Molárne tehotenstvo- Mola

lavieenrose
22. feb 2018

je tu nejaka zienka co si tym presla ?

gir
22. feb 2018

Ja som mala v 2010 roku

lavieenrose
autor
22. feb 2018

a potom ti aj kontrolovali pol roka preventivne ci mas v krvy hcg?

eviq
22. feb 2018

Mala som aj ja - parcialnu molu a parkrat mi potom zobrali krv na hcg, ako klesa, uz sa nepamatam, ale moze byt, ze to trvalo polrok, doktorke sa do toho velmi nechcelo, ale som si to vydupkala, lebo som sa docitala, preco je to potrebne.

lenculka55
22. feb 2018

@eviq preco je potrebne sledovat HCG? Tiez som mala molu a nikto mi krv nesledoval.

eviq
22. feb 2018

@lenculka55 je tam nejake riziko , ze sa to zvrhne na nadorove ochorenie. Uz si to presne nepamatam, skus pogooglit. Hcg zvykne klesat pomalsie a keby zacalo rast, tak je to signal, ze nieco sa tam deje.
https://www.zdravie.sk/choroba/23554/mola-hydat...

lavieenrose
autor
23. feb 2018

aj vas cistili kyretom ? a ako vlastne dr stanovil tuto dg.? moj si nieje isty

eviq
23. feb 2018

@lavieenrose kyret a potom robili histologiu

gir
23. feb 2018

tak ako píšu kočky, kyret, histológia a kontrolovali krv či klesá HCG

lavieenrose
autor
23. feb 2018

a odporucane otehotnenie tak ako v clankoch po roku? aj sa vam podarilo ci ste uz neskusali?

eviq
23. feb 2018

pockala som a podarilo sa

pietrula
14. nov 2022

@lavieenrose
@eviq
@gir
@lenculka55 Baby, pamatate si, ako Vam rastlo hCG, ak Vam ho merali? Mne rastie strasne rychlo, obavam sa tohto scenara.

gir
14. nov 2022

@pietrula mne vzal lekár krv, keď som mala poz. test. Hodnota bola primeraná danému tt . Sono ukázalo, že je to mola, po následnom kyrete a histólogií sa kontroluje klesanie HCG, myslím že u mňa to kontroloval cca tri mesiace.

pietrula
14. nov 2022

@gir a po akej dobe si ho mala “nulove”?

gir
14. nov 2022

@pietrula presne ti nepoviem ale keď som už nemusela chodiť, tak som to neriešila. Či bolo na nule, neviem.

lenculka55
15. nov 2022

@pietrula ja som čakala jednovaječné dvojčatá. Podľa ultrazvuku sa ukázalo, že plody nerastú, srdiečka v 11. týždni nebili. Chodila som na HCG a tam už hodnota nerastla. Po kyrete sa potvrdila móla. Následne som chodila na meranie HCG kým nekleslo pod 20 tuším. Potom to už neriešili.