Musí môj zamestnávateľ vedieť, kde mám druhý pracovný pomer?

9. nov 2022

Ahojte, pracujem v jednom zamestnaní a našla som si druhé, oba sú tpp, nie sú konkurenčného charakteru, čiže písomný súhlas som nepotrebovala od prvého zamestnávateľa. Vie, že mám aj druhú prácu, ale musím mu aj povedať kde a u koho? Alebo stačí, že vie len to, že ju mám? Druhý zamestnávateľ sa tiež nepýtal, kde už pracujem, len to, či som na úrade práce alebo zamestnaná inde. Nedočítala som sa nikde. Ďakujem

ninka99865
9. nov 2022

Ja keď som pracovala aj v druhej práci v tej prvej o tom nemali ani sajnu. Ak predmet nieje konkurenčný tak ich to nemá čo zaujímať

lucka_ke
9. nov 2022

nie, nie si povinná mu to oznamovať, akurát keby si chcela aby ti urobil ročné zúčtovanie dane z príjmu, vtedy mu predkladáš Potvrdenie z druhého zam.

sandra_kul
9. nov 2022

nemusí vedieť absolútne, je čisto len na tebe, či mu to oznámiš alebo nie. jedine vtedy máš povinnosť povedať, keď sa tvoja druhá práca zaoberá rovnakým odvetvím.

autor
9. nov 2022

Ďakujem 🙂 nie nesúvisí to spolu. Čiže nemusí vedieť nič

nezabudka3391
9. nov 2022

ja ked som nastupovala k terajsiemu zamestnavatelovi tak som v zmluve mala napisane ze ak si najdem este jednu pracu popri terajsej tak im to musim oznamit takze hlavne si skontroluj zmluvu ci nahodou tam nemas nieco take napisane

aliaray1
9. nov 2022

Nie, pokial nema konkurencny charakter, netreba nic oznamovat.

aliaray1
9. nov 2022

@nezabudka3391 hmm, na to nemali pravo, z pohladu gdpr na toto nemaju tzv.pravny zaklad. Gdpr plati od maja 2018, dovtedy ale platila tiez regulacia.

lulaby1982
9. nov 2022

Existuje niečo ako konflikt záujmov ,neviem o čo presne ide , ale dobre začalo. Ak ste policajt, tak asi dealovanie drog nie je ok. Teraz vážne, stretla som sa s tým .

Ste učiteľka a robíte po nociach striptérku, alebo na nete nejakú neviestku ,tak to nemôže byť , existujú povolania ,kde sa to vylučuje, nielen uvedené príklady. Viem ,že to je ,hlavne keď je to súkromná a štátna sféra.

eleanor2510
9. nov 2022

@nezabudka3391 od 1. 11. platia nove zmeny v zakonniku prace, treba si stale pytat suhlas, ak je praca konkurencna, ale ak nie je, tak v zmluve nesmie byt ziadna podmienka, ze zanestnanec by nemohol mat inu pracu