Endometrická cysta

gabika.mato
12. nov 2012

ahojte baby. viem, že sa tu o endometrióze veľa diskutuje, ale potrebovala by som poradiť ako sa zbaviť tejto cysty a nemusieť ísť na laparoskopiu. ktorá máte túto skúsenosť, že ste niečo brala a cysta zmizla budem rada ak poradíte. môžte aj do IP. za všetky rady a skúsenosti ďakujem 🙂

annetty
13. nov 2012

Ahoj Gabika! Ja by som Ti odporicula co najskor ist na LP. Ja som cakala s endometriozou rok a cysta mi narastla na 8-9 cm a okrem toho vsade som mala uz rozrastenu endomentrizu. Som cerstvo po 5 hodinovej opreacii. Takze ak sa da laparoskopicky odstranit tu cystu, tak fakt na nic necakaj. Endometrioza nie je sranda! V nemocnici baby su vacsinou 2-3 dni a ziadna extra bolest po zakroku. Po tyzdni aj na to zabudnes 🙂 Drzim palce 😉

gabika.mato
autor
13. nov 2012

@annetty no tak to si ma moc nepotešila ☹

annetty
13. nov 2012

Gabika, ver mi, cim skorej, tym lepsie! Ta svina vie rast aj rychlejsie niekedy ako si to vieme predstavit. Tak obmedzuj mlieko, muku, soju...nekrm ju! Ale endometrizne cysty LP-ky su ako na pase v nemocnici. Ja som brala aj hormonalne injekcie, ale ani to mi nepomohlo. Teraz uz viem, ze som spravila hlupost, ze som cakala na zazrak 😢

nelly3
13. nov 2012

@annetty
a kde ta operovali? v TT? a ktory doktor? robili ti to laparoskopicky?

annetty
13. nov 2012

@nelly3 na NOU ma operoval doktor Slezak spolu soktorom Majekom a Nemethom. LK-ky sa snazili v GA ale nedalo sa to a nakoniec mi spravili obrovsky rez, teda viac rezov. No vyzeram, ale kaslat na to, bolo to nutne. Ty ako ? LP?

nelly3
13. nov 2012

@annetty
kdeze, mne uz gynekolog vtedy povedal, ze laparkou to nepojde, mam tiez laparotomiu (rez cez brucho) ale nie je to nic strasne, ja som bola operovana v blave-v ruzinovskej nemocnici. no endometioza sa jasna vec, ze vratila, mam znova zrasty, dost velku cystu (cca 6cm) takze tak 😠 ale na IVF. dobre reagujem, vajicka sa zatial tvoria, co je dobre a gynekolog povedal, ze pokial mam dobru maternicu sanca je vzdy 😉 minuly rok som bola aj na hysteroskopii ( zistuje sa pristrojom ci je v poriadku maternica)

annetty
13. nov 2012

@nelly3 Na 1. konzultaciu ideme o 2.tyz., dufam, potesia ma so serioznym pristupom. Dovtedy sa dozviem aspon vela dobrych a uzitocnych infosiek, aj vdaka tebe. To, ze tvoje telicko pozitivne reaguje na IVF ma velmi tesi. Snad napodobne to bude aj u mna..klop klop....
Este moc neviem o tych vselijakych specialnych vysetreniach, zatial som neabsolvovala ani tu hysteroskopiu. Asi ma to len caka 😒