Tvrdý rozchod

pihik
6. sep 2022

Ahoj chcem sa opytat ze ci je to bezne podla vasho nazoru, rozist sa po 3 rokoch pekneho vztahu sice na dialku kvoli mojej praci, ale bolo to bez hadok. Rozchod bol vraj pre obcasne otazky o vernosti, ale inak ziadne kontrolovanie a obvinovanie a podobne extremy. Samozrejme ze som jej bol oddany a verny. Pred mesiacom v den rozchodu a aj dni predtym sme pekne spolu komunikovali a zrazu mi prisla sprava o tom ze je koniec a vztah ju nenaplna a nemoze byt vo vztahu kde jej druha strana neveri a zablokovala ma uplne vsade. Cakal by som o tom nejaku komunikaciu a rozhovor, ze co zmenit ak som to tymi otazkami u nej mohol pokazit. Aj ona bola niekedy bezdovodne odmerana, ale nikdy mi nenapadlo sa s nou kvoli takym banalnym chybam rozist a nechat ju tak. Miloval som ju taku aka je a stale ju milujem, lenze sa mi vcera ozvala ze ak sa ju budem snazit kontaktovat, tak poda trestne oznamenie. Citim sa odkopnuty ze dokazala zahodit 3 rocny vztah bez akehokolvek zavahania, pritom ked sme boli spolu mesiac pred rozchodom, tak sa mi rozplakala ze by nikdy nechcela byt bezomna. Velmi ma to boli a hlavne najviac, ak ten vztah skoncil kvoli mojej chybe s tymi obcasnymi otazkami. Neviem kolko ludi to podla vas vidi ako dovod na takyto rozchod az zo dna na den. Este stale po mesiaci od rozchodu som zniceny a vycitam si to, ak sa tomu dalo predist, naozaj bola pre mna vsetkym a velkou oporou. Ja mam 33 rokov a ona 28 ale znicilo ma to neskutocne , lebo som ju uz chcel poziadat o ruku

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
6. sep 2022

@pihik vzťah na diaľku vyhovuje len málokomu. Mladá baba chce chalana vedla seba a byt stredobodom jeho záujmu a života a nie sedieť a čakať kedy zazvoní telefón

Zrejme sa v jej blízkosti vyskytol niekto zaujímavejší
A ešte: partneri by sa nemali vzájomne kontrolovať a overovať si vernosť, partneri si majú dôverovať a ak Nie, tak taký vzťah nestojí za veľa

lenkasarka
6. sep 2022

@pihik ak by mi niekto často kládol bezpredmetne otázky o vernosti či nevernosti aj mna by to dožralo. Znamená to, že si o nej pochyboval

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
6. sep 2022

@pihik pochybujem, že to prišlo zo dňa na deň. Podľa mňa ste obidvaja ste ignorovali vaše problémy už dlhšiu dobu, snažili ste sa ich nevidieť ale nie riešiť. Možno ste sa jeden s druhým snažili túto problematiku komunikovať ale ani jeden ste sa navzájom nepočúvali. Ona sa možno snažila ukončiť to viackrát ale nevedela to urobiť a preto to urobila takto a odsekla ťa zo sekundy na sekundu.

Neustále otázky, vyrývanie, podpichovanie o tom, s kým sa človek stretáva, takúto nedôveru zo strany partnera by som dlho netolerovala ani ja. Môžu ti tu ľudia písať, že sa rozišli zo dňa na deň kvôli banalite ale tak to určite nie je, takýmto rozchodom predchádzajú problémy, ktoré účastníci vzťahu nechcú vidieť a preto nie sú schopní ich riešiť. Ona ťa možno aj milovala ale došlo jej, že láska nie je všetko, načo byť vo vzťahu ak sa cíti sama a daný človek jej ani neverí? ak ti povedala, že ju vzťah nenapĺňa, tak neviem či sa tomu dalo predísť. Ale to, že ťa takto drasticky odsekla určite hovorí viac o vašich problémoch, ktoré si ty možno ignoroval. A ak do toho rozchodu šla takto priamo, tak určite práve teraz nie je sama a asi tam bude niekto, kto jej bol bližší.

pihik
autor
6. sep 2022

@cocolino234 tohto som sa najviac obaval, ze som si to sam pokazil pritom to bolo uzasne a oddane dievca. Veril som jej, len mi ozaj blbosti napadli a povedal som co som nemusel

liljana
6. sep 2022

Nasla si ineho. Teda ak hovoris pravdu a nie si chory ziarlivec. S tym nic nenarobis. Otoc list a chod dalej. Chcel by si s nou snad mat dom, hypoteku, deti, aby ti oznamila sms, ze sa mas vystahovat a nechat ju na pokoji. Nie vzdy zle, co sa nam stane, s odstupom casu sa bude stale zdat ako zla vec.

