Napapá sa 11 mesačné dieťa iba z mlieka?

martinaxx
14. nov 2012

moja 11 mesačná dcérka má občas také chvíľky,že nechce nič papať iba pije mlieko-stále ju kojím,myslíte,že jej stačí len mlieko,zasýti ju to vôbec?ďakujem za všetky odpovede 🙂

babajaga
14. nov 2012

ahoj,nas ma 20 mesiacov a tiez este ma chvilky,ze je iba na mliecku,ty mas vyhodu,ze este kojis....nasilu nekrm..babo vie co mu chuti a chyba....ak prospieva a ma dni,ked ti papa aj zeleninku,mesko,tak to neries.... 🙂

talula
14. nov 2012

nie... od 6.mes maju deticky papat uz aj zeleninku, ovocie a v jej velku mozes aj tvaroh, prip tvarohove peny. Skus sa o tom s dr porozpravat, poradi ti lepsie 🙂

veronininika
14. nov 2012

Ahoj, podľa mňa jej to už nestačí. My prikrmujeme už od 4.mes., tuhú stravu má 3x denne + kojíme a niekedy jej nestačí. Myslím, že moja má mliečko už len od smädu.Sama neviem. Poraď sa s tvojou pediatričkou. 😉

clarissa
14. nov 2012

Ak nelubi zeleninku skus jej do rozmixovaneho pridat bud tvoje alebo susene mlieko...Moja mladsia neznasala zeleninove prikrmy a jediny sposob ako to do nej dostat bolo rozmixovat na pyre,zriedit luckou,pridat asi dve odmerky mliecka a do flasky...to vypila....neviem si predstavit ako to muselo chutit ale ona to vzdy zprasila 😉 Samotne mliecko na takmer rocne dietatko je asi malo,myslim co sa tyka tej vyzivovej stranky...mozno ma potrebu cuckat-my sme s flasky dlho pili kase,toto spominane zel.pyre aj predsnidavku 😅

azbestica
7. feb 2013

ja si myslim ze to staci, ved keby nestacilo tak by s urcite najedla prikrmu

kivinka
7. feb 2013

pri mojich detoch som dospela k presvedceniu, ze do roka im naozaj staci len mlieko ak kojis. mne zacali naozaj jest az ked mali vyse 12mes. dovtedy max. 2-3 lyzicky za den. a priberali normalne, boli zdrave...
nestresuj sa, casom ju to prejde.
potom je este moznost, ze jej nasilu obmedzis kojenie. ked bude hladna, tak zje aj prikrm

katka1981
7. feb 2013

Odpoved trochu mimo... pytala som sa kamosiek co veceraju ich deti, lebo moja do 3 rokov vecerala iba mlieko (Nutrilon). Stacilo jej. Nejdem riesit kolko minut, hodin dozadu mala olovrant, vacsinou ovocie alebo pecivo s niecim. Ale vecera, cisto mlieko. Vraj by to stacit nemalo, a predsa stacilo. A miery tabulkove, kym nebola v skolke, nemala ani nadchu. Su deti, najma kojene, kt. tak miluju mamine mliecko, ze tazko prechadzaju na inu stravu, poznam dievcatko, ktore do 2 rokov, horkotazko zjedlo aspon kuraciu polievku, inak len mamine mliecko. Ma asi 10 rokov, je krasne, zdrave..... a ak dieta vypluva, alebo odmieta vsetko ostatne, tak tazko to do neho nasilu tlacit. Ponukaj a casom sa rozpapa urcite. Pokial pribera a rastie, prospieva, tak mu to staci. A urcite ho ponukas a skusaj, aby si zvyklo. A sama pises ze obcas ma take chvilky, to je v poriadku, z toho mi vyplyva, ze to MM nie je jeho jedina celodenna strava. Tiez som tabulkova mamina, ale po nejakom case mam uz otvorene oci. Dieta nie je naprogramovane, ze ked omylom zmacknem iny gombik, tak sa pokazi. 🙂

nikolletta87
12. feb 2013

@martinaxx Už papá i něco jiného?

sybo5
14. feb 2013

Súhlasím s "kivinka". Aj moja malá bude mať 11 mes. a doteraz mi najviac zje rozmixovanej polievočky tak 60 ml. .Sú dni kedy mi tiež nič nechce., alebo jej to nechutí. Je plne kojená. Zdravá s váhou 10 a pol kg. Do jedného roka materske mlieko stále este tvori zaklad vyzivy. A prikrm sa podáva nie ako základ stravy, ale ako doplnok popri kojeniu. Takze netreba to nejak riesit, pokial prospieva a je zdrava.
Aj mna by zaujimalo, že ako je to teraz s tou stravou. A ešte kojíš martinaxx ????

lubina
14. feb 2013

nie, ved rocne dietatko uz ma mat pomaly stravu ako rodicia. Aj kojene deti zacinyju s prikrmami ked maju 6 mes. Niektore deti vsak odmietaju jest prikrmy, ale to neznamena, ze mliecko im staci, potrebuju uz aj ine ziviny, aby sa aj zazivaci trak vyvijal normalne, preto treba dietatku ponnukat roznu stravu. Najme ked uz ma 11 mesiacov.

svetlusska
14. feb 2013

ahoj ja si myslim ze zalezi od dietata lebo kazde dieta je ine...poznam mamicky ktorym deti toho vela nepapaju...ale zas napr. mojmu drobcovi iba mlieko nestaci, musi mat aj prikrm lebo nezaspi a je zly a prsnik mi odmieta....samozrejme ze su dni ze z prikrmu mi zje dve lyzicky a dost viac do neho nedostanem ale ked mu dam prsnik taha ostosest...inac je papkac riadny len občas prosto nechce 🙂ale tak skus sa poradit aj so svojou pediatrickou....

danim
14. feb 2013

podla mna dieta MM zasyti, ale MM v tom veku jej uz nutricne nestaci, potrebuje uz aj ine jedlo ( dojcene dieta od veku 7m ). Prirovnam to k cokolade ked sa tym napchavaju vacsie deti.. jest nechcu, lebo po cokolade necitia hlad, lebo kalorie... ale neznamena to, ze sa z toho najedia- ze je to vyzivovo ok. 11m dieta uz ma papat obedy- zeleninka, resp zeleninka+ maso, polievocky, aj desiate- ovocie, poobede aj jogurty. Podla mna to nie je OK, ze papa len MM. Ja som tiez kojila a druhu este stale kojim ( ma 21m ) ale toto sme mali pod kontrolou pri oboch. Ten stav ako pises sa stava co poznam z okolia vtedy, ak mama dieta koji velmi casto, len co mukne.. je na tebe, aby si dietatu urcila aj v tomto hranice- pre JEHO DOBRO. Ale tie kamosky to potom zo dna na den uriadili..ak sa dieta dozadovalo kojenia, ponukli vodu, caj.. a to ho nezasytilo, tak potom normalne zacali jest. Urcite to postupne zvladnes 😉 drzim palce. 🙂