Čo mi nemá doma chýbať po príchode z pôrodnice?

katarina138
3. nov 2016

Ahojte, je to možno taká bizardná otázka ale som prvo-rodička a chcela by som sa spýtať čo by mi nemalo chýbať keď prídem s drobcom domov. Pár vecí už mám len neviem či všetko :P ... ďakujem za rady ;)

pribinak
3. nov 2016

hlavne klud, nachystat sa, ze vsetci sa budu hrnut na navstevy a chciet vidiet babatko, nachystaj si "rec", ze preco nie, aby ste aspon par dni mali klud a cas na seba si zvyknut ako rodinka
teda aspon moj nazor, vsetko ostatne si mozes kupit ci objednat

katarina138
autor
3. nov 2016

@pribinak no no tú si už pomaly pripravujem :P :D lebo predsa malé bude potrebovať si tiež zvyknúť na nové prostredie a ľudí okolo seba ... 🙂

krajco
3. nov 2016

A co vsetko uz mate? Ja som mala pripravene vzdy aspon jedno baleneie Paralenovich cipok, odsavacku na sopliky, keficku na vlasky, aspon jednu flasku, a potom tie zaklady ako plienky ( mala som aj mydielko lebo neumyvala som ani jednu moja malu iba vodou, vzdy aj deckym mydlom a nic sa im nestalo), prvu dceru som aj olejovala po kupely tak aj to som mala doma, Vlhcene utierky, kremik na ritku, varove tycinky, a neviem uz ma viacej nenapada☺️

katarina138
autor
3. nov 2016

tak máme zatiaľ odsávačku na soplíky, vlhčené utierky, plienky to je jasné :D... uteráčik, olejček mám ale mydlo nie ale to ešte isto kúpim 🙂.. vatové tyčinky, krémik na riťku Bephanten a tie čipky to pri teplote sa dáva hej?

krajco
3. nov 2016

No my pouzivame Sudokrem n ritku, lebo z Bephantenu mala cervenu ritku, hej hej na teplotu treba mat doma aspon jedno balenie paralenu a jedno balenie nurofonu sa mozu po 4 hodinach striedat keby nahodou,😊

krajco
3. nov 2016

Ja som mala aj osavacku na mlieko pre istotu a nakoniec aj bola potrebna😊

katarina138
autor
3. nov 2016

@krajco aha no uvidím ako bude reagovať naň a ak by náhodou tak vymeníme ...jasné chápem diki moc 😉

matula211
3. nov 2016

Máj manžela doma na pár dní a nemusíš si nič extra zabezpečovať...ak ti bude volaco treba, jednoducho ho vysles do obchodu, ktoré sú hádam už naveky pootvarane...

bobacik1612
3. nov 2016

este ti bude treba lieh alebo dettol na cistenie pupceka, prip. aj detsky zasyp. Nam dr. kazala cistit pupcek dettol, lebo nestipe a zasypat zasypom. Ortopedicke nohavicky ti na male treba, najlepsie hned c.1 a c.2, lebo nasa sa do c.1 ani nevosla. Okrem pampersiek ti treba aj latkove plienky - ak uz na nic ine, tak sa jedna vklada do ortopedickych nohaviciek babatku. Ak sa vam podari pekne kojit, tak ziadne odsavacky ani flasky nepotrebujes. Chce to len trpezlivost a niekedy aj pomoc laktackej poradkyne a ide to 🙂 vela stastia

sibalka21
3. nov 2016

Mydlo by sa zo zaciatku pouzivat nemalo pri kupani, my sme zacali pouzivat az ked mal par mesiacov... Cize ked nebude mat nevadi 🙂 Nurofen mat urcite doma, cipky davat az ked je teplota nad 38, cize to zo zaciatku si myslim ze nebude treba ... Niektori pouzivaju na pupcek 60percentny lieh... My sme mali doma aj Infacol pri boleni bruska, glicerinove cipky ked sa nemohol vykakat a uz nic nepomahalo... Po kazdom kupani sme pouzivali olejcek Pupik na masirovanie, aby sa predislo boleniu bruska 🙂 No odsavacku na mlieko, aj nam sa dost zisla... A inak ked ti bude nieco treba dokupis ... To pozistujes az ked sa bejby narodi, co treba a co nie ... Vela stastia a hlavne klud

