4,5-mesačná dcéra neustále dvíha hlavičku

oxisss
8. sep 2022

Ahojte maminy,
Mám doma 4,5 mesačnú dcérku a poslednú dobu neustále dviha hlavičku keď je na chrbáte. Je to prosím Vás normalne ? 🥲🙂

zuzik307
8. sep 2022

@oxisss treba ju viac davat na brusko...

veronika3110
8. sep 2022

@zuzik307 moja to robí od 2.. je veľmi zvedavá a ked niečo nové počuje, alebo chce niečo vidieť, tak to robí... prečo by to nemalo byť normálne?? ved si spevňuje bruško :D
dnes to robila aj pri doktorke, ked jej robila ultrazvuk.. ona hlava hore a sleduje čo jej to doktorka robí.. tak sama sa smiala, že aká je to športovkyňa.. nie je to nič zlé...

marzuz89
8. sep 2022

@veronika3110 nie, nie je to spravne. Naozaj.
@oxisss davaj viac na brusko, absolutne zrus polohu v lehatku ci kresielku, minimalizuj vajicko, ak v nom byva mimo auta (niekto vo vajicku aj vozi na prechadzke deti 🙄). Totiz zapaja nespravne partie svalov - priame brusne svaly, nerozvija tie partie, ktore by rozvijat teraz mala. Tato poloha podporuje nespravny svalovy tonus. Nie vsetko je normalne len pre to, ze to robia aj ine deti, na to nezabudaj 😉

cyberk
8. sep 2022

tiez som pocula, ze to je zle... asi ste ju casto davali do hojdaciek/vajicka a podobnych veci... a tak chce mat dieta zaborenu hlavku do hrude furt... castejsie davanie na brusko to vraj zlepsi

nykkushka
8. sep 2022

Nie je to správne. Ma to vplyv na svaly trupu- zapájajú sa tie ktoré ešte netreba a tým pádom sa pretažuju, môže vzniknúť diastaza, hernia, aj negatívne to vplýva na chrbticu. Ak sa tomu nedá zabrániť polohou na brušku, dobre je zdvihnúť nôžky hore a dieťatko hlavičku položí...

kacena4
8. sep 2022

nie nie je to dobre zapajaju sa ibe brusne svaly ako by mali. ak ju davas do vajíčka/lehatka nedavat toto to zhorsuje a viac polohovat na brucho

zuzik307
8. sep 2022

@veronika3110 mam trosku viac skusenosti s rehabkou u mojich deti, takze viem, ze to nie je ok🙂

hviera81
8. sep 2022

aj moj to robil

petamich
8. sep 2022

suhlasim s babami vyssie, nie je to zelane a treba ju vedome davat tak, aby to nerobila - idealne na brusko, podla mna aj sama, keby si to skusis ako dospely clovek, tak zistis, ze ta po chvili taha sija, chrbat, zapajaju sa nespravne svaly...

veronika3110
8. sep 2022

@zuzik307 zaujímavé.. ona popozerá a za 3 sekundy tú hlavu položí... robí to u doktorky, aj u ortopéda a nikto nič nepovedal ani neupozornil.. na bruško sa vie pretočiť aj sama, takže aj toto robí veľmi často... a vo vajíčko je maximálne 1dx za týždeň na 15 min, niekedy ani to nie
inak... ja som aj čítala, že sa dieťa do 9m nemá nosiť vertikálne, lebo to tlačí na chrbticu a samé strašiaky o skolióze atd... pritom ked si vezmeme, že 9 mesačné dieťa niektoré už dávno sedí, tak ako nemá byť v horizontálnej polohe??

nykkushka
8. sep 2022

@veronika3110 pretože je veľký rozdiel, ak sa do tej polohy dieťa dostane samo, bez pomoci a keď je k tomu "donutene" pasívnym sedom alebo nesprávnou manipuláciou 😉

oxisss
autor
8. sep 2022

Všetkým ďakujem za odpoveď 🙂 a beriem na vedomie rady

ls56
8. sep 2022

Toto vie sposobit aj zvisla poloha..musite ju nosit v polohe klbko alebo na klokanka(najdi na nete) ak mas instagram tak daj follow uctu: spravna manipulacia s babatkom a sleduj tu pani. Naozaj ma dost dobre rady a mne poradila aj v sprave tak jej skus napisat

sim_mi
8. sep 2022

A co sa mysli tymto? Lebo som nad tym nedavno premyslala a predstavujem si to presne takto ako babatko na fotke

nykkushka
8. sep 2022

@sim_mi ono je v poriadku ak to dieťa robí, ale nie stále, treba tomu zabrániť ak to robí casto. Keď je to 1-2-3x za den, ok. Ale nie byť každú chvíľu...