Mola hydatidosa - patologický stav tehotenstva

bianka0111
23. okt 2012

.......Ahojte, pozerám, že sú tu síce aj staršie príspevky....je tu niektorá žienka, ktorá si tým prešla nedávno? lekár mi hovoril, že bude treba čakať 1 rok, ale ako som si čítala tieto príspevky, je tu pár ktoré sa pokušali skor? neviem sa dočítat či sa niektoré začali snažit napríklad po pol roku....a aj im to vyšlo???

deticky123
24. okt 2012

aj ja som citala,ze sa by sa nemalo otehotniet 1 rok, pozri v google, nejake odbornejsie clanky, drzim palce a prajem zotavenie 🙂

ella82
30. okt 2012

ahoj, dnes som bola na kontrolu po kyrete a pre výsledky z patológie, kde diagnostikovali molu. Ultrazvuk mi robili 3 gynekológovia a všetci traja boli prekvapení z výsledku, pretože na ultrazvuku to nikto nevidel, všetci predpokladali, že ide o anembryomolu. Presne aj ja zisťujem kedy budem môcť otehotnieť, kým nevedeli diagnózu, tak odporúčali počkať 2 až 3 cykly, teraz neviem. Po prvých krámoch idem na komplet vyšetrenia, aj cytológiu a hematológiu a potom budem vedieť čo mi odporučia. Dám vedieť

dana_l
30. okt 2012

@bianka0111 pozri i na tuto stranku https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/potratila-som-kvoli-mole-hydatidose-skusenosti/

ja som mala ciastocnu molu a o dalsie sme sa pokusili po troch mesiacoch po potrate a boli sme uspesni

ella82
30. okt 2012

@dana_i ďakujem, pomohlo, dočítala som sa to, čo som chcela vedieť 🙂

janulka777
20. feb 2013

Ahojte...reagujem asi dosť neskoro, ale nie je Mola ako Mola...zaleží v akom štádiu a akú konkrétne Molu si mala a podľa toho sa aj odvíja dlžka obdobia, počas ktorého nemôžeš byť tehotná...na nete by som určite odpoved nehľadala, ale tvoj doktor ti povie koľko musíte čakať...je to individuálne...my sme museli čakať rok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre