Som vo vzťahu neistá

11. dec 2023

Ženy a ak sú tu aj muži, prosím, poraďte 🙏

Mám problém sama so sebou, kvôli ktorému som možno stratila toho najlepšieho muža na svete 😔

Som 35 ročná rozvedená matka dvoch detí. Mám polročný vzťah s mužom, ktorý je odo mňa o 10 rokov starší. Jedná sa o to, že partner sa naozaj snaží a správa sa ku mne super, no ja stále si nie som akosi istá, mám pocit, že ma ohrozujú iné ženy, pričom tento pocit naozaj nevyvoláva správanie môjho partnera. Ako mladá som mala vzťah s chlapcom, ktorý bol tiež odo mňa starší, ale neustále ma ponižoval, hovoril mi, že nie som pre neho dosť pekná, dosť dobrá, dosť štíhla, proste celé zle.

Podotýkam, že som atraktívna žena, s peknou postavou, naozaj to nie je v tom, že by som si myslela, že nevyzerám dobre. Mám VŠ vzdelanie, som inteligentná, myslím, že ako žena naozaj mám čo ponúknuť, no napriek tomu som si stále v súčasnom vzťahu neistá a bojím sa, aby sa nezjavila nejaká iná lepšia, krajšia, ja vlastne ani neviem čo.... Tieto pocity vyvolávajú v našom vzťahu nezhody. Poraďte, ako sa toho zbaviť, ako na tom pracovať 🙏😔

madeincssr
11. dec 2023

Nič nesil, nikam sa neponáhľajte (porozprávajte sa o tom otvorene), spoznávajte sa dlhšie a Tvoje vnútro Ti napovie. Popros partnera o trpezlivosť...

zmrzlinka2021
11. dec 2023

Tvoja neistota tkvie v zle nastavenych zivotnych postojoch a hodnotach. Mozes byt miss svet, mat desat titulov, super vlastnosti, byt brutal gazdinka a neviem co vsetko... - vernost je vecou charakteru cloveka. Muz s velkym M nepotrebuje "zenu co ma čo ponúknut", pretoze on miluje tu zenu preto, aka je bez ohladu na tie veci viditelne, takze moze mat aj velku rit, vobec nemusí byť brana okolím ako atraktívna..ale on vníma ju ako jedinecnú a vzácnu.

No ale k veci - vzdaj sa myslienky, ze tvoja hodnota sa zrkadli v akomkolvek cloveku, kde spada aj tvoj sucasny priatel. Bud chodís s clovekom, ktorý má charakter, ktorý ta skutocne lúbi a ktorému reálne na tebe zálezí, alebo ti moze byt taký jedinec rovno ukradnutý. Ak raz je ten clovek hovado, ono to skôr či neskôr buchne 😉

vanilkovazmrzka
11. dec 2023

Terapia ti pomoze ako sol 🙂

autor
11. dec 2023

@vanilkovazmrzka aka terapia? Je ich tolko... Ako si vybrat?

j_m
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
11. dec 2023

Tvoja neistota pramení z.toho, že máš za sebou už nevydarený vzťah. Máš problém niekomu dôverovať a na plno sa mu otvoriť. V tomuto napomáha aj fakt, že máš dve deti, ktoré budú znášať dôsledky tvojho rozhodnutia. Takže, smer psychológ. Nájdi vo svojom okolí niekoho naozaj schopného. Popýtaj sa. Pozisťuj si. Budeš prekvapená ale par sedení a budeš ako novy človek. Potom ti stačí udržiavanie

j_m
11. dec 2023

🤔 v každom jednom vzťahu si “nemôže” ba dokonca to skôr nazvem “nesmie” byť človek ISTÝ. Istota neexistuje (len to, že umrieme.., zatiaľ). Čo sa týka veku - nerieš, nie je podstatné… Podstatu vidím práve (a nielen tu) v nastavení mysle. Správne sa mi vidí i Tvoja veta “ Mám problém sama so sebou” a vidieť, že sa to snažíš i riešiť 👍 Možno by bolo vhodné i pár sedení s odborníkom/psychológom, ktorý by “zmenil” zážitky z mladosti… Doplním len, že neexistuje na svete škaredý či pekný človek - každý to je “len” pre určitú skupinu, či už väčšiu alebo malú… a láska “podmienená” - nie je láska…
Pekný dník

alalajka
11. dec 2023

Čo sa stalo, keď píšeš, že si ho asi stratila.

autor
11. dec 2023

@alalajka vytocila som ho tak, ze na mna az krical, co sa doteraz nestalo, odisiel a este aj buchol dverami. Potom sme sa sice este rozpravali, ale videla som az zhnusenie v jeho tvari 🙈

alalajka
11. dec 2023

Však ak si myslíš, že je to tvoja chyba, tak mu povedz, že aký máš problém a myslím že pokiaľ je to ten pre teba "najlepší muž na svete", tak to pochopí a ty na tom popracuj.

messalina
11. dec 2023

A čím si ho tak vytočila?

madeincssr
11. dec 2023

To zhnusenie by som nepreceňoval. Vľúdne sa porozprávajte, otvorene. Ak Ťa má naozaj rád, tak Ťa pochopí a pritúli.

autor
11. dec 2023

@messalina ved nezmyselnou ziarlivostou.

madeincssr
11. dec 2023

Uvedomenie si je prvý krok k náprave...

autor
11. dec 2023

@madeincssr ďakujem za tvoje slová 🙏

domkakvet
11. dec 2023

Istotu mat nemozes a ani nebudes mat nikdy.

autor
11. dec 2023

Len ak mi to aj odpustí, ako dosiahnuť, aby sa situácia neopakovala znova? Nechcem mu ubližovať, ani sebe 😔

alalajka
11. dec 2023

Povedz mu o svojom probléme, podľa mňa to pochopí a nebude vyvolávať žiarlivostné situácie. Ja som tiež veľmi žiarlivá a pre môjho partnera je to dokonca "sexi". Podľa neho je to lepšie ako keby by mi mal byť ľahostajný.

autor
11. dec 2023

@alalajka ale on ich ani nijak nevyvolava, nerobi nic podozrive.... Bol vela rokov nezadany, spolocnost ho tak vnima, vsetky jeho stare zname a kamaratky ho maju za toho single chlapa, ktory im ochotne pomoze, zatancuje si s nimi na koncerte, atd... Mne to prekaza, neznesiem, ze sa okolo neho motaju ine zeny, ktore su povacsine povydavane, ja si uvedomujem, ze nemaju zaujem o vztah s nim. Ja nemam realny dovod ziarlit, neviem, co je so mnou zle, lebo pre okolie vystupujem ako sebavedoma zena, v skutocnosti si uvedomujem aj to, ze oproti mojim rovesnickam som naozaj vo forme, som aktivna sportovkyna a pacim sa sama sebe, pacim sa zenam, pacim sa muzom. Ja neviem, preco tak vymyslam a stale hladam niekde problem 🙈 pravda je, ze som dost zamerana na svoj vzhlad, v mladosti som mala par kg navyse a trapilo ma to. Nebola som nikdy tucna, bola som stavnata. To sa mi po detoch podarilo zhodit, makam na sebe, dnes uz ziadne kg navyse nemam, mohla by som byt naozaj spokojna, napriek tomu som schopna ziarlit na zeny starsie, aj s kilami navyse... Preco na inych sa mi to ako problem nezda, preco na mne ano?

