Endometrióza a snaha o bábätko

gabide
8. apr 2014

Dobrý večer, v prvom rade chcem podporiť všetky žienky s týmto problémom, keď Vám lekári oznámia endometriózu, stále si vravíte, prečo ja???
Operácia, liečba hormonálnymi injekciami, prefuky, spermiogram a pocit, že už nikdy nebude všetko také aké bolo. ☹ Zistili mi endometriózu a
vzrasty vo vajcovode, operácia dopadla veľmi dobre, vzrasty mi odstránili aj 2 cysty na vaječníkoch, prefuky len ukázali, že priechodnosť je dobrá,
spermiogram tiež veľmi dobrý a aj napriek snaženiu to nevychádza...Snažím sa nemyslieť na to, že sa to môže vrátiť, veľmi túžime po bábätku,
už som prestala aj s ovulačnými testami a pravidelným kontrolovaním sa, je to únavné...obaja máme veľa stresu v práci, po liečbe prešlo 8 mesiacov
snaženia, no nič...mám obavu, vraj je lepšie otehotnieť čím skôr, ale keď sa nedarí?Skúšala som inofolic, gynex, nosifol a nič, momentálne užívam
len vitamíny femibion na plánovanie tehotenstva.Prosím poraďte mi, ako ste to prekonali??? Snažím sa veľmi myslieť pozitívne, že to konečne
vyjde a budeme šťastný...

jaja9891
9. apr 2014

https://www.modrykonik.sk/group/5856/ pridaj sa do skupiny,tu sa navzajom podporujeme,pomahame si a radime... vsetky sme na tom podobne,ja mam za sebu skoro to iste co ty a prave mi dosla prva MS po liecbe a operacii a ideme sa snazit,hoci ma posielaju rovno na IVF a na tvoju otazku ti neviem odpovedat,lebo sa pytam to iste.... 😒

gabide
autor
9. apr 2014

Ahoj, aj tak ďakujem za odpoveď, už som v skupine spoznaj svoje telo na riešenie neplodnosti a tak...
mňa na IVF neposlali, nie je to nutné, lekár nám poprial veľa šťastia, aby to vyšlo prirodzene, máme sa snažiť, hlavne v čase ovulácie, lebo vraj podľa najnovších výskumov trvá len 8 hodín 😢 zdá sa mi to trocha divné... myslím, že veľa robí psychika a vzájomna pohoda a podpora. Držím prstíky 😉

jaja9891
9. apr 2014

@gabide no neviem odkial si,kazdy lekar ma iny nazor,ale je dokazane,ze endometrioza zhorsuje sance na otehotnenie alebo sposobuje az sterilitu,dokonca poistovna ciastocne hradi IVF pri endometrioze...no su aj pripady,ktorym ani IVF nepomoze... je to tazke... zvlastne,ze tebe vravel,ze to pojde a mne,ze nie... ja som mala cysty 3 a 5 cm na oboch vajecnikoch,plno zrastov,toto odstranili,co sa dalo a mala som injekcie Diphereline na 9 mesiacov,po 11 mesiacoch mi nabehol cyklus,prave teraz a ideme sa snazit,ale ako vravis,vela robi psychika a pohoda a pod. a to je velmi tazke... citim sa tak ako si ty pisala vyssie... niekto otehotnie ani nevie ako a iny sa snazi a snazi a nic... celkovo s ahovori,ze ak zdravy par neotehotnie do roka,je nacase navstivit lekarov.... a s diagnozou endometriozy mi v centre odporucali IVF takmer hned..... a to mam 25 ☹ dakujem,aj tebe vela sil bojovat a snazit sa a nech sa vam cim skor zadari 😉

gabide
autor
10. apr 2014

Ahoj Jaja, ja som mala 2 cysty na oboch vaječníkoch, ale už dosť veľké, lekár ich prirovnal k pomarančom ☹ a zrasty len na jednom vajcovode. Prognóza bola, že asi prídem o 1 alebo obidva vaječníky, ale pri operácii
zistili, že mi nič nemusia odobrať, že je to v poriadku a tak mi ostali obidva vaječníky a odstránili mi zrasty z vajcovodu. Priechodnosť vajcovodov po prefuku je na obidvoch stranách, čiže nie je tam žiaden problém, tiež som brala injekcie ale Lucrin 6 mesiacov, a cyklus mi nabehol v septembri, odvtedy sa snažíme, aj keď nie je úplne pravidelný, aj ovulácia tam je...uvidím, plánujem navštíviť znova lekára, len pre istotu a aj sa poradiť 😒 a to mám už viac rokov po 30-ke, takže aj čas ma tlačí ☹
Ale myslíme pozitívne 😉

