Ako vyprať plienku a vrchné nohavičky od moču?

fatima30
8. dec 2011

ahojte baby kupila som dve latkove plienky z konika a bola som strasne sklamana lebo smrdia od mocu aj vkladacka aj nohavicky davala som 2 krat prat na 40 a nic co mi poradite.predavajuca sa nepochvalila ze smrdia.ja som ju medzitym vymazala takze ani vratit sa neda.za rady dakujem ☹

quaxi
8. dec 2011

Vrchne nohavicky mozes oprat na 60, plienku ak neobsahuje PUL a vlozku mozes aj na 90, tak skus vyssiu teplotu, daj menej pradla - max. 2/3 pracky, alebo pouzi pranie so zvysenym mnozstvom vody ak mas taku funkciu. Namiesto avivaze daj ocot, ten vytiahne smrad. Ale ak je uz plienka stara a zosmradnuta, tak sa toho definitivne nezbavis. Akurat mozes davat do kazdeho prania ten ocot, aby to bolo znesitelnejsie.

dada26920
8. dec 2011

preper to v save a potom nechaj chvilu namocene aj ti vybieli aj vytiahne zapach 😉 potom normalne oper a je to. 🙂

lenka_da
8. dec 2011

mne sa osvedcil Persil gold, je to riadny ekrazit, a este lepsie, ked sa da namocit do horucej vody. Ale treba este trosku akokeby "preprat" v rukach, proste, aby sa persil rozpustil.

abbie
9. dec 2011

taketo hygienicke zalezitosti kupovat v bazare 😖 ... toto nepochopím asi nikdy

marry26
9. dec 2011

ja prepieram v SAVO perex - plienky mam krasne bielucke, potom samozrejme hodim do prania minimalne na 60tku

kilian
9. dec 2011

no pouzivane plienky by som urcite nekupila!!! 🙄

mamabiba
9. dec 2011

keď si dáš v mojich nákupoch históriu, tak tam by si mala predávajúcu nájsť a určite to u nej reklamovať. Ináč...mne dosť pomohol vaniš...do toho to najprv namočiť, potom používam persil sensitive a aj aviváž. Zatiaľ mi ešte nič nesmrdelo.
Ak to v tej histórii nenájdeš, ozvi sa adminom a oni ti pomôžu.

wewe22
9. dec 2011

zalezi na tom ake su to plienky chod na tuto diskusiu napis presne ake su a tam ti poradia ale ten ocot by mal pomoct a plienky treba prat na 60 stupnov a asi dve hodky
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/

lypka
9. dec 2011

@marry26 to tie plienky najskôr len namočíš do sava a potom vyperieš. potrebovala by som nejakú radu lebo som si všetky zafarbila na ružovo a nie a nie sa tej ružovej zbaviť 😒

fialkaa
9. dec 2011

neper, vyhod.

irriss
9. dec 2011

Ten pocit a vzpominka na zapach se Ti bude neustale vracet... i kdyz bude provonena a vyprana.. 😉 Uz nikdy nebudes mit dostatecny a zaruceny pocit cistoty pro sve detatko... 😖
Vyhod to! 😉

p.s. 1. Nikdy bych si nekoupila tak intimni vec - pripomina mi to pouzite kalhotky 😖
2. Na Tvem miste bych si ani nebyla jista,ze je to plenka po miminku...protoze neco podobneho mohlo zaslat jen "prasatko"..a to by zpochybnilo vsechno..

beton
9. dec 2011

latkovky |pokial to nie su obyc. stvrocovky| sa do sava ani inych agresivnych prostriedkov typu persil, ci avivaze davat nesmu, lebo to znizuje ich saciu schopnost. taketo plienky sa chemicky nebielia, da sa na to pouzit tzv. puer na principe kyslika. najdes v predaji na strankach, kde predavaju latkovky. vyper ich urcite na 60, skus niektoru vonnu prisadu na baze prirodnej silice a ocot, ako uz bolo spomenute. najlepsie pach aj farbu vytaha slnko...to asi nebude teraz realizovatelne. v tescu sa da kupit pripravok specialne na plienky, mozno by som skusila aj to, zatial s tym nemam skusenost. vrchne nohavicky su spotrebny material a pri kupe od ruky, ked boli naozaj pouzivane, uz asi zazraky neurobis...:o||

misaelka
9. dec 2011

kupovat plienky v bazari to som este nezrala 😀 radsej to vyhod a kup nove 🙄

pici
9. dec 2011

vyhodit a takuto chybu viac nerobit, topanky a spodna bielizen sa po niekom, najma totalne cudzom proste nekupuje

anaxamon
9. dec 2011

osobne nevidim nic zle na zakupeni latkovych plienok cez bazar, sama som tak spravila, aj klasicke stvorce a aj nohavickove plienky som kupovala cez bazar..nastastie nemam taku skusenost ako autorka otazky. Moja rada pre teba @fatima30 je neprat plienky na 40tke ale na 60tke tak ako pise vyrobca a v pracom prostriedku urcenom pre babtka alebo v pracom slize, ktory si vies vyrobit sama (mne sa ale na plienky neosvedcil)(ja pouzivam teraz dreft sensitive a som spokojna) a namiesto avivaze pouzit ocot. Plienky sus vonku, cerstvy vzduch im tiez prida na voni, dobrej voni. Ak vsak ani taketo opatrenia nepomozu, tak potom ozaj uz len vyhodit.

meryska
16. sep 2012

ja mam skusenost dat to vyplachat v octe, ocot ti to aj vydezinfikuje a aj rozpusti vodny kamen v plienke na ktorom moze byt "nachytany smrad", potom daj normalne vyprat kludne aj na 60tku. rozhodne ak budu smrdiet aj potom tak vyhodit!