madeincssr
11. dec 2023

No so žiarlivosťou musíš vedome zabojovať (nesledovať podozrievavo, uvoľniť sa, zahryznúť si do jazyka), obzvlášť ak na ňu nie sú oprávnené dôvody. Uvedomuješ si to a chceš to napraviť - dokážeš to 👍

autor
11. dec 2023

@madeincssr zas nesledujem, ani nerobim veci ako snorenie v telefone, ci v notebooku, ak aj k nejakej ziarlivosti doslo, tak som to riesila pokojne a snazila som sa len opisat svoje pocity, no tentokrat to vzal uz ako vaznu vycitku 🙈

alalajka
11. dec 2023

Ty mu musíš opísať svoj problém, aby to pochopil a dal ti čas. Tento problém si nevyriešiš za týždeň. Možno ho vyriešiš za rok, dva. Ak mu o ňom nepovieš, tak ho stratíš rýchlo.

viera77
11. dec 2023

Až príliš sa zaoberáš svojou vizážou, ale len vonkajšou...tú vnútornú zožiera bezdôvodná žiarlivosť. Žiadny muž neznesie pri sebe žiarlivú partnerku, ktorá mu prejavuje len obavy a nespokojnosť. Muži hľadajú na ženách úplne niečo iné...spontánne, veselé a sebavedomé ženy plné života...toto mu treba ponúknuť (keď to už tak voláš) a nie pochybnosti, či máš pre neho dosť dokonalú postavu, vzhľad alebo že ti muža preberie iná a pod. Lebo svojím negatívnym prístupom doslova len privolávaš nezhody a problémy medzi vami.

autor
11. dec 2023

@viera77 takto to zas nie je. Ja nemam problem vyzerat nedokonalo, nemam problem ist von nenamalovana, aj ked sa namalujem, tak je to len jemne licenie, nie som ziadna barbie. S partnerom mam vela spolocnych aktivit, najma sportovych, kde ma videl hocijaku. Vobec sa nezaoberam len vonkajskom, naopak, svoje vnutro riesim tiez az az. Co sa tyka toho, co si napisala, ze muzi na zenach hladaju, tak ja navonok splnam vsetko, podotykam navonok posobim sebavedomo, spontanna a vesela som realne, energie mam asi az moc vela, ja sa priam hrniem do vsetkych aktivit, s partnerom sa obaja venujeme bojovemu umeniu, kde sa okrem boja robi akrobacia, spieva sa tam, tancuje, s cim ma mnoho ludi problem natriezvo. Ja naozaj nie, nemam problem si zo seba robit srandu, v spolocnosti som oblubena. Mam za to, ze ani ludia, ktori ma roky poznaju, by mi neuverili, ze mne v skutocnosti sebavedomie chyba 😔
A ta moja ziarlivost zas nie je v nasom zivote pritomna denne...

autor
11. dec 2023

@alalajka mas pravdu... Ak ma lubi, pochopi to. Snad to dobre dopadne.

alalajka
11. dec 2023

Ak to nepochopí tak je to idiot. Podľa mňa je tento tvoj problém taká vec, kvôli ktorému sa neukončujú vzťahy. Omnoho väčšie problémy majú ľudia vo vzťahoch a nejako to prekonajú a sú spolu šťastní. Len treba byť úprimný a komunikovať. Držím palce.

autor
11. dec 2023

@alalajka ach, kiez by si mala pravdu 😔 v skutocnosti je to velmi inteligentny a citlivy chlap... Ja len mam strach, ze som ho sklamala, ze som znicila to caro medzi nami...

madeincssr
11. dec 2023

Neboj sa, jedna hádka vzťah nezničí, len sa ospravedlň, oceň jeho kvality a úprimne, otvorene sa s ním porozprávaj.

autor
11. dec 2023

@madeincssr ja nemam problem uznat chybu, aj som sa mu ospravedlnila, aj to prijal.... No uvidime, ako sa to vyvinie. Napisem sem, ked to bude mat nejake rozuzlenie...

Vsetkym dakujem za vas cas, odpovede a rady

alalajka
11. dec 2023

No ak je inteligentný a citlivý, tak práve by to mal pochopiť. Problémy vo vzťahu boli, sú a budú. Treba sa o tom len porozprávať. Niekedy aj z negatívnych vecí sa vedia stať pozitívne.