Muži po 40tke a vzťahy

himedzi
9. okt 2021

Dnešní rozvedení 40+roční muzi s deťmi uz nehľadajú novú rodinu, ani záväzný vztah. Chcú uz len akoby dovegetovat na tomto svete bez zavazkov voci novej žene. To skôr 28 rocny slobodný chlapec ma viac zodpovednosti a vie vytvoriť harmonicky vztah, ako 40 ročný. Preto dnes starší muzi hľadajú 20 tky, lebo tie sa viazat nechcú a 40 tky mladych mužov

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lily14
9. okt 2021

@himedzi v dnešnej dobe asi nikto nehľadá nič skôr si len užiť a dovi dopo

21oktober
9. okt 2021

@himedzi napríklad pre mňa ako 40+ ročnú ženu 40+ ročný chlap rozvedený s deťmi je mimo môjho zorného poľa. Prečo ? Nuž lebo vlastné deti mám a muža na oštaru nepotrebujem .

3tato
9. okt 2021

@himedzi Ak Ti nebude vadiť mužský názor do diskusie - za seba by som to takto asi negeneralizoval, aj keď je možné, že vo vačšine prípadov sa Ti to môže javiť opačne...
Skôr by som povedal, že práve vďaka tomu, že už takí muži majú nejaké vzťahy odžité, sú bohatší o skúsenosti, už si väčšina chlapov veľmi dobre rozmyslí, či ísť vôbec do nejakého vzťahu... Nevraviac o prípadoch, že sú otcovia a majú nejaké záväzky.
Ono toto isté platí aj pre ženy, sklamané, podvedené, však príbehov tu je na tony ... tiež tu podchvíľou čítam kadečo a tie názory v diskusiách, že ženy radšej budú samé, než by mali mať nejakého ďalšieho debila na krku. Čiže ono to platí obojsmerne asi.
Ale nájdu sa aj výnimky, len tých je ako šafránu, na oboch stranách.

A dalo by sa súhlasiť aj s konštatovaním @lily14, že v dnešnej dobe je to len o užívaní si - to platí naprieč celým spektrom.

haley7897
9. okt 2021

@himedzi nie, to len, že rozvedený 40 ročný ktokoľvek si 2-3x rozmysli ktorý vzťah posunie ďalej a koho má len na krátenie chvíle. Ak si v tej druhej pozícii, je na tebe ci ju akceptuješ a ako so situáciou naložíš 💁🏻‍♀️

nwnw
9. okt 2021

@himedzi nesuhlasim. Poznam minimalne 4 co maju nove rodiny a deti 😀

dadis
9. okt 2021

Vobec by ma nezaujimal muz 40+, co by si chcel len uzit...ja mu tie 20, 30 rocne na toto doprajem. Nie som matrac 😁. Nastastie nie vsetci su taki. Ale myslim si, ze ak ma v tomto veku male deti, tak na vazny vztah si radsej najde bezdetnu zenu, bez ohladu na vek...ja tiez, tym, ze mam 2 svoje deti, po muzoch s detmi sa nepozeram...

ivkazba
9. okt 2021

@himedzi môj 40-tnik je rozvedený s dieťaťom (7 ročné), ja 43, chce sa ženiť aj mať rodinu. Že ty máš šťastie na takých, ktorí sa už nechcú viazať neznamená, že sú takí všetci. Možno tvoj negativizmus odrádza od teba poriadnych chlapov.

marseillefan
9. okt 2021

Ako muž po 40ke môžem potvrdiť... stať sa oteckom cudzích detí rozhodne netúžim, dá mi zabrať, že musím milovať už tých mojich čertov

dadis
9. okt 2021

@marseillefan Ako zena po 40, mam na to rovnaky pohlad

3tato
9. okt 2021

@dadis podľa mňa, ak má muž po 40-ke deti, má oveľa vačší problém si nájsť vhodnú partnerku a už vôbec bezdetnú... Pretože žena, ktorá nemala z akýchkoľvek dôvodov vlastné deti doteraz a túži po rodine, chcela by mať svoje vlastné a nie cudzie. Čomu rozumiem. A vo veľa príspevkoch som čítal, že ženy by mali väčší problém akceptovať deti mužov, než opačne ... Netvrdím, že všetky, ale narazil som na MK na pár takých vyjadrení.

marseillefan
9. okt 2021

@3tato bezdetnú možno áno, ale s deťmi normálny chlap nemôže mať problém, ak chce... čo som počul, tak serióznejšie zoznamky 40 plus sú plné žien, hľadajúcich vzťah.

dadis
9. okt 2021

@3tato Pre mna by to nebol problem, ak by som nemala vlastne deti. Je mi podla mna velmi cudne mergovat 2 cudzie rodiny, do toho mozno esre nejake spolocne dieta(nieco ako v serialy Krok za krokom). Podla mna to su vacsinou smutne pribehy takych rodin, cest vynimkam. Pred rokom som spoznala 42r rozvedeneho muza, ktoreho syn mal 23 r. Tu som ziadny problem nevidela, ani on v mojich detoch, skoncilo to na niecom inom. Vychovavat deti je tazke, to si vacsina rodicov uvedomuje...a co este vychovavat cudzie deti spolu so svojimi...

