Vtieravé myšlienky

petermoro123
11. mar 2022

Ahoj, chcem sa spýtať či môžem mojimi myšlienkami privodiť sebe niečo zlé... Napr : že budem počuť hlasy v hlave....

pribinak
11. mar 2022
petermoro123
autor
11. mar 2022

@pribinak čo mám robiť aby som také myšlienky nemal 😔 prosím o pomoc

annamarin
11. mar 2022

Podla toho aké hlasy. Popis ich viac. Ak mas myšlienky, že si nieco privodis, ale v skutočnosti to nechces, tak si nastuduj OCD.

zuzahajdulka
11. mar 2022

@petermoro123 hlasy v hlave su jednym z klasickych priznakov schizofrenie, paranoidnych stavov. Navstiv psychiatra, nepotrebujes na to vymenny listok, a lielmi sa to da tlmit.

pribinak
11. mar 2022

@petermoro123 ísť k lekárovi

caroline_
11. mar 2022

@zuzahajdulka lenze on ich nema,len sa toho boji

caroline_
11. mar 2022

@petermoro123 podla mna nie,ja mam uzkosti,tetaniu,panicku poruchu,a obcas mam tiez takr vtierave myslienky a strach ze budem pocut hlasy,ale uz som sa naucila,ze je to len strach z choroby,z toho ze sa nebudem vediet ovladat,to je ta uzkost
Ja na tom pracujem sama,urcite bez liekov :D

petermoro123
autor
11. mar 2022

@annamarin že budem počuť ľudské hlasy

dadula_15
11. mar 2022

Áno veľa vecí má súvis s našimi myšlienkami, takže na to si treba dávať pozor.

petermoro123
autor
11. mar 2022

@dadula_15 a môžem svojimi myšlienkami privodiť niekomu z mojej rodiny smrť? 😭 Mam strach

ankare
11. mar 2022

@petermoro123 toto vyzerá na psychiatricke ochorenie. Ries to čím skôr s lekárom. Ak budeš dobre nastavený na liečbu, hlasy by si nemal pocut. Držím palce!

petermoro123
autor
11. mar 2022

@ankare naozaj neviem čo mám robiť 😔 len predvčerom som sa vrátil z nemocnice 😭 nedokážem tie myšlienky ovládať 😔 najradšej by som tu už nebol

ankare
11. mar 2022

@petermoro123 bol si na psychiatrii?
Je mi to veľmi ľúto, čo prezivas,neviem si to ani predstaviť. Ale nezufaj, určite Ti vedia pomôcť a treba to riešiť čo najskôr. Silno Ti držím palce!

petermoro123
autor
11. mar 2022

@ankare ďakujem veľmi pekne za podporu

annamarin
11. mar 2022

@petermoro123 Nie, nemôžeš svojimi myšlienkami privodiť nikomu smrť. Jedine zeby si bol čarodejník.Takto myšlienky nefungujú. 😄 Myslienky su len v tvojej hlave. Mozes ich buď využívať na logické riešenie situácii alebo na rozduchanie emocii v sebe. Každopádne ovplyvňujú len a len tvoje pocity a to na co budes dalej myslieť. A aj keď ich budeš mať nejaké zlé, nemusíš ich počúvať.Nie si to ty. Su to len myšlienky. Ja mam napríklad pravidelne myslienku, ked vidim nozik, ze niekoho dobodam. Ale nebojim sa tejto myšlienky lebo je to len a len myšlienka a ja sa môžem rozhodnúť, či to vykonám alebo nie. Nemusíš počúvať vôbec, čo ti hlava nahovara. Niekedy sa nam snazi hlava nahovoriť niečo, čo vôbec nie je pravda alebo niečo čo ami nechceme. V tvojom pripade, že myšlienkami niekomu privodis smrt. Skus tie myšlienky ignorovať, nech si hlasy rozprávajú, čo chcú. Hlavne si pamätaj, že to nie si ty a nie je to ani súčasť teba. Je to len nejaký chemický výplod mozgu, kt. nemusí byť vždy 100% dobrý a pravdivý.

petermoro123
autor
12. mar 2022

@annamarin ja mám aj strach že budem počuť hlasy v hlave 😔

petermoro123
autor
12. mar 2022

@annamarin bojím sa, že si privodim tie hlasy v hlave 😔

annamarin
12. mar 2022

@petermoro123 Tak sa neboj dopredu lebo si potom neuzijes ani sekundu života. Zi v pritomnosti lebo tu jedinu mozes ovplyvniť. Minulosť už nie, tá bola. A budúcnosť ešte nie je. Až bude, tak budeš mať šancu na to myslieť vtedy. Nerob si problémy dopredu. Chces cely zivot zit so strachom že "co ked raz v budúcnosti.." ?

kittykat22
12. mar 2022

trpis paranajou. Zajdi si na pohotovost psychiatrie, dostanes lieky.

petermoro123
autor
12. mar 2022

@kittykat22 ja už lieky beriem, ale zatiaľ mi nepomáhajú 😔 mám ísť zasa na liečenie?

petermoro123
autor
12. mar 2022

@annamarin myslíš si že si môžem mojimi myšlienkami privodiť sebe niečo zlé?

annamarin
13. mar 2022

@petermoro123 Tvoje myšlienky ovplyvňujú len tvoje ďalšie myslenie. Neovplyvňujú teba ako cloveka. Nemôžeš si myšlienkami nič zlé fyzicky privodiť. Psychicky si priťažiť môžeš, ale dá sa to zvrátiť, keď budes myslieť viac triezvo. Nastav si, ze napr. môžem myslieť len na to, co si uvarim/poupratam, na robotu, nejakom konicku. Ak budes myslieť na niečo iné (hlavne take myšlienky, že co ked sa niekomu nieco stane a pod), tak sa snaz ich rychlo ukoncit a zahnať niečím iným. Ak to vydrzis dostatocne dlho tak ti take myšlienky budu menej prichádzať na um.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz