Čo treba vybaviť po príchode z pôrodnice?

lussi17
3. dec 2011

Ahojte mamičky,, chcela by som vás poprosiť či by ste mi nemohli napísať kde všade pôjdem po úradoch,z akými papiermi a do kedy tam mám prísť keď prídem z pôrodnice?? ďakujem 🙂

lussi17
autor
3. dec 2011

@stela01 dakujem,ale toho je... 🙂

potvorka023
3. dec 2011

To ste mali aj ked ste boli pred porodom a teraz treba ist rodny list vybavit na matriku

bv_alexandra
4. dec 2011

@lussi17
Skúsim popísať čo všetko som vybavovala ja:
RODNý list - na matrike
potom.

PRISPEVOK PRI NARODENí 151,37 € - na úrade práce, potrebný rodný list a žiadosť o príspevok pri narodení, túto som dostala na matrike už vyplnenú a potvrdenú od matriky.

TRVALY POBYT - na miestnom úrade tam kde má trvalý pobyt rodič - tiež treba rodný list

PRíSPEVOK OD MESTSKEJ čASTI - nie všetky mesta ho davajú, vybavovala som ho na mestskom úrade. Pani na trvalých pobytoch mi povedala kde sa to vybavuje. vyplnila som tam tlačivo,dala rodný list a za mesiac sme išli na privitanie do DK a dostali príspevok 200€

ZDRAVOTNá POISťOVNA - tiež je potrebný rodný list

PRíPLATOK K PRíSPEVKU PRI NARODENí - výška je cca 670€ - vybavuje sa na UP kde donesieš potvrdenú žiadosť od gynekologa, a tiež potvrdenie od lekára o tom že babatko sa dožilo 28dní + rodný list

RODINNé PRíDAVKY - 22,01 ak ich ideš poberať ty, tiež na UP, vypísať žiadosť priložiť rodný list

RODIčOVSKý PRíSPEVOK - 190€ - ak nemáš narok na materské, tak rozhodnutie z SP zaniesť na UP a vypísať žiadosť na tento príspevok

Žiadosti a popis o tom kto má nárok na štátne dávky nájdeš tu:
http://www.upsvar-ba.sk/index.php/socialne-veci...
Tlačivo do zdravotnej nájdeš na stránkach poistovne 🙂 😉

lusja
6. dec 2011

ejha, ale toho je... som zvedava, ako sa v tych uradoch vysomarim... 😒

naty1987
11. dec 2011

baby a co treba vybavit vbsetko pred porodom ked nie sme zobraty???

zuzucream
11. dec 2011

@naty1987 ked nie ste zobraty treba vybavit potvrdenie o otcovstve

naty1987
11. dec 2011

@zuzucream a to musim na matriku? a pred porodom?? a co vsetko este treba ake tlacivo boze ja sa v tom vobec nevyznam

ivancek23
11. dec 2011

ahoj naty1987,ano treba to pred porodom vybavit,aby dieta malo otcovo priezvisko,pojdes len na matriku aj s nim a tam ti to vypisu a to si potom zoberies aj do porodnice,a ked sa male narodi,tak ho mozes poslat na matriku vybavovat rodny list..

amouramour
11. dec 2011

@naty1987 je to len 5 minutiek na matrike, dohodnete sa tam aj na priezvisku a urcite fajn vybavit pred porodom, aby otecko mohol sam vybavit rodny list a samozrejme musite tam byt obaja🙂

zuzucream
11. dec 2011

@naty1987 ano tam sa vlastne dohodnete ake priezviko bude mat mimi... Keby si to nemala tak automaticky bude mat mimi tvoje priezvisko a keby si mu chcela dat po otcovi az po porode tak by si musela platit za zmenu priezviska 🙂

naty1987
11. dec 2011

@ivancek23
@amouramour
@zuzucream jej baby dakujem velmi ste mi pomohly vobec som nevedela ze sa to robi este pred porodom 🙂 ste zlate
tak tam niekedy behneme spolu aby to uz bolo 🙂
a treba este nieco vybavit? ci len toto.....?

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V prvom z nich je samostatná kapitola venovaná tomu, čo treba vybaviť po narodení dieťatka.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...