0silvia0
9. okt 2021

@himedzi ved si najdi 28 rocneho slobodneho chlapca, ak ta bude chciet🤷‍♀️
Vsetko je individualne, co vztah to iny pribeh, hadzanie do jedneho vreca je zbytocne...
Neviem o tom, ze by sa zeny s detmi po 40 ke triasli po vztahoch s muzmi po 40ke s detmi a navzajom vytvarali krasne rodinne vztahy plne tolerancie a lasky a porozumenia...ved to je kopec ustupkov, problemov, kto by sa do tohoto cely nadseny vrhal?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3tato
9. okt 2021

@dadis jasné, v pohode ... čo sa však týka výchovy "cudzích detí" - tam je podľa mňa veľmi dôležité vnútorne prijať dieťa / deti partnera za vlastné - mať ich za vlastné... To veľa vecí uľahčí... Povedzme si však na rovinu, že takého niečoho nieje väčšina ľudí schopných, na to treba mať minimálne o dosť vyšší EQ a ani to nieje záruka.

3tato
9. okt 2021

@viestta trefne napísané 👍

3tato
9. okt 2021

@marseillefan s deťmi problém nemám, sám mám troch žralokov 😂

dadis
9. okt 2021

@3tato aj to, s tym by som podla mna ja osobne nemala problem...ale ja sa napr.ako rodic necitim vobec kompetentna..moji pubertiaci su obcas ako drze opice 😆😆😆...teraz neviem, ci mojim vychovnym posobenim a teda by som mala strach, ze to priženené dieta /deti by som len pokazila 😅

sante81
9. okt 2021

@himedzi ja to mám presne opačne, chlap 44 rodinu chce, spoločný život, ale ja to tak necítim. Mne vyhovuje život po 40tke bez vážnych záväzkov, ďalšieho manželstva, možno tým, že už som sa viackrát popalila

h2
9. okt 2021

@marseillefan Ale Ty nie si rozvedený, ak sa nemýlim. Takže nehľadáš nový vzťah. Alebo sa niečo zmenilo?

h2
9. okt 2021

Ja mám rozvedeného s deťmi. Keď sa narodil náš spoločný syn, mal 43 rokov.

21oktober
9. okt 2021

@3tato áno máš pravdu ,ženy majú často problém s deťmi partnera, obzvlášť ak s tým partnerom majú aj svoje vlastné. Nie každá žena dokáže potlačiť to biologické a materské chrániť si to svoje do takej miery ,že plne prijme a pojme partnerove deti za vlastné . Muži takto nastavení nie sú , ľahšie prijímajú deti partnerky a často sa k nim aj lepšie správajú . Zrejme z toho pramení výraz macocha a je vnímaný negatívne.

21oktober
9. okt 2021

Ja ako žena 40 + ak by som sa teraz rozviedla , určite by som nehľadala muža na nejaký pevný zväzok a už vôbec nie na manželstvo . Musel by to byť mimoriadne kvalitný exemplár aby som nad tým uvažovala. Nebránila by som sa však príjemnému vzťahu o dvoch domácnostiach .

h2
9. okt 2021

@21oktober Ja už som to sem viackrát písala, ja ten problém absolútne nemám a dokonca nechápem, ako ho nejaká žena, matka, milujúca partnerka... môže mať. Áno, som macocha aj matka a nič lepšie sa mi nemohlo stať.

andrejka1974
9. okt 2021

Podla mna 40 je zodpovednejsi ako 28 rocni ti su teraz inde, do 30 nemaju akukolvek zodpovednost pokial sa uz neozenili slobodni su este myslou vo hviezdach

marseillefan
9. okt 2021

@h2 si pozorná 🙂 Máš právdu, nie som rozvedený a nehľadám vzťah... ale často uvažujem o živote a už by som veru nechcel budovať nový vážny vzťah od nuly. Moja životná láska je moja manželka... všetko sa môže stať a kto vie, možno o rok budem rozvedený... ale neviem si predstaviť ženu, ktorá by ju tromfla.. a o deťoch ani nehovorím, už len rátam dni, kedy tie moje vypadnú z domu niekde na internát 🙂 Žiadne nové nechcem, ani vlastné, nie to ešte cudzie 🙂
Ale každý je iný... určite sa nájde kopec mužov, ktorí chcú ešte vzťah. Veď čo tu čítam, tak je tu veľa rozvedených žien, čo sa druhý krát vydali a sú s novým partnerom šťastné.

21oktober
9. okt 2021

@h2 sú ženy ktoré problém nemajú a k partnerovým deťom sa ozaj chovajú pekne , ale bohužiaľ pre tie deti je ich málo . Vačšiu časť žien tvoria ženy ktorý ten problém majú , vadia im peniaze čo na tie deti idú , čas strávený s otcom , dovolenky s tými deťmi a všetko možné často až tak že ich nenávidia . Potom nastávajú situácie že všetko je napísané na ňu , aby deti z predchádzajúceho vzťahu nezdedili ani len omrvinku , všade riešia čo len najnižšie výživné a vlastne sú nevychované a také a onaké .

h2
9. okt 2021

@21oktober Áno, to je fakt a je to veľmi smutné. Mojim "pastorkyniam" by som dala aj to posledné.

luccija
9. okt 2021

@h2 ale už bolo to vyzenene dieťa asi staršie nie?
Ja obdivujem všetkým, ktorí idú to týchto vzťahov moje deti, tvoje deti, alebo ešte spoločné musí to byť náročné a veľa kompromisov každý si háji svoje deti