Je mi trápne prezliekať sa pred kolegami v práci

4. okt 2023

Nastúpila som do novej práce, prezliekame sa do uniforiem. Ja som vychytala šatňu, ktorá je zdieľaná muži/ženy. Takže niekedy, keď sa idem prezliecť, sú tam aj kolegovia 😅 ja neviem, mne je to trápne sa pred nimi prezliekať, hlavne pred takým jedným 😆 dnes sme tam akurát boli sami dvaja. On už bol našťastie na odchode, ale ja som sa tvárila, že si čistím skrinku alebo niečo, kým neodišiel 😆 myslíte, že si zvyknem? Ostatné kolegyne to ani neriešili, normálne sa prezliekli, ale ja som ako pripečená 😅

tosomja
4. okt 2023

No nie, nebola by som s tým ok. Je iné dať dole sveter, keď mám pod ním tričko a iné nohavice a byť v gatkach. Išla by som na wc sa prezliecť.

taminka1986
4. okt 2023

Ja by som si kupila nove pradlo,nech teda aspon dobre vyzeram ked uz ma ma vidiet v spodnom pradle🤣🤣🤭

syslik81
4. okt 2023

ono zalezi ako prezliekat ..das si uniformu na oblecenie ci sa musis cela vyzliect? ak to druhe chod na wc alebo skus ci nemozes uz v uniforme prist .. mi mame sice spolocnu miestnost ale prezliekame sa na wc ..

hefo
4. okt 2023

Príloha č. 1 k nariadeniu vlády č. 391/2006 Z. z.
18.1. Šatne a uzamykateľné skrinky
18.1.1. Ak sú zamestnanci povinní nosiť špeciálny pracovný odev a nemôžu sa prezliekať z dôvodu ochrany zdravia alebo zachovania súkromia v inej miestnosti, musia mať k dispozícii primeranú šatňu.
Šatňa musí byť ľahko prístupná, musí mať dostatočnú kapacitu a musí sa vybaviť nábytkom na sedenie.
18.1.2. Šatne musia byť dostatočne veľké a musia sa vybaviť zariadením, ktoré každému zamestnancovi umožní uzamknúť si odev a obuv počas pracovnej zmeny.
Ak to okolnosti vyžadujú (napr. nebezpečné látky, vlhkosť, nečistota), uzamykateľné skrinky na pracovné oblečenie sa musia oddeliť od uzamykateľných skriniek na civilné oblečenie a v odôvodnených prípadoch umiestniť v oddelených miestnostiach.
18.1.3. Musia sa vykonať opatrenia na oddelenie šatní alebo na oddelené používanie šatní pre mužov a ženy.
18.1.4. Ak podľa bodu 18.1.1. nie sú šatne potrebné, musí mať každý zamestnanec k dispozícii miesto na odkladanie svojho oblečenia.

(dúfam, že je to aktuálne znenie predpisu, ale aj keby nie, nejak podstatne sa to isto nezmenilo. Teda niečo ako spoločné prezliekanie mužov a žien v jednej šatni nesmie existovať!)

20erika07
4. okt 2023

Tak my mame tiez uniformy, aj skrinky v jednej miestnosti spolu ci muzi ci zeny, no v skrinkach mame len uplne najvrchnejsie oblečenie ,inak chodime vsetci oblečení z domu v uniformach, sak to aj tak po každej sluzbe hadzem do práčky

autor
4. okt 2023

@syslik81 to je zdravotnícka uniforma (nemocnica), takže sa prezliekame úplne

autor
4. okt 2023

@20erika07 no my nemôžeme odísť v tých veciach preč z nemocnice, ono sa to aj perie v nemocnici a tak

autor
4. okt 2023

@taminka1986 tak ja podprsenku nosím športovú, takže to niektoré baby chodia aj do fitka iba v tom ako tričko, takže to je ok 😆 a nohavičky biele obyčajne 😆 takže toho moc nenakúpim 😆😆

tosomja
4. okt 2023

Je jedno v čom chodíš, akú podprsenku, či podväzky...proste máš mať priestor na súkromie pri prezliekaní

janulka1802
4. okt 2023

Neexistuje, aby som sa prezliekala pred kolegami a to rozhodne nie som hanblivka. Proste som žena a mám právo na súkromie. A ďalšia vec, tiež nie som zvedavá na kolegov v trenkách, ale že vôbec.

