Od kedy dať bábätku šunku a syr na chlebík?

lenka1311
2. aug 2012

Ahojte chcela by som sa spýtať od kedy môžem dávať bábätku šunku a syr (a hlavne aký syr) bábätku. Malá má 10 mesiacov a už papá skoro všetko, teda okrem tohto a tvarohu.

murinka
2. aug 2012

nech si kazdy vravi co chce ale ja by som po troske dala-z chleba jej nebude nic,zo syru tiez a sunku daj nejaku hydinovu 🙂

tunzal
2. aug 2012

asi tu budeš dostávať radi že nedať vôbec lebo to je nezdravé a čo ja viem čo, ale ja už dávam aj syr (aj tvrdý aj tavený) a detskú šunku hydinovú tiež.

anaxamon
2. aug 2012

moja ma 11 mesiacov, sunku uz ochutnala, detsku ale nedavam jej ju, je strasne slana....a syr je vsetok okrem taveneho, najradsej ma obycajnu hrudku ci kravsku ci ovciu🙂 ale najviac miluje korbaciky🙂) kazda maminka si ma spravit podla toho ako to citi a ako je na tom aj jej dietatko so zdravim

janaalzbeta
2. aug 2012

začni rožtekom,alebo striedkou chleba lebo keď dáš z chlebíka kôrku nemusí ti večer spať. Môj nezje ani syr a detskú šunku ☹ ,ak to tvoje spapá tak super 🙂 . Môj odmieta a to už bude mať dva roky 😠 . Tvaroh deti môžu od dvoch rokov no ale každý lekár vraví inak............. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Aj syr na plátky taktiež skús................a ak sa ti to nepozdáva poraď sa s pediatrom 🙂

cherryl
2. aug 2012

ja davam od roka tavene syry, nam lekarka povedala na stredacku s obyc.maslom ,natierkovym maslom ,pomazankou

maslenka47
2. aug 2012

Moj bude mat 10 mesiacov a syr ani sunku este nepapal. Ja by som mu aj dala, ale neviem si predstavit ako. Nema este ani jeden zub 😖

liz_lemon
2. aug 2012

baby vykaslite sa na detsku sunku, pozrite si zlozenie a podla % masa by som vyberala sunku pre dieta, a detska to urcite nebude
je to len marketingovy tah vyrobcov

tinki
2. aug 2012

mojej prvej dcére som dávala tiež všetko od roka a teraz máme alergiu na mliečnu bielkovinu..vôbec na nej nebolo badať, žeby jej niečo bolo..žiadne bolesti, nič nezvyčajné..

wewe22
2. aug 2012

sunku kup podla zlozenia ako pise predomnou liz syr urcite nie taveny len tvrdy alebo nesolenu hrudku ja som taketo veci davala az od roku

nasta197
2. aug 2012

Ahoj ja som malemu davala original detsku šunku asi od 9 mesiaca a syr od roka teraz pap syr namiesto chrumiek tak ho lubi 🙂) tvrdi eidam mu davam a momentalne mu davam aj obyčajnu bravcový morčaciu kuraciu proste take aj mi jeme

monika15
2. aug 2012

ja som od roka davala sunky kuraciu varenu len tak hamal 🙂))
a aj syr so mu dala a on sam si daval do pusy 🙂))
aj chlebik vlasnte od roka som uz davala vsetko okrem medu a arasidov 🙂

vroni
2. aug 2012

Ja som davala tvrdy syr od tych cca 9 mesiacov (povaby taveneho syra mi dieta objavilo az v skolke), sunku som kupovala bio (bola menej solena a len solou a nie umelinami - a je ju tu dostat v kazdej Bille), ale mala do roka sunku nechcela. "Detsku" sunku by som nebrala ani zadarmo, nepadnem na zadok z nazvu detska a po precitani zlozenia obcchadzame detsku sunku dodnes (na zozname "milovanych" potravin zaujima cestne druhe miesto hned za zmrzlinou Hello Kitty). Hydinovu sunku u nas nikto nepapa, tak som neskusala davat ani dietatu....

mamkabeika
2. aug 2012

Pridávam sa k názoru, že detská šunka určite nie. Jediné, čo je na nej detské, je jej názov 🙂 Ja najčastejšie kupujem morčaciu, kde je 82% mäsa. Ak nemám kvalitnú, radšej mu uvarím kúsok mäska.
A tavené syry majú v sebe svinstvo v podobe taviacich solí, takže radšej zvoľ tvrdé syry 🙂

lubikan
2. aug 2012

cim neskor das kdejake gebuziny s umelinami,tym lepsie

stastnamamulka
2. aug 2012

tzv."detska sunka" je aj podla vyrobcov vhodna az od 3r.,ja davam sunku s obsahom masa nad 90%,zo syrov sme zacali s cottage cheesom a motzarellou

daniella_vivien
2. aug 2012

sunku sme davali od roka, syr skor, ale detsky

buuba
2. aug 2012

ahoj, raz sme kupili detsku sunku a aj posledny krat. Chutovo nic moc. V obchodoch som sa pytala, aku by mi odporucili pre dieta, vo vsetkych (vratane masiarni) mi odporucili cesku sunku alebo prazsku, alebo morcaciu. Co sa tyka syra, tak som alergicka na laktozu a kazein, tak s tym som zacinala opatrne, ale doteraz (22mesiacov) mi nezje syrokrem, maslo ... Len udene korbaciky alebo udeny tvrdy syr. Kvoli mojej alergii kupujeme aj ovci syr, ten jej aj viac chuti. Zacinala som od 10 mesiaca. Tvaroh nam doktorka odporucila az po roku, zacala ho jest tak 1,5 rocna, a aj to nie casto, len v Piskotiku alebo Pribinacikovi. Ale dolezite je aj to, kedy ste zacali s prikrmami, lebo u deticiek na umelych mlieckach sa zacina skor a tak aj s postupnym zavadzanim potravin sa to moze lisit. 🙂

kvetinka211
2. aug 2012

@lenka1311 co najsneskor, oboje je casto humus. Syr je lepsie (po roku) dat lucinu, cottage ci iny cerstvy syr bez pridavnych latok. V tavenych syroch je vsetko mozne a su tiez velmi slane. Sunku si staci precitat zlozenie a hned ta chut prejde ... aj nam kupim (kvalitnu) sunku radsej len par krat do mesiaca. Lepsie je dat kvalitne morčacie, telacie mäsko babatku. Tolko teoria. V praxi mi Lucinu nezje, ani chleba s maslom ... bud cisty chleba alebo ked natrety, tak zlize len maslo 😉 Zo syrov mi zje liptovske nite a korbaciky, nastastie su menej slane nez ostatne korbaciky, takze obcas dostane.

koralinka
3. aug 2012

moja má 13 mes a šunku/párky/salámy neplánujem ešte velmi velmi dlho ale ani ja sama to nejem, syry papá už asi 3 mesiace mozarellu guličky veľmi lubi, kiri syry alebo v kauflande maju také tyčinky zo syra kinder syr či čo to je, taktiež striedam s pomazankou a obyčajným maslom, radšej vyrobím doma nejaku lahku natierku ktoru jej striedam ako tie ,,šunky" kde je len voda a sol

ajkuska
3. aug 2012

- ja mu šunku ešte nedávam a to ma rok a pol, teraz je sezóna paradajok, papriky, uhoriek a inej zeleniny tak je toho dosť, dobrú šunku je dosť ťažké vybrať - detská má zvyčajne menej soli - uvádza sa to na obale v % a vyšší podiel mäsa zvyčajne okolo 80%, ale dá sa nájsť šunka s ešte vyšším podielom mäsa okolo 90-95%. Syr dávam tvrdý striedam druhy eidam, ementál a pod.

