Som zaradená v správnej platovej triede?

Zodpovedané
15. dec 2023

Dobrý deň,

mám pocit, že som zle zaradená v platovej triede.

Pracujem v Centre pre deti a rodiny, som sestra so špecializáciou. Mám VŠ zo sociálnej práce, zaradená som v 5. triede a 14. skupine. Pýtam sa preto, lebo všetci nepedagogickí pracovníci máme spoločnú tabuľku a ako viem, triedy by mali byť odstupňované podľa vzdelania - bez maturity, s maturitou, s vysokou školou.

Mne neviem z akého dôvodu neuznali vysokú školu, keď sa neriadime tabuľkou pre zdravotníkov (tam by som to pochopila, keďže nemám VŠ z ošetrovateľstva). Pomocný personál je zaradený podľa vzdelania s maturitou. Sú v 4. triede, tak ako sestry bez špecializácie - rovnako.

Prečo je to tak?

Ďakujem

Dobrý deň,

platovými triedami sa nevenujem, resp. veľmi okrajovo. Pozrite si kolektívnu zmluvu.

Prikladám Vám link z Ministerstva školstva, kde sú zodpovedané otázky, ktoré by sa mohli týkať aj Vašich otázok, a prikaldám aj linky o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme
https://www.minedu.sk/data/att/24485.pdf
https://www.epi.sk/zz/2004-341/znenie-20190901#...

S prianím pekného dňa,
Lenka