steffania
21. apr 2014

Žienky pozdravujem,chcem sa k vašej diskusii a povzbudiť. Mne pred 6 rokmi zistili endometriozu bolo to 3 mesiace po svadbe, mala som silnu menštruáciu a špinenie,bolesti mimo cyklu, ani som netušila čo je to endomerióza. Tak nasledovali laparoskopické zákroky ,mala som to na zadnej stene maternice pri konečníku, nasledovala hormonálna 4 mesačná liečba s návalmi a psychickou nepohodou, po 1,5 sa endometrioya objavila znova, ale na vaječníkoch,po operácii zistili endometriozne cysty na oboch vaječníkoch, jeden som už mala takmer nefunkčný lebo ho zdeformovala cysta. Ale po 2 laparoskopii som si povedal že už diphereline nechcem a s manželom sme sa rozhodli pre IVF v Kočiciach. Rozhodla som sa tak preto lebo obe vaječníky boli postihnuté a jeden skoro nefunkčný. S IVF nasledovalo všetkov najlepšom poriadku´, prežili 2 oplodnené vajíčka a tie 2 mi aj vložili, pri narkoze pri vkladaní vajíčka som mala zvláštny sen,pritom zákrok trval 15 minut. Tušila som a verila že to vyjde a tak sa aj na 1. krát podarilo ,po 2 týždňoch mi źistili že som tehotná, hurá. Strašne sme sa tešili a po 3 rokoch snaženia a obáv či budem niekedy matkou sa nám narodila krásna dcérka. Malú som kojila 1 rok, tak žiadna endometrioza nehrozila. No pokojení to opať začalo, no ani som nevedala ako a keď mala dcérka 1,4 roka otehotnela som prirodzene. Menštruácia mi meškala týždeňa manželovi som povedla že už týždeň mi mešká, ale prikladala som to vine endometriózy, ani by ma nenapadlo prikladať to tehotenstvu. Manžel doniesol z izby starý tehotenský test,ktorý bol po expirácii a test vyšiel pozitívne. Ráno som kupila nový veď to bolo ale radosti. Dcerka mala 2 roky a narodil sa nám synček. Pri synčekovom tehotenstve ale na začiatku endometrioza robila čarapaty,kým sa telo dostalo do gestagenovej prevahy,mala som špinenie a sem tam bolesti,ale všetko dobre dopadlo a narodil sa nám synček opäť som ho rok kojila,takže bolo všetko super,po roku sa to začalo znova,bola som na vyšetrenie u svojho doktora a povedla mu či tie laparoskopie majú význam pri tejto chorobe,keĎ sa to päť vracia,nasadil mi antikoncepcii gestagenového razu a ta mi nazaj zabrala 1 rok bol uplne bez problemov, ale poroku sa to ozýva znova špiním celý mesiac a mám bolesti aj mimo cyklu. Chcem to liečiť alternatívne, uprava stravy, herbal tampóny,sedacie bylinkove kúpele neviem urobím všetko aby som tuto chorobu zmiernila a dala ju neaktivneho stavu. Chcem vás teda všetky povzbudiť, ktoré riešite podobné problémy aby ste sa nevzdávali, pozitívne mysleli aj keď viem že je to tažké,ak máte možnosť chodťe na IVF ako sa to stalo nám 2 bábo prišlo ani nevieme ako aj napriek endometrióze. Verte že aj vy raz budete ležať na opačnej strane gynekológii a to na pôrodnici aj ja som to prežívala ťažko keď som počula na druhej strane plakať male novorodeniatka a nevedla či aj ja takto budem môcť byť matkou, ale verte sami sebe, ak máte po boku milujúceho človeka, všetko spolu prekonáte. Príde na svet človiečik, ktorý ymení vaše životy a zabudnete na celú endometriozu, aj keď sa s ňou pasujem aj teraz, nie je to take strašné ako predtým, Držím vám všetkým palce a urobte pre to všetko ale do ničoho sa nesilte, verte v samých seba a Božiu pomoc, že všetko dobre dopadne. Držte sa kočky

jaja9891
23. apr 2014

@steffania dakujeme za povzbudenie,dobre sa citaju pribehy so stastnym koncom 🙂

betuska155
30. máj 2018

Ahojte Žienky pred dvomi mesiacmi mi operovali endimetriozu a snažíme sa o babetko... Viete mi povedať aka je tam šanca otehotnieť?