Je hygienické krájať syr na tom istom krájači, ktorý sa používa na šunku a salámu?

modrykonik55
2. mar 2023

Pracovala som v 1 obchodnom retazci,kde bol krajac zvlast na syr. Tu u nas na dedine, ale maju 2 krajace a aj tak to nakrajaju kde chcu teda na 1. Nie raz som mala syr kde z krajov bol cerveny-oranzovy z paprikovej salamy alebo zvyšky šunky a dnes ? Prichuť slaniny ci coho, kupoval to manžel,ktory si to nevsimne a hlavne este to,, kto si pred tebou čo kupuje". Nie raz som stala v rade a chcela si nieco kupit kedze bola aj zľava a potom som musela radsej ist balene si kupit,ktore su viackrat drahsie a este aj v plaste zabalene. POSLAT alebo NEposlat inspekciu? urcite keby o tom vedeli tak by to tak nerobili a vsetko by bolo ciste a cerstve. A NAVYSE neviem ako to vnimaju vegetariani.. salamy,tlacenky nejem, Sunku ano aj to kvalitnu.ALE ked su na syru zvysky sunky hned mi je zle a prejde ma chut .Alebo kupit detom cerstvu sunku a syr, ale ? zvysky po salame a slanine ?

tosomja
2. mar 2023

@modrykonik55 ozvala by som sa. Že si prosím syr s príchuťou syra, nie po slanine, ani saláme.

basullinka
2. mar 2023

Buď sa musí používať ine zariadenie na krajanie alebo sa medzi krajaniami vyčistiť. Ale vzhľadom na alergény sa odporúča použiť iné strojné zariadenie.

tyrkysova_kobyla
2. mar 2023

@modrykonik55 mne to pride nechutne, ja by som sa ozvala. Ktovie este ako casto to cistia

slavomira236
2. mar 2023

@modrykonik55 ma sa krajat na 2 strojoch .treba sa ozvat

kalifka
2. mar 2023

Musí byť krajané na inom stroji, v prípade malých potravín musí byť zakaždým umytí.

modrykonik55
autor
2. mar 2023

@modrykonik55 dievcata dakujem vam za podporu

lubmar
2. mar 2023

Ved si napr. uvedom, ze niekto je napr. vegetarian a ako k tomu pride, ze kupi syr so zvyskami tlacenky alebo slaniny😒

ivver
2. mar 2023

@modrykonik55 akože toto je nechutné...ani sa ti nečudujem že sa na to pýtaš...ja by som na to určite upozornila