katarina138
autor
3. nov 2016

super ďakujem za rady lebo tie čipky ma fakt nenapadli 🙂 odsávačku na mlieko som si tiež do istoty kúpila 🙂

bobacik1612
3. nov 2016

spomenula som si este na repik - caj. Malicka sa nam po kratkom case vyhadzala a doktorka nam kazala uvarit repikovy caj a naliat do vanicky, kde malu kupeme. Kedze sme zo zaciatku nepouzivali mydlo, tak ju nebolo treba oplachovat. Neskor sme pouzivali penu od Sebamed-u..je na telo aj vlasky

boozlesk
3. nov 2016

odsvacka je vysoka investicia a preto by som ju kupila iba v pripade, ze ju potrebujem, tzn. ze poslem muza kupit aj ked budem este len v porodnici... Lekarka ti da zoznam co musis kupit do lekarnicky. Hlavne maj oblecko a plienky. A peniaze, aby si v pripade potreby kupila to co treba. Je zbytocne nakupovat dopredu ked ani nevies, ci dane veci vyuzijes. Babatko toho nepotrebuje vela 🙂

krajco
3. nov 2016

A este sme mali aj rektalnu rurku ked sa nemohla vykakat, pomohla😊

septemberkl
3. nov 2016

ja ked som prisla z porodnice, tak potrebovala som pre malu to co tu vsetci pisu, ale nebola som pripravena na take veci ako ze budem potrebovat pre seba laktacnu poradkynu, repik na osetrenie nastrihu, vela vloziek, take tie sietove nohavicky, citrovital na bradavky, senovku a Benedikt na tvorbu mlieka, poporodny vankus na sedenie. ale hlavne ze som mala fitloptu 🙂

liduska12
3. nov 2016

@bobacik1612 tie ortopedicke nohavicky uz netreba...iba ze by ortoped kazal balit na siroko. V dnesnej dobe su plienky robene sirsie...
@katarina138 odporucila by som ti v dmke kupit aj take zaoblene noznicky na nechty. Nasa mala mala dost dlhe nechty a rukavicky neznasala a furt si ich davala dole. Tak som jej doma nechtiky ostrihala, lebo bola vecne poskrabana. No a lieh na pupok, sterilne gazy, my pouzivame od zaciatku tuhe sebamed mydlo, latkove plienky, vacsie plienky ako osusky, vatove tycinky (klasicke su lepsie ako tie pre babatka), viac plienok (asi velkost 2, babatka zo zaciatku kakaju skoro do kazdej plienky) a nam sa osvedcilo mat perinku (to sme potom ale dokupili, nemala som zo zaciatku), no a uvidis kolko mliecka budes mat, mne to ptm kolisalo tak som si davala benedikt lekarsky a senovku grecku a vzdy mala doma hroznovu stavu matysaka, vineu a este caje na dojcenie su dobra vec 🙂

liduska12
3. nov 2016

@katarina138 a este ma napadlo, ze po porode mi velmi ulavil od bolesti rosalgin 🙂

bobacik1612
3. nov 2016

@liduska12 ja som rodila pred dvoma rokmi a mala som v prepustacej sprave napisane balenie nasiroko a rovnako ortoped mi to odporucal cca do 5 mesiacov

katriona1
3. nov 2016

@katarina138 Bepanthen na ritku je fajn, ale spíš jenom na promaštění, ještě je dobré si koupit něco se zinkem, jako je Rybilka a Sudokrém, ze začátku, když byla každá plenka pokaždé pokakaná jsem dávala preventivně tu Rybilku, a když byla ritka červenější tak potom Sudokrém, později jsem přes den promazávala Bepanthenem a na noc Rybilkou nebo Sudokrémem 🙂
balení na široko je podle doporučení z porodnice, tady v Bratislavě nebalí skoro nikdo a zase v Čechách sestra balit musela a v jejím okolí tam balí všichni
já jsem si ještě před porodem udělala zásoby trvanlivého jídla, i nějaké naporcované maso do mrazáku a zeleninu abych mohla rychle něco jednoduchého uvařit, mám rodinu daleko, tak nám nikdo jídlo nenosil a manžel neumí moc vařit, ale i tak pomáhal 🙂

mm2008
3. nov 2016

mňa napadlo.. hlavne nezabudnúť v pôrodnici dieťa ... 😵 napr. ja som po druhom pôrode mala takú sklerozu, že mne sa to mohlo kľudne stať.no časom to prešlo . našťastie ...

autumn11
3. nov 2016

ja som mala pripravené doma pre malého plienky newborn a jednotky, vlhčené obrúsky, cumlíky, fľašku, UM, mastičku na zapareniny bepanthen extra a na bradavky bepanthen care, olejček hipp , gél na umytie zadočku, vatové tyčinky, lieh na pupček, sterilné gázy a odsávačku na soplíky.
Ja som využila jednorázové nohavičky a mala som zásobu popôrodných vložiek. V mrazničke som mala zásobu jedla, aby som nemusela prvé dni hneď variť.

melesmeles
3. nov 2016

poriadok, nech ti manzel vsetko vyupratuje, aby si po prichode nemusela upratovat ty, mast na bradavky, zasoby jedla, ovocia....drzim palce aby vsetko dopadlo podla tvojich predstav 🙂

katrin21
3. nov 2016

@katarina138 odsavacku na mlieko po porode kupi manzel, instruuj ho aku, ak bude treba dopredu sii nekupuj....
rybiu masticku na ritku aj sudocream, uvidis, co bude pre vas lepsie...
osusku na kupanie, aj dve - jednu tensiu= velka plienka s obrazkami napr., druhu frote ... aby si mohla striedat..
nejake látkove plienky - babatka grckaju niektore vela, ine minimalne, ale tak 10ks si urcite kup a zaciatok, ak babo nebude vela vracat, tak stacia.... + nejake obrazkove, alebo farebne napr. plienky pod hlavicku aj do kocika, na sedacku a pod. tak 3-4ks ....
tiez nejaku dečku na prekrytie babatka lahku...
zavinovacku - najlepsia je snurovana s makkou vyplnou - stvorcova a obdlznikova, aby si mala aj ked peries vzdy jednu....
nejaky dudlik, aj dva druhy - rozneho typu, lebo nie kazdy musi sadnuut dietatku , ak nie si proti dudlikom...

a co by si mala mat hlavne doma? POMOC od manzela, alebo mamy... prve dni sa zide, ak ti niekto navari, uprace....

katrin21
3. nov 2016

jo a urcite aj rektalnu rurku, ale nie tu oranzovu, ta je naprd, lepsia je taka zo zdr. potrieb, taka priesvitna s rozsirenym koncom.... my by sme bez nej prve tri mesiace snad neexistovali 🙂 super vec.
ked je problem, naolejujes koncek a vsunies dnu pekne skoro celu a cvicis nozickami k brusku a ked ju vytlaca, davas naspat, pekne si poprdka, alebo aj sa vykaka... nenechaj sa vystrasit, ze je navykova, lebo nie je 🙂 mam potvrdene o viacerych doktorov a aj moja od 4 mesiacov pekne zacala kakat uz sama..