cocolino234
6. sep 2022

@pihik skôr mi príde, že to pre ňu bolo jednoduché a nechcela to už riešiť preto, lebo spoznala niekoho v jej očiach lepšieho. Myslím si, že ak by v tom nebol niekto iný, tak by to s takou istotou nezahodila a neupozornila ťa na trestné oznámenie. Už o tebe nechce počuť lebo nemusí, počúva niekoho iného. Takže či by si niekoho našla aj keby si sa správal vhodnejšie, to sa už nedozvieme.

ada_alica
6. sep 2022

@pihik nikdy nevieme čo ten druhý cíti a čo sa mu preháňa v hlave pokiaľ si to nepovieme, mne by sa nepáčil vzťah na diaľku a ešte možno aj blbé otázky.... Určite to tak teraz necitis ale radšej z kratsej cesty...povedz si ,že je tak ako má byť a pre druhý krát sa treba poučiť, vyvarovať sa chybám pokiaľ máš pocit, že si urobil chyby....

pihik
autor
6. sep 2022

@ada_alica ano, urobil som chyby, aj som sa jej ospravedlnil ale nikam to neviedlo. Lenze nechapem preco mesiac pred rochodom pri mne plakala ze o mna nechce prist

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada_alica
6. sep 2022

@pihik bolo to pred mesiacom odvtedy sa mohlo čokoľvek zmeniť, možno stretla niekoho iného, možno prišla na to, že naozaj ju váš vzťah nenapĺňa...a nie vždy hovoríme pri rozchode pravé dôvody.... možno zvolila pre ňu najjednoduchšiu cestu ale ty máš milión otázok a je to prirodzené, niekedy sa odpovede nikdy nedozvieme, možno je to aj dobre....

pihik
autor
6. sep 2022

@zoro9836 radsej by som bol za tuto variantu, pri ktorej by som sa aspon nemusel obvinovat tolko, ze som to pokazil sam. Pritom to bola naozaj zivotna laska

moonlight1210
6. sep 2022

"Pred mesiacom v den rozchodu a aj dni predtym sme pekne spolu komunikovali a zrazu mi prisla sprava o tom ze je koniec a vztah ju nenaplna a nemoze byt vo vztahu kde jej druha strana neveri a zablokovala ma uplne vsade."

"Miloval som ju taku aka je a stale ju milujem, lenze sa mi vcera ozvala ze ak sa ju budem snazit kontaktovat, tak poda trestne oznamenie."

Tak bud si ty obcasne otazky o vernosti vysvetlujes inak, alebo je na nej nieco divne.

Mozno ty mas pocit, ze si sa az tak casto nepytal (pytat sa na vernost = uz spochybnovat. Nech to polozis akokolvek.). Zeby si sa vedel "ubezpecovat" aj castjesie, ale kusal si si do jazyka. Ale v skutocnosti, z pohladu inych ludi, to bolo ovela castejsie, nez je unosne.

Alebo je ona ten impulzivny typ cloveka. Taky vie druhu stranu pritiahnut rychlo, no tazko sa s nim existuje. Pretoze tak, ako sa vie rychlo zalubit a davat vsetko tomu jednemu, tak mu to vie obratom ruky vziat a vsetko vlozit do narucia zas dalsieho. A za prvym spalit most.

A niekedy plac, ze sa nechceme o niekoho prist je preto, ze uz citime, ze sami sa odputavame a je nam to luto. Nechceme byt za zlych. Ale ... nechceme byt uz ani s tym dotycnym.
Nemusi za tym byt nikto dalsi. No nase srdce uz je vlastne predpripravene otvorit a niekomu dalsiemu.
Ten prvy uz jednoducho nedokaze v nas vyvolat horomonalnu odozvu. Ziadnu. Mozno este tak pocit viny spociatku.

dadis
6. sep 2022

@pihik Podla mna si bol ziarlivy a dotieravy. Inak by sa ti nevyhrazala policiou. Ako si ju kontaktoval, ked ta vsade blokla? Preco musi spokojna zena vo vztahu plakat? Vela veci mi tu nesedi. Ak si na tie otazky zodpovies ozsj uprime, vyvarujes sa podobnych chyb v buducnosti. Otazky o vernosti nie su vobec potrebne, ani obcas. A zena ma pravo sa s tebou rozist a ziadne vysvetlenie ti dat ani nemusi, staci, ze s tebou viac byt nechce. Tato ti vysvetlenie dala a predsa si doterny. Akceptuj to a hladaj svoju lasku dalej.

kitycat
6. sep 2022

@pihik ziarlivy, podozrievavy a nevedomy si svojej chyby!

