nezobudim sa...bala som sa vlastnej vytuženej vyprosenej dcerky...bola to poporodna depresia...3alebo 4mesiace som len preživala,kym prišlo zlepšenie...o to horšie že všetko som si uvedomovala tak som sa trapila tym že aka som hrozna matka a že sa o nu neviem postarat..nikdy by som to už nechcela zažit...a predsa materstvo si chcem ešte zopakovat.lieky-antidepresiva som brala ešte rok...medzitym som otehotnela a babatko som v 3mesiaci potratila...bolo to opat tažke,ale i to som prežila...manžel mi bol velkou oporou,za čo som nesmierne vdačna...teraz začiname riešit vyšetrenia kvoli druhemu mimi,dufam,že ma to už nepostretne a budem si mimi moct užit od začiatku,len sa na to pripravim a budem radsej čakat to horšie,už sa nenecham prekvapit...ale obavy mam ...pre ludi naokolo som sa nezmenila ničim,ale sama v sebe citim,že som ovela citlivejsia a ustrachanejsia tym čo sa mi stalo...ked si človek zlomi nohu vie,že za mesiac už bude chodit...ale ked je takto nečakane zlomena duša,tam nevieme kedy sa vylieči a ta neistota je asi to najhoršie...ale deti stoja za tie skušky a obete...všetkym vam držim palce ...nenechajte strach z toho"čo ak"vyhrat nad tužbou...

antoine
21. feb 2012

a ked moja trojročna dcerka drži moju ruku a hovori maminka ta lubim a budem ta chranit...nestoji to za to ist do toho opat...?nebyt jej možno by som depresiu nezažila,ale nemala by som ani ju...keby som si mala vybrat rozhodla by som sa rovnako... 🙂

vnucka
3. mar 2012

Ahojte. Presne toto je aj moj problem. Rok a pol mi trvalo, kym som sa dala ako tak do poriadku po prvom porode a to nikomu neprajem taku depresiuk tomu celodenne vracanie, hnacky, myslienky na samovrazdu ... Hroza. Teraz beriem lieky a je to dobre. Mala ma skoro pat rokov, a stale vo mne drieme myslienka druheho dietata, ale strach mi nedovoluje to zopakovat. V podstate som rada za jedno zdrave dieta. Ale stale je tam to ale...

sisinka8
6. mar 2012

ahojte!ja som mala po prvom tehu a teraz som druhy krat tehotna a som si vedoma toho ze to mozem mat este raz ale teraz je to uz ine....pripravujeme sa na to co ak....som sledovana u psichiatricky,budem brat AD hned po porode,budem mat tiez sekciu planovanu aby sme minimalizovali traumy a negativa porodu.druhe tehu prezivam lepsie. 😉

anavila
6. mar 2012

ahojte..ja za spoznam maminu, ktorá zazila poprodnu depresiu az pri druhom tehotenstve, pri prvom bolo vsetko ok...takze je to nevyspitatelne

sisinka8
4. apr 2012

ahoj!aj ja som mala pri aj po prvom tehu depresiu s uzkostou a teraz pri druhom tehu je to ovela lepsie...nemam take stavy ani zdaleka.lieky sa daju brat ak je to nevyhnutne!musis mat hlavne odvahu,silu,odhodlanost..... 😉 a partnera pri sebe na ktoreho sa mozes spolahnut vzdy keby nieco.

macuka
3. máj 2012

@kaserik ahoj..ja som prezila podobne..Dala som sa na druhe teho, a mame jednu dcerku...Bala som sa. a veru aj prisli stavy, ale uz som skoro na konci. Mala by som aj styri ale tieto stavy su priserne, a tak neviem ci sa este odhodlam na tretie...ale da sa to! tuzba je silnejsia ako depky..a daju sa brat aj lieky.. 🙂

jankatinka
3. máj 2012

@macuka moja
a ako sa ti podarilo vymotať sa z tej depky?

macuka
3. máj 2012

@jankatinka s Bozou pomocu bojujem! Depky obcas mozu byt aj s nedostatku svetla, slnka, v zime, z neistoty vo vztahu, alebo nejake hormony vykyvane, stitna zlaza, alebo potlacene problemy ktore sa dlho neriesia a zametaju sa pod koberec, alebo nedostatok vitaminov, mineralov...Proste som zistovala pricinu, a je ich tam viac, tak ich riesim...Mas nieco podobne?

