Platová trieda nastupujúcej učiteľky

miriam_s
4. júl 2021

Ahojte, nastupujem od septembra do školy ako učiteľ, som absolventka. Pozerala som platové tabuľky pedagógov a našla som že by som mala byť zaradená do pracovnej skupiny 1 a ako začínajúci učiteľ platová trieda 9, lenže v tabuľkách bola trieda 9 tá najvyššia, čo mi nejak nevychádza... Viete mi poradiť ako to je? Ďakujem 😊.
Toto je to, čo som našla na stránke ministerstva...

dominikac321
4. júl 2021

@miriam_s nastupujes ako specialny pedagog?

miriam_s
autor
4. júl 2021

@dominikac321 nie, normálne gymnázium

dominikac321
4. júl 2021

@miriam_s prva tabulka ktoru si dala je podla mna pre specialneho pedagoga a potom by sedela mozno aj ta platova trieda...

dominikac321
4. júl 2021

@miriam_s mala by to byt 6ta platova trieda cize 915 v hrubom...si bez praxe a plat zatial bez priplatkov

dominikac321
4. júl 2021

@miriam_s kopirujem z niej diskusie "Nástupný plat začínajúceho učiteľa je 970 eur ( základná platová tarifa 915 + príplatok začínajúceho učiteľa 55 eur). Adaptačné vzdelávanie trvá cca 6-12 mesiacov, potom ťa preradia na samostatného učiteľa, čo je 7. platová trieda. Ak sa budeš vzdelávať, môžeš mať ďalšie príplatky za profesijný rozvoj, resp. si môžeš urobiť atestáciu a s platom pôjdeš hore do 8., resp. 9. platovej triedy."

jankaovecka
4. júl 2021

ta prva tabulka co si dala plati, ale platove treiesy tie cisla sa pomenili. 9 je teraz 6, 10 je 7. ...Budes tak ako pisu baby. Si zacinajuci v 6, po adaptacnom v 7

miriam_s
autor
4. júl 2021

@dominikac321
@jankaovecka ok vďaka za info, nedávalo mi to zmysel a bola som stratená trošku... A kedy si môžem urobiť prvú atestáciu resp. Koľko to trvá ?

sorciera24
4. júl 2021

@miriam_s prva tabulka je neaktualna, uz sa to posuvalo...budes v 6tke triede.....najprv 1-2 roky adpatacne vzdelavanie, po nom ides do 7icky ako samostatny pg. zamestnanec, a az po 5.rokoch od zaradenia do tej 7icky si mozes robit atestaciu

katulka1992
4. júl 2021

@miriam_s ak som sa správne pochopila zákon tak 1.atestáciu môžeš robiť až keď máš za sebou 5 rokov praxe....dovtedy môžeš robiť len adaptačné vzdelávanie a možno absolvovať nejaké webináre/školenia týkajúce sa profesijného rozvoja

ofzuza
4. júl 2021

To su strasne nizke platy 😱

letfenixa
15. júl 2021

@ofzuza zas si zober, stále prázdniny a o pol 1 si doma 😉

zuzanockamt
15. júl 2021

@letfenixa aké prázdniny? A o pol jednej doma? 🤔

heleninamama
15. júl 2021

@letfenixa Hej a k tomu super platu a večným prázdninám ešte pridaj nadané a usilovné detičky a empatických rodičov, ktorí sa vyznajú vo všetkom. A bude to super vtip. 😂😂😂

lubkavargova1
15. júl 2021

1 atestaciu si vies urobit az po 5 rocnej "suvislej" praxe. Skor nie a dovtedy si vytvaras portfolio...inak toto ma udivuje, ze dievcata koncia na VS a toto im nikto tam nevie povedat..ako ja stale tvrdim, ze samotne VS chrlia maximalne pocty absolventov, nasledne oni chudaci zistia,ze teda plat ucitela je smiesny peniaz a tak samozrejme idu skor do sukromnej sfery....cele VS by mali prekopat, hovno ich velke naucia a nie realitu na skolach v praxi...tiez aj nase ucitelky musia si prejst adaptacnym, a potom sa len trapia niekedy.
A dalsia vec, to ze niektore su pekne doma uz o 12.30 alebo maju len 50% uvazok, tiez nie je velka vyhra, tam este mate aj domacu pripravu a ked priratate k tomu, ze ako nova zacinajuca ucitelka ma pisat si vzdy pripravy minimalne 1-2 roky, tak je to fakt zahul aj tak.

majki_ki
15. júl 2021

@letfenixa Haha, to akurát tak vo sne 🙂

ofzuza
15. júl 2021

@letfenixa v ktorej rozpravke? 😂

letfenixa
15. júl 2021

@heleninamama a ešte nápomocné ministerstvo školstva

ewita88
18. máj 2023

@miriam_s ja tomu nerozumiem, čo znamenajú tie sumy pri jednotlivých rokoch ?