Existuje kôš na použité látkové plienky?

brumka111
24. okt 2011

Ahojte dievcata,
prosim pekne o radu. Asi sa Vam to bude zdat hlupe, ale ja som uplne neznala v starostlivosti o babatko, tak sa vsetko len ucim :-}.
Zatial sme v 6 mesiaci. Rozhodli sme sa pre pouzitie latkovych plienok. Avsak neviem presne co s pouzitymi plienkami, resp. ako ich
spravne skladovat? Musi byt na to specialny kos na plienky, aby nezapachali? existuje taky? Ja som zatial kupila plastovy kos v ikei,
ziaden specialny...len obavam sa, aby nezapachali, ked ich tam vlozime :-}}...prosim mamicky, ako to riesite?

miracle
24. okt 2011

My sme pouzivali hocijaku uzatvaratelnu nadobu - pokial peries plienky pravidelne, nevadilo to. Inak mame aj vrece na latkove plienky, je z takeho isteho materialu ako PUL-ky

monhla
24. nov 2012

Vedro od farby - poriadne vyčištiť a na záver veľa krát opláchnuť /polievala som kvety na záhrade 🙂 / Plienky namočím v malej nádobe a 2-3x denne ju vyprázdnim /plienočky sa vyčistili a tak ich vyberiem a vyžmýcham v rukách/ Uložím do vedra a zavriem vrchnákom. Vydržiaaj 3 dni nesmrdieť - každé 2-3 dni operiem. Vyzerá to zložitejšie ako to je - napísať tento príspevok mi trvalo dlhšie ako dnešná starostlivosť o plienky 😀 😀 😀

leusska
24. nov 2012

@brumka111 ja ich davam do plastoveho vedra s vrchnakom, nenamacam ich a ani ich neprepieram predtym rucne, len ked je maly pokakany tak splachnem separacku a plienocku trosku preperiem mydlom proti skvrnam , periem kazdy druhy den a plienocky nesmrdia 🙂

lubikan
24. nov 2012

veru,staci do kybla s vrchnakom,ale musia byt namocene ,kako z plienky vyhodit,oplachnut...sem tam som ich namacala do toho kybla s krystalickou sodou-v drogerii dostat,namacaju sa do nej monterky....

radusiq
24. nov 2012

Tiez vedro z vrchnakom co dobre prilieha, skladovala som na mokro ale prislo mi to pracne, teraz len na sucho a kaku nesplachujem (este ma len zltu riedku, malicky je) a raz denne pridam Miofresh a hodim do pracky na program preplach a potom normalne kratky program...

nika12
24. nov 2012

ano existuje, vyborna vecicka .... daj do vyhladavaca kos na plienky angelcare, sangenic alebo tommee tippee... samozrejme treba k tomu kupovat sacky, ja som kupovala v uk, tam to vyjde lacnejsie ... ziadny smrad v byte, alebo skladovanie pokakanych plienok na balkone 😀

nika12
24. nov 2012

aha pardon, teraz citam, ze latkove plienky 😀 tak nic

brumka111
autor
24. nov 2012

tak nakoniec som kupila taky plastovy kos s vrchnakom v ikei. je super. najskor som skladovala na mokro ale neskor som presla na suche skladovanie. tak mi to vyhovuje viacej. Kaku splachnem pod studenou vodou, preperiem zlcovym mydlom a hodim do plastoveho vedra. A raz za 2, ci 3 dni pustim pracku. 😉

lucinkab
15. okt 2013

@brumka111 mám otázočku... akurát kupujeme látkovky a tak... a kýblik mám aký kúpiť? pocikané dávaš rovno iba do vedra? a pokakane vysypes preperies so žlčovým mydlom a mokré do vedra? nesplesnie to? vdaka

brumka111
autor
16. okt 2013

v Ikei som si kupila taky biely plastovy hranaty kos s vekom / je naozaj super, ako vysity na plienky este aj dobre vyzera 🙂 /, v nom skladujem spinave plienocky. Pocikane plienocky dam rovno do vedra a ked su pokakane, tak ich najskor nazlcujem a potom hodim do vedra, urcite nic nesplesie, periem kazdy 3 den.

zuzulik7855
20. feb 2014

Ahojte. Chcem sa opytat, kde kupim zlcove mydlo a v com periete plienocky? Pouzivate nejaky specialny prasok?

wrok
29. júl 2014

pouziva niekto na latkove plienky kalsicke kose na plienky (Sangenic, Angelcare)? inac zaujimave porovnanie kosov http://www.kos-na-pleny.cz/