Ta dievcina sa prebrala zo sna a zistila aky si.
Tvoje obcasne otazky asi neboli az take obcasne.

Vsak sklonuje trestne oznamenie...to asi nebolo iba tak.

nelka93
6. sep 2022

Ma iného, doteraz jej nevadil vzťah na diaľku a zrazu áno? Je za tým iný, žiaľ. Nesmut, ži, užívaj a prejde to.

katarinka89
6. sep 2022

@pihik no nebola komunikácia preto- lebo nemá záujem nič meniť.proste ta už nechce

bosorka2302
6. sep 2022

zazila som to po 7 rokoch, tiez sms. Teraz s odstupom casu som rada, ze to takto poriesil, lebo som stastnejsia a spokojnejsia ako kedykolvek predtym, ako sa hovori jedny dvete sa zatvoria ine otvoria

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wheel
6. sep 2022

Ma ineho, preto to prislo "nahle a bez vysvetlenia". Vies ako sa hovori, zena ktora nechce povie iba NIE. Zena, ktra vysvetluje chce aby ju presvedcili.

Tvoja ocividne povedala jednoduche "nie" a tym povedala vsetko. Nespravis s tym nic, iba budes v jej ociach este vacsi trapko ked budes prosikat a dozadovat sa vysvetlenia. Zi dalej, makaj na sebe, vymaz ju zo zivota, poviem to sproste ale predstav si ze zomrela.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki234
12. sep 2022

Podla mna to neni ako pisete. Ak by ju velmi kontroloval zena by to dala najavo to su prodte zeny ked nam nieco vadi povieme to. Podla mna ma niekoho ineho, koli tomu nechce s tebou kontakt, zablokovala ta. Bud rad ak by ta milovala toto neurobi

pihik
autor
12. sep 2022

@kiki234 praveze som ju nikdy nekontroloval ani nic nevycital, nech isla hocikedy do mesta a aj ked sa mi dalo za nou prist, aby nechodila autobusom tak som sa jej niekolkokrat ponukol ze pridem a budeme aj v meste spolu a velakrat to odmietla. Nerobil som z toho nic, nesiel som sa snazit ju niekde sledovat proste ked chcela, tak som prisiel vecer ked uz bola doma. Fakt ze to boli nevinne otazky co si kladie vela ludi medzi sebou a sem tam nejaka vtipna poznamka. Inak ziadna ziarlivost, sam som to zazil co to je, ked byvala priatelka mi lustrovala telefon a vymazala mi vsetky cisla so zenskym menom. Veril som jej a aj stale verim ze by ma len tak nevymenila, mozno to z jej strany iba ochladlo, neviem

kiki234
12. sep 2022

@pihik ak by to ochladlo slo by to postupne a nie zrazu. Ak by som ja zena mala vztah na dialku a zrazu spoznam niekoho v meste asi by som necgcela aby sa dvaja stretli.. A to ona spravila tou poliviou a blokovanin. Teda este uoresnim ja by som to nespravila ale z pohlafu zeny je v tom niekto iny

pihik
autor
13. sep 2022

@kiki234 aj ona sama povedala ze tam prislo ochladnutie, teraz spatne si to aj ja vsimam, ale ked som bol s nou, tak som si to ani nevsimal aj ked bola odmerana potom dost casto, ale bol som tak zamilovany, ze som to ani neregistroval ze sa zmenila, ja som bol proste stastny ked som bol pri nej a aj tak ona obcas mala take spravanie ze bola odmerana. Naozaj som ju tak miloval ze mi ku stastiu stacilo byt len s nou a dalej sa uz mohlo diat hocico

kiki234
13. sep 2022

@pihik a teraz? Vies si predstavit ze sa s nou das znova dokopy? Ak z nie odpoved ano tak ja iba mrhan svojim casom a ty si naivny hlupak ale ak nie, ok chvilu bude smutno ale na druhej strane sa tes ze ta osoba to skoncila teraz a nie ked budete mat 2 deti. Hladaj si niekoho kto si ta bude vazit a hlavne kto bude chciet s tebou byt