1ryba
4. okt 2023

Prezliekla by som sa na wc. Ak by to niekto komentoval, povedala by som že mi vadí sa prezliekať súčasne s mužmi.

marcellka32
4. okt 2023

A to vážne su spoločne šatne??
Vzala by som veci a išla na wc zakaždým sa prezliecť, takisto nepotrebujem vidím niekoho trenky
A napísala by som vedeniu presne to, čo si napísala nám

ann092
4. okt 2023

Žiaľ aj my v nemocnici na oddelení máme spoločnú šatňu ženy/muži… musíme sa normálne celý vyzliecť do spodného prádla… tiež mi to dosť vadí, kvôli tomu som prestala nosiť tangáče 🤣 a nosím obyčajné biele nohavičky

heni79
4. okt 2023

V nemocniciach to tak funguje roky. Spoločné šatne. 🤷

saxana000
4. okt 2023

My sme sa takto spolocne prezliekali uz ako 15 rocni na praxi v nemocnici..cele 4.roky.tak isto na cviceniach z masazi v skole polka vyzliect a na stoly a polka masirovat na dalsiu hodinu bola vymena. pomer chlapcov a dievcat skoro rovnaky a.k.yomu silna puberta.neriesili sme to ale ze vobec..ved uplne holi sme tam neboli.a na kupalisku mas tiez len podprsenku s nohavickami a vidia ta uplne cudzi muzi.ako zdravotnici by ste toto mali mat v pohode ale ak ti to velmi vadi poziadaj v satni ci by nemohli urobit kabinku so zavesom su to vlastne len 3.tycky s.trochou latky.alebo chod na to wc..

lneviemmeno
4. okt 2023

ja pracujem tiez tiez v nemocnici, tiez mame spolocnu jednu satnu kde sme vsetci. ja uz som si zvykla a neriesim to, hlavne my sme skor zeny a chlapov mame asi 3 dokopy🤣

autor
4. okt 2023

@saxana000 možno to tak beriem, že sú to cudzí ľudia ešte, možno za nejaký čas si na nich zvyknem a nebudem to riešiť

autor
4. okt 2023

@saxana000 však ja to neriešim, keď sa to týka pacientov, tam to beriem ako normálnu vec, ale toto je také iné... 😆 ale hej, aj my sme sa na praxi prezliekali spolu 😆

sidonika
4. okt 2023

Aj ja mám s tým skúsenosť. Riešenie je napr.take že predelite miestnosť skrinkami na polovicu,pomerom skriniek pre mužov a ženy. Ženskú aj mužskú časť uzavriete obyčajným závesom alebo plachtou

marcellka32
4. okt 2023

To len ja som taká, že by som to netolerovala? To nemá nič spoločné s plavkami...ale denne sa prezliekať do prádla (aj keď pekného alebo obyčajného to je úplne jedno) mi nepríde jednoducho vhodné a zrejme by som prvá po rokoch písala opakovane vedeniu

cacianka
4. okt 2023

Riešila by som to, aby sa chlapi nedostali do šatne keď sa prezliekaju ženy. A opačne, netlačia by som sa keď sú dnu chlapi. Slušne komunikovať a dohodnúť sa.

ivangeline
4. okt 2023

Mno tak mne sa bolo blbe vyzliect aj v zenskej satni ked som mala 55kg :D ...ale asi je to tak brane,ze tu nahotu tak neriesite. Ja by som nebola schopna pracovať v ziadnej praci s ludskymi tekutinami a vidiet nahe tela. :D Obdivujem takych ludi! Na mna prilis naturalna praca..

rebrambora
4. okt 2023

Podla mna si nezvyknes.
Lebo mne to nevadilo nikdy. Ale vsimla som si, ze aj niekt. muzom to prekaza.

lilizzachy
4. okt 2023

Mali by byť oddelené šatne pre mužov a ženy.

daniela2202
4. okt 2023

@taminka1986 😁😂😁👍

osky
4. okt 2023

Toto je v dnesnej dobe mozneeeeee?????
Pre mna uplne nepripustne

janulka1802
4. okt 2023

Neuveriteľné, to nemyslíte vážne baby, že to niekde takto máte a neohradíte sa voči tomu. Ja som veľmi kľudná povaha, ale toto by som riešila. Inak, ja v práci mám možnosť "spoločnej" šatne alebo ženskej. Jasné, že sa prezliekam v ženskej. Avšak kolegyňa kľudne v spoločnej. Jej vec, ale pre mňa neprijateľné.

mirka438
4. okt 2023

My mame 2 satne v robote ..jedna by mala byt pre muzov a jedna pre zeny. Ale kedze nas je podstatne viac ako muzov a do jednej sa zeny jednoducho nezmestime tak ta druha je spolocna.. maju skrinky dookola miestnosti a v strede to maju oddelene tiez zopar slrinkami a paravanmi. Este som za 10 rokov co tam robim nepocula od nikoho, ze by mu to prekazalo. Nikto nic nevidi, co by nemal vidiet..kazdy sa chce rychlo prezliect a vypadnut domov

julia1111
5. okt 2023

A v lete na kúpalisko nechodíš? Aký je rozdiel medzi plavkami a spodným prádlom? V lete sa pretrcame po kúpaliskách, dávame ramienka dole, aby sme nemali "pasiky". Bud smelsia, kup si kvalitne spodne prádlo a nikoho si nevšímaj.

dididudu
5. okt 2023

Jeeejda, veď a na kúpalisku si tiež v podprsenke a nohavičkách (plavkách) tiež sa pozerajú na teba chlapi