Látkové plienky, výbava - vrchné nohavičky

julia_b
14. feb 2018

Ahojte maminky. potrebujem poradiť ohľadom látkových plienok. Už som prečítala nespočetne veľa článkov a myslela si, že v tom mám jasno, ale nemám :(. Chcem látkovať, mám kúpených zatiaľ iba 30 ks klasických štvorcových plienok xkko, 70 x 70, tie mali najväčšiu hustotu.. Kúpila som jedny vrchne nohavičky, a zistila som, že novosklad alebo sklad na draka ktoré budem používať sa celé do tej vrchnej plienky nezmestia. keď je miminko, tá vrchná plienka sa da skracovať a vtedy mi dosť veľký kus tých látkových trčí... to tak má byť ? Rozmýšľala som na vlniakmi, ale jedny sú dosť drahé, čo by ani tak nevadilo, ale je to že od 3 kg do 6 kg, a tak "odkilované", čo by tiež stále nevadilo, ale lanolínovať ich mi príde zložité, v prípade že by som ich mala iba troje... takže asi vlniačikov treba viac nech nelanolínujem každý deň jedny. Ale ak by mi nejaká maminka poradila s tým lanolínovaním by som bola rada, lebo sa mi to páči najviac. A určite aj nejaké nepremokavé vrchne nohavičky ktoré dostatočne pokryjú novosklad, sklad na draka... Keď spravím obdĺžniky z plienok viem že sa to zmesti, ale tie sklady mi prídu prospešnejšie. čakám prvé bábätko, tak ja si nechám poradiť a budem Vám vďačná. Prajem krásny deň, a teším sa na rady 🙂 PS: snažila som sa nájsť tému kde je zodpovedané takáto otázka, tak sa ospravadlňujem ak som prehliadla.

crysmile
14. feb 2018

Je tu skupina Látkové plienky,tam sa všetko dozvies.

julia_b
autor
14. feb 2018

Dakujem za radu, ale mne to nevyhladalo. Dala som "skupiny a blogy " a napísala s diaktritikou aj bez aj skusila iné názvy ako "latkovkarky"... tak idem pátrať

crysmile
14. feb 2018

@julia_b poslala som ti pozvanku

julia_b
autor
14. feb 2018

ano ano, som tam 🙂 dakujem moc

lavieenrose
14. feb 2018

no takze vrchnke pullky jeden ks ti nebude stacit ...ja skladam na novosklad a obdlznik vacsie dieta..zmesti sa to tam..30 plienok mas malo..ja by som do vlniakov nesla..

lavieenrose
14. feb 2018

pullky a vlniaky sabnemusia dookola prat len ked su okakane alebo citia po moci

lavieenrose
14. feb 2018

pridam sem foto aby si to pochopila chapem tvoju spanielsku dedinu rok a pol som tiez v nej zila

lavieenrose
14. feb 2018
lavieenrose
14. feb 2018

foto c 1 pulku som zmensila foto 2 novosklad foto 3 a4 ze naozaj sa to tam zmesti foto 5 mam novosklad separacnu proti vlhkosti (napravo) separacnu na kako ( na lavo)foto 6 ...takto si to skladam do skrine..posledna fotka do novoskladu davam obdlznik..keby mala iba novosklad hned je precikana az na oblecenie

julia_b
autor
14. feb 2018

Dakujem moooc, krasne zdokumentovane :D a vrchne nohavicky by si ake odporucila ? a urcite dokupim este 30 stvorcov. ja mám velkost 70x70 aj ty?

lavieenrose
14. feb 2018

@julia_b myslim ze kedysi boli :D teraz uz maju uplne iny rozmer..milionkrat sprate vysusickovane..nekupovala som taku vysoku gramaz

lavieenrose
14. feb 2018

mozes este skusit novosklad a vrch zahnut lebo ten velky balik sa mozno na take male mimino nezmesti...ja som potom si kupila obycajne latkove plienky a tie su jednoduchsie aj pohodlnejsie na pranie skladanie a davanie na dieta

lavieenrose
14. feb 2018

takato jedna plienka stoji 13 €...a na noc ti teba tzv nocnu plienku..hlavne ak mimino uz bude spat celu noc suvislejsie...tie male babatka este casto aj v noci kakaju..a k pullkam to je asi jedno vsade stoja 15€ len si vybrat bud jednovelkostnu alebo dvojvelkostne od 0-9 ...9-15..ja mam jednovelkostne na cele obdobie plienkovania

julia_b
autor
14. feb 2018

moc dakujem este raz. a aj Teba milion ludi odradzalo od latkovania? ja neviem, mne to vôbec nepride take hrozne..., mne pridu hrozne jednorazove, ale netrvdim maminam ze "to je aka blbost "...ako mne na latkove. Uplne som chvilu stratila motivaciu, ale svokra a mama ma podporuju :D

lavieenrose
14. feb 2018

no ja som zacala ked malo mimino 3 mesiace..ale mala som v tom spanielsku dedinu a dlho mi trvalo kym som sa zorientovala...mna praveze mama a svokra nepodporovali..poznamky typu ma velky zadok..a neviem taku plienku prebalit.. davaj mi jednorazove...ale ja uz take nekupujem vobec..druhe miminko ( ktore este necakam) viem ze budem uz od narodenia balit do latkovych ...do nemocky pojdem s mojimi plirnkami :D ale..vlhcene obrusky su pre mna doteraz neodmyslitelne

fkata
14. feb 2018

@julia_b Ahoj, pridám sa k vám do diskusie,... . Od látkovania Ťa bude odrádzať mnoho ľudí a takisto si musíš zvyknúť, že ani v iných veciach každému nevyhovieš.
Ja som tiež látkovala a aj látkujem, hoci už mám vyše ročného syna a v látkovaní ma okrem maminy nepodporoval nikto. Jednorázovky využívam výnimočne, vlhčené obrúsky využívam pravidelne a bez tých sa neviem pohnúť vôbec.
Vlniaky by som osobne už s dnešným rozumom nekupovala, mne sa neosvedčili. Ak ich nebudeš prať dookola, tak budú hrozné, zapáchajú, zostávajú fľaky, ak ich budeš prať, tak budú otrasné, zožmolkavené a svetlejšie rýchlo nabrali nádych do siva.
Skús si pozrieť túto stránku: https://www.latkoveplienky.sk/obchod/kategoria-...