7 mesačný syn odmieta príkrm. Stačí mu mlieko?

Zodpovedané
20. aug 2019

Dobrý deň,

môj syn má 7 mesiacov a od 4. mesiaca ho prikrmujem. Vždy všetko krásne papal. Posledný týždeň mi všetko odmieta, ale našťastie pije mlieko.

Stačí mu v tomto veku len mlieko?

V noci je často hore a kojím ho.

Je v poriadku, keď syn nechce doobeda papať?

Papá až obed. Raňajky odmieta.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dlhodobo synčekovi určite iba mliečko nestačí. Je potrebné, aby už mal príkrmovú stravu - mäso, zeleninu, ovocie, mliečne dávky, lepok atď.

Asi mu idú zúbky, alebo môže mať ľahký priebeh brušnej chrípky, nakoľko trpí nechutenstvom. Dôležité je, aby bol dostatočne hydratovaný - mokré plienky - aspoň 5x denne.

Z dlhodobého hľadiska je nutné, aby papal aj raňajky. Treba mu tento návyk vytvoriť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas