Ako v práci utajiť tehotenstvo?

8. aug 2022

ahojte, máte nejake napady ako v praci utajit tehotenstvo?
Som na uplnom zaciatku a nechcem aby to uz v praci vsetci vedeli povedala som to iba jednej kolegyni s ktorou mam najlepsi vztah a viem ze ona to nikomu nepovie.
Ide o to ze mame mat v praci taku mensiu "oslavu" a neviem ako uhrat to ze nemozem pit 🙂
Nikdy som na firemnych akciach vela nepila ale vzdy ten jeden, dva pohariky vina som si dala.

Mate napady?

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
8. aug 2022

Príď autom 😁

januska12323
8. aug 2022

Máš chytené močové cesty tak berieš ATB a zároveň vyrieši problém častej návštevy WC.

autor
8. aug 2022

@thoughtfulweirdo nemam :D a ani vodicak a vedia to ..cize toto nemozem pouzit ako vyhovorku😂

aaadkaaa
8. aug 2022

Nemozes prist autom? Neviem, ja som nikdy na pracovnej akcii nevypila ani kvapku, takze s tymto som nastastie problem nemala... ale veru pred rodinou som si tiez na zabijacke musela vymysliet, ze beriem lieky🤣

tamvtme
8. aug 2022

Pojdes este autom...to nikto neriesi...ked povies ze mas lieky, urcite sa najde vtipalek, zo zadrie - co si tehotna? 😀

autor
8. aug 2022

@tamvtme no davnejsie kolegyna raz povedala ze si dala detox od alkoholu..(ano ta prava, co by pila vsetko co jej naleju...😂) a uz vtedy vsetci vedeli o co ide.. o mesiac na to to bolo vsetkym jasne

thoughtfulweirdo
8. aug 2022

Tak povedz, že si sa deň predtým strašne opila a máš takú opicu, že sa aj z vône vína pozvraciaš 🤭

sissy27
8. aug 2022

prečo nemôžeš? Nechceš a hotovo. Alebo keď sa potrebuješ vyhovárať, tak bolí ťa hlava od rána a dala si si tabletku, nechceš to kombinovať. Alebo si ten pohár vína nechaj naliať, štrngni si, hlt odpi (nič sa nestane) a potom sa tam špacíruj s pohárom akože už máš druhý a stačí ti. Prípadne v nepozorovanej chvíli vylej.

tamvtme
8. aug 2022

Ja som mala kolegynu, co aj v pokrocilom stadiu tehotentsva s jasnym tehu bruskom nadalej tvrdila, ze ona nie je tehotma, ma len zdravotne problemy, o ktorych nechce hovorit 😅

janezz
8. aug 2022

@tamvtme tak toto nie 🙈

mikadooo
8. aug 2022

Však normálne, vezmi pohár vína a drž ho stále len v ruke 😉. Väčšinou nikto nesleduje, či sa reálne napiješ. Pri prípitku len strč pery do toho. Vybehni urgentne telefonovať (normálne, že Ježiš, musím cinknúť priateľovi, nech to auto nezabudne vyzdvihnúť zo servisu, alebo čosi podobné). Chod s pohárom na wecko a odlej riadnu časť. No a potom sa vráť a oslavuj ďalej, nechaj si doliať a tak 😁.

palicka
8. aug 2022

Alkohol nepijem. A bodka. Ak vedia, že pijes, aj jed príležitostne, nechala by som si naliať pohár vina, pripadne doň naliala nealko a s tým s pekne cely večer pripíjala…

ndrag
8. aug 2022

Ja tehotna sice niesom, ale nepijem posledne 3 roky takmer vobec. Na poslednej firemnej akcii som si zobrala vinovy pohar a cely vecer ho dolievala mineralkou. Nikto nic neriesil, ziadne sproste otazky.

evkamotka
8. aug 2022

Normalka si daj naliat a strngni, falsovane si odpi a spaciruj sa s poharikom nasledne ho niekam zaloz, vylej...alebo na tu akciu proste nechod

klarissa25
8. aug 2022

Nevieš ako uhrať že nepijes? No normálne ze povieš ze nepijes? Nie každý musí piť pre pána...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

iwesska
8. aug 2022

Och to su problemy🙈To ako kazdy musi pit? Kto nepije je hned z kruhu von? Ja nepijem alkohol vobec nikde, nie som ani tehotna a kazdy to respektuje. Aleb povedz ze nepijes,lebo ti to a) nechuti b) nerobi dobre - boli zaludok,hlava...blabla

martinkatinka
8. aug 2022

Ved chod s poharikom vina a akoze si odpijaj... Dej vineu ci take nieco a vybavene....

beata_k
8. aug 2022

No len pozor s tym akoze pitim. Potom ta budu ohovarat, ze si pila aj ked si vedela, ze si tehotna.

autor
8. aug 2022

@iwesska bohuzial u nas v praci to tak plati..kto nepije akokeby medzi nich nepatril..a tiez ma to hneva,..na par akciach som ani nebola lebo som vedela ze to organizuju len kvoli tomu aby sa mohli opit...

nika11103
8. aug 2022

Baby ja rozumiem tomu že chcete dobre . Ale ak si na uuuuuplnom začiatku , tsk možno keby si si neurobila test ani nevieš . Chcem tým len povedať že sa zbytočne trápiš ja na tvojom mieste by som si to víno nechala naliat, na prípitok si odpila pripila so všetkými a potom si ešte podľa chuti samozrejme cucla. Nikto ti nebude kontrolovať koľko si vypila . Nezlyncujte má tu prosím ja teda nejsom žiadny zástanca pitia alkoholu v tehotenstve ale myslím , že ten stres a rozmýšľanie o tom ako to spraviť ti škodí viac jak dva glgy z vina . K babu sa ti to nedostane. Držím palce aby všetko dobre dopadlo ☺️

kikavadi
8. aug 2022

Povedz, že ideš ráno na odbery (dovod nemusis vysvetlovat, alebo si vymysli), ak oslava nie je v piatok alebo v sobotu.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi0911
8. aug 2022

Naozaj sa nic nestane ak si dáš 2 glgy vína a nemusis nič riešiť...

7lenka11
8. aug 2022

Povedz, ze ta rano rozbolel zub a nadopovala si sa liekmi proti bolesti..

lenkadenisa
8. aug 2022

Veď pohár vína ťa nezabije. Ani tvoje dieťa.

lubkavargova1
8. aug 2022

Nuz, nie je to najlepsi napad...lebo ked by sa nieco stalo, potom nemozes vyskakovat, ze "zamestnavatel je na vine, ze som prisla o babatko"...takym zenam by som dala uhradit este vsetky zdravotne vydavky.

hylary
8. aug 2022

Však 2 poháre vína ti nič neurobia .. ani dieťaťu.. nejdeš sa opiť do nemoty predpokladám

trilliardr
8. aug 2022

@autorka vyrieš to PN kou na ten deň, keď bude akcia alebo jednoducho nepríď...vyriešené 🙂😉😏 niet zač 💋

trilliardr
8. aug 2022

@hylary to by si sa čudovala,čo dokáže v tele spraviť alkohol. Je to neurotoxický jed. Nieže by som v živote nepila a dokonca sa aj neopila, ale v tehotenstve nikdy! Kedysi som robila rozhovory s vedcami, ktorí skúmali účinok alkoholu na plod v tehotenstve...nerob to/ a nezlahcuj to. Už len z jedného pohárika môže mať plod po pôrode abstinenčné príznaky. Ale aj nemusí. Záleží od tela a od toho ako funguje. Kto z vás si to chce risknúť s vlastným dieťaťom?!