mata128
3. máj 2012

@macuka pridam sa k vam.ja som mala cele tehu ok,maličký sa mi narodil teraz v pondelok,vsetko ok,v utorok kruta diagnóza-transpozicia srdcovych ciev.maličky bojuje v kardiocentre,ja s bolesťami doma,jeden zakrok mu urobili hned v utorok,velka operacia nas caka buduci tyzden.to su este len stavy a depresie.ja už som v koncoch a jedina veta na ktoru sa zmozem je-ALEXKO,SRDIECKO BOJUJ☹

xlucia
3. máj 2012

@mata128 drzim palce malickemu,nech to zvladne ako chlap, tebe a muzovi pre radost do zivota

macuka
3. máj 2012


@mata128 strasne ma to mrzi, budem sa modlit! Neviem inak pomoct, Boh je boh zivota a smrti na Neho sa obrat prosim, aj ked si sa v zivote mozno nemodlila...precitaj si na povzbudenie a nadej tento pribeh
http://www.zenskyweb.sk/mala-umriet-ale-stal-sa...
Modli sa za svojho chlapceka, Boh pocuje modlidby matiek ktore prosia za svoje deti..

mata128
3. máj 2012

@xlucia
@macuka obom vam dakujem baby.strasne to boli,volam tam 2krat denne s malinkou dusickou,co mi povedia.mame takmer 7rocnu dcerku,minuly rok som potratila a teraz syncek riadne donoseny,narodil sa 4270g a 54cm,jeden den vam ho daju do narucia a druhy den zoberu.stale si pripadam ako v tmavej chodbe a cakam svetlo na jej konci.a stale si opakujem,Alexko,milacik,bojuj.Bojuj laska moja.buduci stvrtok nas caka velka operacia,rocne sa s tymto narodi asi 10deti,uspesnost je vraj 95%.tak sa modlim,nech mu pan boh pomôže,nech žije.veď je tak maličký

macuka
3. máj 2012

@mata128 len ver Matulka! prosim ver Bohu. Ja som tiez potratila viem, co to je...Som pripravena tiez bojovat keby hocico sa deje..Modlidba zmoze strasne vela..Poviem mojim sestram v krest.zbore o Tebe a budu sa aj oni modlit..Budes mat oporu, a Boh pocuje..Ma moc zachranit, zasiahnut..Mna nikdy nesklamal! jedine ja Jeho.

mata128
4. máj 2012

@macuka strasne moc ti dakujem.ja sa za neho modlim,nech ho pan boh ochranuje,nech mu pomôže,nech mu da silu.nas malicky pavucik.uz ani pisat nevladzem,tak mi je tazko

jankatinka
4. máj 2012

@macuka mám moja, občas mám strach o svoje zdravie o deti, ... v poslednej dobe bolo toho naˇmňa asi viac ako dosť, predčasný pôrod. ..... v hlave mi hmýria všeliaké negatívne myšlienky, len dúfam, že Pán Boh vie, že myslím nesprávne a nikdy mi ich nesplní.

macuka
4. máj 2012

@jankatinka presne tak, toto sa aj mne stava, ze myslim negativne a akoby sam diabol mi podsuva take myslienky strachu, a tak vtedy jedine sa tiez spolieham, ze Boh vidi, ze tomu nechcem verit, ale Jemu, a vtedy citam evanjelia, Bibliu posilni mi to vieru, modlim sa a je to prec..VZopieram sa tomu zlemu a jeho napadom! skus citat Bibliu, je to Bozie slovo, posilni ta ver mi! v zivote su aj skusky to je normal. je dolezite s kym kracame v tych skuskach. Boh dokaze mocne podopriet. Malinke je dobre? kedy si rodila?

macuka
4. máj 2012

@mata128 uz sa za tvojho synceka modlime! ako sa ma?

mata128
4. máj 2012

@macuka rovnako.caka na are,prevezu ho na jis-ku a tam bude anjelik cakat do stvrtka.to cakanie je nekonecne.ja uz ani nevidim od zialu.len boha prosim aby mu pomohol.Alexinko,bojuj laska moja,dookola opakujem to iste

macuka
5. máj 2012

@mata128 Maťka manzel mi vysvwtloval s cim tvoj malinky bojuje, a budeme sa aj my dvaja modlit, stale na Vas myslime, a prosime nasho Pana, nam uz mniho krat zachranil zivoty...Neboj sa len ver Maťka prosim ta! drzkaj sa, a bojuj aj ty v modlidbach..sme s tebou aj s malym! ta operacia je vo stvrtok asi ze?

mata128
5. máj 2012

@macuka hej,vo stvrtok,to cakanie je nekonecne

macuka
5. máj 2012

@mata128 Matulka stale len doveruj, vkladaj ho do Bozich ruk, jedine On moze zasiahnut, co ludia, ti nezmozu vela, ak zhora nepride milost...Ja verim aj za teba, a budem sa do stvrtku modlit spolu so vsetkymi co som im to povedala..Nedepkuj prosim, ver volaj na Pana, dakuj mu za zivot, zehnaj Alexkovi hovor " bud uzdraveny v mene Pana Jezisa", a modli sa Otce nas zo srdca, mozno sa vam chce viac Boh dat spoznat cez tieto zivotne skusky.....