Prvé príkrmy pre 4,5-mesačnú dcérku

27. apr 2024

Ahojte, mám 4,5 mesačnú dcérku, a chceli by sme začať s prikrmamy ako ste začali vy? Ja som myslela najprv že začneme s mrkvou, prevarili ste v dojceneckej vode alebo s normálnou vodou? Ďakujem

pribinak
27. apr 2024

V normálnej vode z vodovodu.

Slovensko má kvalitnú vodu. Netreba kupovať vodu skladovanu v plaste

Zemiak, cuketa, mrkva, batat, telvica, ….aj keď by som ešte nejaký týždeň - dva pockala

lienka.7
27. apr 2024

Ani jedna moja nechcela prikrmy tak skoro, ale držím palce 👌 my sme začínali dačo po 6 mesiaci a to papali už potom postupne všetko. Nič som nevarila, lebo to nechceli. Cize ja som kupovala Hami a každá mala rada niečo iné.
Netreba z toho robit "tabulkovu" vedu ale riadiť sa dieťaťom. Co chce ono

autor
27. apr 2024

Áno? Myslite si že je to skoro? Naša pediatrička hovorila že mám začať keď bude mať 4,5mesiaca🙄 moje prvé bábätko.

lenka_vi1
27. apr 2024

My sme začali až od ukončeného 6.mesiaca.

pribinak
27. apr 2024

Ja som dojcila, začínali sme v 6tich mesiacoch

lucia13022023
27. apr 2024

My sme začali v skoro 5m, videla som ze ma záujem o jedlo. Varila som v trocha vode zeleninu co už @pribinak napísala, ku každej dat trocha oleja. A vodu som dávala zo začiatku dojčensku, potom normálnu. A teda, prvé 3 dní som dávala len mrkvu a potom už kombinácie ako mrkva a zemiak 3 dni, potom zemiak a tekvica 3 dní.

petronela1985
27. apr 2024

Mne bolo tak od pediatričky povedané, že dojčené deti majú mať príkrm od ukončeného 6. mesiaca, nedojčené od ukončeného 5. mesiaca. Začínali sme zemiakom, prvé tri dni. Potom som po troch dňoch pridala k zemiaku mrkvu, po ďalších troch dňoch, zemiak s brokolicou. Vlastne vždy bol zemiak a k tomu iná zelenina. Varila som v dojčenskej vode. Postupne som pridávala mäsko králičie, kuracie, morčacie. Ovocné príkrmy moja dcérka chcela len kupované z DM, domáce mi nezjedla. A na večeru som dcérke kupovala kaše, spala do rána 😉

autor
27. apr 2024

Dakujem 🥰

hederamonstera
27. apr 2024

Riad sa dietatom…mas pocit, ze by uz chcelo zacat ochutnavat?

natalia2007
27. apr 2024

@pribinak samozrejme ale tu vodu z vodovodu je potrebne prevarit

monnci2226
27. apr 2024

prve lyzicky mozte kludne uz zacat skusat, ono ti aj tak viac zo zaciatku nespapa. je to len take ochutnavanie a zoznamovanie sa.... necakaj ze ti hned spapa celu misku

zaphyra
27. apr 2024

Hlavne s mrkvou opatrne, niektore deticky z nej boli brusko, ked ju das cistu.

pribinak
27. apr 2024

@natalia2007 nechce sa mi doťahovať sa, ale prwvari sa pri varení

svetlonos
27. apr 2024

Pediatrická nech sa dovzdela, ma čas min. do ukončenia 6 mesiaca! Mne ten moj bývalý kázať už od 4 m. To sú zastaralé nazory. Babo je ešte malé. Viem ze jedna davala 2m jogurty ... Ma čas malinká

autor
27. apr 2024

Dakujem baby☺️