Čo mám robiť s takýmto vzťahom?

19. apr 2024

Ahojte, idem sa trošku poradiť a možno aj vyrozprávať. Mám priateľku 10 rokov z toho 8 rokov bolo úplne super ale posledné roky mám pocit že to už nie je ono. Za všetko ma zdrbe čo sa stane. Pes nieco v byte ocika a priateľka to dáva za vinu mne. V jeden den sa mi spustil panicky atak celý som sa triasol som myslel že odpadnem v živíte som také nemal tak som šiel na pohotovosť a ona somnou nechcela ísť nechala ma ísť samého v takom štábe podotýkam že som nevedel čo to je vtedy stalo sa to prvý krat behal som po doktoroch a nakoniec ma z prace prepustili ale bol som na PN je chodilo mi 830€ nakolko som dobre predtým zarábal no priateľka mi nadávala že sa nestarám atd. Nevedel som si nájsť takú práci kde by som bol spokojný aj s platom aj s prácou nakolko som robil dlho veduckovsku funkciu tak napáda na linku som nechcel ísť. Aj to mi dávala na za vinu a takto za hocijakú hlúposť ma drbala až sa mi ataky viac a viac vracali. Bol som stále na PN aby som mal nejaky príjem (830€) doma som robil úplne všetko.oral som, nakupoval som, žehlil upratoval a vlastne všetko okolo bytu. Ale už to cele psychicky nezvládal stále mi vraví že sa nestarám atd a keď si nieco nájdem tak mi povie že tam nechoď no a potom som zmätený a pri hádke mi to vyčíta že som tam mal ísť. Myslite si že je to cele moja vina ? Ospravedlňujem sa za taký dlhy príbeh ani neviem či to niekto prečíta cele 🙂

ms_green
19. apr 2024

Až sa mi nechce veriť, že je toto reálna situácia.

Veľmi v skratke, ak áno, utekaj od takej ženy.

elenka74
19. apr 2024

Vy dvaja sa k sebe absolútne nehodíte. Priateľka nepozná pojem empatia, láskavosť a ty, neber to v zlom, si až príliš veľký dobrák.

autor
19. apr 2024

@elenka74 toto mi veľa ľudí hovorí že som moc dobrý

januska12323
19. apr 2024

Hľadaj novú priateľku a sebahodnotu. Vážne necháš takto so sebou zametať?

autor
19. apr 2024

Je pravda že aj sa si vyberám prácu ale tak 8 rokov som riadil zamestnancov atd tak nerád by som šiel niekam do skladu alebo tak chápete. Právnik by tiež nešiel robiť do skladu. Nemám žiadnu vysokú školu začal som ako skladnik a dopracoval som sa na TeamLeadeea kde som mal 200 ľudí na starosť ale ona to nevie pochopiť a príjem mám celkom slušný PN

elenka74
19. apr 2024

Len niektorí ľudia si to nezaslúžia. Mal by si sa rozísť, dať si do poriadku svoju psychiku a hľadať rovnako citlivú ženu, ako si ty.

gejb
19. apr 2024

To sa po toľkých rokoch stáva. Láska vyprchá a teraz priateľke asi už lezies na nervy...

autor
19. apr 2024

Bojím sa ju opustiť. Bojím sa že to sám bez nej nezvládnem. Rodičia si ju tiež veľmi obľúbili veru hubami dcéru

elenka74
19. apr 2024

A to chceš radšej trpieť? Teraz mala ukázať čo je v nej, mala ťa podržať, keď si chorý a nie sa správať ako mrcha.

modrykonik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. apr 2024

@elenka74 asi máš pravdu. Najviac ma sklamala vtedy keď som mal prvý atak a nechala ma ísť o pól noci samého do nemocnice. Ona išla spať. A potom keď som mal ešte atak tak už som vedel o čo sa jedna snažil som sa dať do kľudu počítať koľko veci je doma atd a ona do mňa ešte drbala že nie som chlap keď mám toto

majka36912
19. apr 2024

Baby maju pravdu. Sam vidis, ze ju teraz potrebujes, potrebujes jej oporu a miesto toho sa ti dostalo samych vycitiek a vlastne asi za vsetko. Rodicia rozchod skor ci neskor pochopia. A spolahni sa na jednu veci... Ked budes bez nej, velmi sa ti ulavi. Vazne.

komplikovana
19. apr 2024

Preco si myslis, ze by si to bez nej nezvladol? Ved si bol sam u lekara. Dokazes sa postarat o domacnost. Pracu mas? Co by ti chybalo? Laska? Ta tam ocividne nie je.

elenka74
19. apr 2024

Viem, že každý rozchod je ťažký, ale tento váš vzťah nemá budúcnosť.

autor
19. apr 2024

Dámy, ďakujem Vám za rady. Asi to tak bude najlepšie. Ja si myslím že to ona mi spôsobila tie psychické problémy a keď to bude takto pokračovať bude to ešte horšie

elenka74
19. apr 2024

Želám ti veľa šťastia v živote, a priateľku, ktorá si ťa bude vážiť a milovať ťa.