mily7
3. nov 2016

Tvaroh,kapusta,víno biele😊na naliate prsia,ja som po oboch porodoch mala tak tvrdé,že som to zháňala už do porodnice. A paralen pre seba ak by náhodou. Je to jediný liek tuším ktorý môže dojčiaca mama.

wikisara
4. nov 2016

Tak ako písali baby hlavne toho manžela doma. Tiež sme to tak riešili, zobral si na týždeň dovolenku v práci aby mohol byť s nami a musím uznať že to bol najlepší krok, pretože sama si to neviem predstaviť ako by som to zvládala. Predsa len si unavená a aj ubolená a vždy keď bolo niečo treba tak som ho poslala, išiel kúpiť a veľmi mi aj pomáhal s malou a aspoň sme si ju aj poriadne užili hneď od jej narodenia🙂

jasminet
4. nov 2016

rektalna rurka, paralenove cipky, noznicky zaoblene a podobne - podla mna pri novorodencovi pri prichode z porodnice uplna zbytocnost - da sa dokupit kedykolvek... strihat nechty sa daju aj klasickymi noznickami na manikuru - tie zaoblene aj tak nic neostrihali.

dolezity je manzel, nech si usetri apson par dni volna na takuto chvilu - vybavi urady, navari,pomoze, posles do obchodu ak bude nieco treba

co maj doma je urcite plienky, servitky, nieco na zadocek, lieh a sterilnu stvorcovu gazu - ale to vam lekarka poradi ci treba alebo nie ... pre seba repikovy caj na nastrih, kopec vloziek, obycajne bavlnene nohavicky na tragicke chvile (alebo tie sietovane) a podlozky pod pacienta (na gauc ked si sadnes...) aj babo vsade serka ked mu das dolu plienku 😀 a ked povolis navstevu - nech ti namiesto zbytocnosti donesu nieco navarene - kludne aj do mrazaku 😀 😉

bosoriak
4. nov 2016

Inak je tu asi milion diskusii, v kazdej si najdes, co potrebujes. Odporucam nekupovat nic extra, sama uvidis, co ti bude treba, nech neminies milion penazi. Ja som mala po skusenostiach s predchadzajucimi dvoma detmi nachystane toto:
kocik, vanicka, autosedacka
zavinovacka do autosedacky
plienky
oblecenie
vlozky
klobuciky na kojenie
odsavacku mlieka
odsavacku na sople na vysavac
fyziologicky roztok do nosa a do oka
cumle
mast Rybilka
olivovy olej na kozu
pre mna Rosalgin, Bepanthen

Vsetko ostatne sa da dokupit, nic viac som nepotrebovala.

lauricka
4. nov 2016

po prichode z porodnice babo potrebuje len mamu, spat pri mame a dojcit sa, takze v podstate staci len par kuskov oblecka 😎 a nieco, do coho ho utries, ked ho okupes a to staci v cistej vode a 😉 . Autosedacku, aby malo v com ist z porodnice, v zime nieco navrch, aby mu nebola zima, plienky, ak budete plienkovat, po ruke krem na zadok, ak mu nahodou treba dat a kocik sa tiez da riesit aj neskor, niekto ani nema, dietatko len nosi v satke alebo nosici, co je pren prirodzenejsie urcite, nez kocik. A uvidime, komu teraz zdvihnem tlak 😒 . Hlavne vela pokoja, kludu, sukromia pre maminku a babatko. Ostatne sa poriesi, ked bude treba.

katrin21
4. nov 2016

@lauricka spat pri mame vobec nepotrebuje. mojkat sa ano, ponosit vela ano, ale spat nemusi.. potom su tu temy o pol roka - ako naucit spat dieta same? nemozem nic urobit, ako nahle sa pohnem, dieta je hore, pomoc ! :D
ale iinak som pokojna,neboj, tlak si mi urcite nezdvihla, skor pobavila 🙂 peace.. viem, ze toto je taka tema, ze co clovek, to nazor 🙂 tak pisem aj ten moj