careamell
3. aug 2012

Radšej spravím malému pomazánku z tvarohu a zeleninky, alebo hoc akú inú, ale tavené syry by som mu nedala, ani to domov nekupujem.
A tá šunka- 2 až 3 kolieska by mu asi neublížili, ale načo mu ich budem dávať, keď viem, že aj tak mu nič prospešné nedajú 😒

katka1981
3. aug 2012

Pre niekoho je sunka detska ci obycajna nevhodnou potravinou aj pre 3 rocne dieta a niekto ju da pokojne aj polrocnemu. Zavisi len od teba, aky nazor zastavas ty, ako budes stravovat svoje dieta. Precitaj si zlozenie, ochutnaj a podla toho sa zariad. 100 mamiciek ti ju nedoporuci, dalsich 100 doporuci, je to len na tebe. Alebo sa spytaj lekarky na poradni, alebo si precitaj odborne clanky ohladom stravovania. A co sa tyka syrov, tak tvrde, tavene nie su vhodne ani pre dospelych. Ked som sa to dozvedela, uz ich nejeme ani my rodicia a to som ich jedla denne a nechybaju mi. Ale zas sladkemu neodolam nikdy.

martuska75
3. aug 2012

ja som tiež dlho váhala so šunkou. teraz už dávam ale nepozerám na názov ale na zloženie. Zásadne kupujem len 95-96% mäsa !!! Ale zase ani ja by som inú nejedla. Myslím čo kupujem že morčaciu neúdenú by som možno mohla dať aj skôr ako v tom 1 a pol roku čo som začala. Najradšej ju má bez chleba len s uhorkou 😉

lenka_b
3. aug 2012

Ja kupujem velmi kvalitnu sunku a tu som malej davala od asi takych 11 mesiacov tusim. Syr tiez na chlebik. Je to lepsie, ako jest suchy chlieb 🙂)) Ale tiez som to neprehanala, lebo je pravda, ze sunka obsahuje vela soli. Mala ju ma rada ale vela jej neje. Zato syry - tak tie mi zje neurekom. Celu krabicku karicky na posedenie, keby som jej dovolila. Myslim si, ze trosku syra a sunky tvojmu babatku neuskodi 🙂

kepassa
3. aug 2012

pripajam sa, prvej malej som sunku nedavala mozno ju jedla prvykrat na rok a tri mesiace neviem presne aj to kvalitnu s vyssim podielom masa, uprednostnovali sme na ranajky rybky a robene natierky alebo polotvrde syry a skor jogurty a vyzivy /tiez aj robene/ sunku, parky nie a do roka som vobec nesolila aj potom len malo, tentokrat to mienim podobne

lussy23
4. aug 2012

šunka je slaný bordel. Nechápem, prečo chcete krmiť tým osoby, ktoré milujete najviac na svete... ☹

andrejka1983
4. aug 2012

ja som zacala davat chlebik papat asi od 8-9 mesiaca...a šunku asi okolo roka....ale moc ju nechcela, teraz ma dva roky, a tiež jej nejak chlieb so šunkou nejde...ona je skorej polievkový typ ako chlebovy 🙂

euka210
14. aug 2012

syr najskor tvrdy a meke az po roku, lebo tam je vela soli. A sunka tiez az po roku, lebo su slane.

didulka85
14. aug 2012

Taveny syr nikdy a sunku tiez nikdy. Take gebuziny nejem ani ja.

ewellina
26. okt 2014

V poslednom čase som sa o to zaujímala a zistila som, že všetky šunky, ktorých zloženie som sledovala, obsahujú dusitan sodný (E250). Na stránke www.emulgatory.cz sa uvádza, že ide o rakovinotvornú látku, nevhodnú pre deti. Takže deťom by som dala len doma pripravené mäso - varené, dusené. Na chlebík radšej tvrdý syr, trošku masla, zeleninku.