autor
19. apr 2024

@elenka74 Ďakujem ti pekne

egonsk
19. apr 2024

rozmyslam cim to je, ze riadiaci zamestnanci maju doma harpie, ktore im riadia zivot. Moji 2ja kolegovia, hlavni manazeri, majuci pod sebou 2 najnarocnejsie oddelenia vo firme, kde riadia X ludi, tak maju zeny, pri ktorych sklepnu opatky a je to same "ano milacik; prepac milacik; moze to byt takto, nevadi ti?, mozem ist?, atd...". Vo firme obaja su ako big boss, ze kazdy posluch a respektuje, ale doma su totalne pod papucou 😁
Ja som taky nebol nikdy a vzdy som si povedal a urobil svoje ci uz pracovne, alebo sukromne a zijem si vcelku spokojne a keby mi aj fyzicke zdravie rovnako dobre sluzilo, tak budem asi vecne zivy ako Lenin 😅😁

veroniq85
19. apr 2024

Este iny pohlad na vec. Pises ze ste spolu 10 rokov, cize dlha doba. Neviem Vas vztah sa aj nejako posuva ako vlastne byvanie, svadba, deti a pod. Mozno priatelka citi nejaku frustraciu zo vztahu, mozno ma aj noveho vyhliadnuteho ale nevie to ukoncit tak je na teba zla aby si to ukoncil za nu. Kazdopadne je to o nicom vztah ak druha strana ti nie je oporou a depta ta. Len zvlastne sa zmenila len za posledne 2 roky. Treba prehodnit vyhliadky na buducnost.

autor
19. apr 2024

@egonsk všetci ti ďakujeme za tvoj plnohodnotný komentár. Ale mám pocit že si dosť veľký na to aby si vedel, že nie sme všetci rovnaký a presne takýchto ako si ty som vyhadzoval jedna radosť lebo si myslia že zjedli múdrosť sveta. Nech sa ti aj na ďalej darí

egonsk
19. apr 2024

tak vidis, svojou reakciou si potvrdil, ze sil mas v sebe dost, akurat ich musis otocit spravnym smerom 😁 a netreba tu naplakavat a hladat zensku utechu, ta ti ma prist doma. A tam ti pride vtedy, ked doma ukazes kto nosi gate. ...

autor
19. apr 2024

@egonsk nech sa ti darí

isis234
19. apr 2024

Tie ataky - je to zrejme príčina duchovná. Nemá k tebe úctu, nemá ťa rada. Tvoje telo tak reaguje. Čo najskôr nech si zbalí svoje švestky a nech ide svojou cestou a ty svojou.
Ver, že keď odíde, akoby bolo vyvetrané.
Prajem skoré uzdravenie. Veľa lásky a ver, že si nájdeš dobré dievča- tvoje druhé ja. S ktorou budeš žiť ako rodina
Nehovor, že nedokážeš bez nej žiť.
Pritiahni si do svojho života pozitívnu energiu. Povedz si, že dokážeš žiť s človekom, ktorý bude opätovať tvoju lásku, dobro, harmóniu.

kikusha2212
19. apr 2024

Myslim, ze môže byt pravda, ze sa spravas ako maly ufnukany chlapcek. A to sa ziadnej nepaci.

domkakvet
19. apr 2024

Nehodite sa k sebe.

reanda
19. apr 2024

no, pekne si si nasiel vinnika, ze za tvoj stav moze partnerka 🙂 .. nie, urcite zan nemoze.. mozno sa nechova k tebe najlepsie, ale aj tak sa chova len tak, ako to ty dovolis.. panicky atak nedostane niekto len tak z nicoho nic po osmich rokoch super zivota.. panicke ataky nie su nadcha, ze ich chytis zo vzduchu.. tam mas dovody, ktore ale asi odmietas vidiet, lebo je pohodlnejsie hodit vsetku vinu na niekoho druheho.. vsak sa aspon trosku zamysli nad tym, co ti napisal egon.. bol si roky riadiaci zamestnanec a ty mas obavy, ci zvladnes zivot bez partnerky?? .. tak team podriadenych dokazes riadit a vlastny zivot nie?
ako, ja ti neradim, aby si s nou ostal, ale neblahaj si, ze rozchodom vyriesis svoje problemy.. nevyriesis.. to bude este len zaciatok 🙂

barborachors
19. apr 2024

netrep, riadil si 200 ľudí a priatelka (???) ti skáče po hlave... cisty blud táto téma

egonsk
19. apr 2024

@barborachors pozor, trufale odpovede odpalkuva, kritika sa nenosi/neprijima 😉

autor
19. apr 2024

@egonsk ty máš ženu ? Priateľku?

megg1
19. apr 2024

Si dlhodobo PN, lebo si mal tetanicky al.iny zachvat. Najdi si pracu, uz si ok...kvoli nediagnostikovanej triaske byt dlhodobo PN je zvlastne. To, ze si siel sam do lekara je asi prirodzene, ved si dospely a co by si robil, keby si zil sam? A to, ze doma pracujes aj na svojom je tiez prirodzene, ved zdielate priestor spolu...ze pracujes kusok viac, ved si doma viac, tak co mas robit? PN bud len ked mas dovod a aj tak si najdi aktivity, ktore budes robit...a ze sa pes vycika? no so psom treba ist dva krat denne na vybeh, pripadne vystriehnut, ked chce ist von, tak aj viac krat ho vyviest pred bytovku, ved aj tebe treba a nedrzis to cely den. Zmen tie veci a nebudete mat tie problemy a co sa tyka desat rocneho priatelstvo, to uz malo byt posunute do manzelstva plus zalozit si rodinu...