Vtieravé myšlienky a strach o blízkych

petermoro123
10. mar 2022

Ahoj všetci, neviem kde začať 😥 už nevládzem... Mám silné vtierave myšlienky a úskosť že sa niekomu z mojej rodiny niečo stane 😥 že niekomu z mojej rodiny privodim smrť 😭 už som bol 4 krát v nemocnici a žiadna hospitalizácia mi nepomohla 😔 mám silný strach aj z toho, že budem počuť hlasy v hlave 😭 lieky mi dajak asi nepomáhajú 😔 naposledy som bol v nemocnici 3 týždne... Predvčerom som sa vrátil domov z nemocnice 😔 mám naozaj veľký strach že sa zbláznim... Prosím vás o pomoc a o radu čo mám robiť ďalej 😔

zmrzlinka2021
10. mar 2022

@petermoro123 lieky nastavene? psychoterapie?

petermoro123
autor
10. mar 2022

@zmrzlinka2021 som doma z nemocnice 2 dni. Lieky mám nastavené. No zatiaľ mi nič nezaberá 😔 na terapie nechodím

zmrzlinka2021
10. mar 2022

@petermoro123 Terapie su nevyhnutne, kvalitny psycholog a pravidelne sedenia. A pravdaze antidepresiva a lieky proti uzkosti (aspon na cas v mensej davke).
Musis vediet, kde to ma svoje korene a to treba riesit.

pribinak
10. mar 2022

@petermoro123 chce to čas, kým začnú zaberať lieky. Nájdi si niečo čo tá baví, aby si aktívne trávil/la voľný čas

mistymay33
10. mar 2022

@petermoro123 mala som pred pár rokmi presne to isté. Uplne do bodky. Psychiater nasadil lieky, ale bez sedení u psychologa by som to určite nedala. Len lieky nepomožu, musís s tým vedieť pracovať, aby si sa z toho dostal. Odporučam nájsť si kvalitného psychológa.

maria1678
10. mar 2022

@petermoro123
Vyhľadaj kňaza, keďže to riešiš už dlho a lieky ti očividne nepomáhajú

mergimar
10. mar 2022

@petermoro123 V prvom rade si uvedom, ze clovek, ktory o sebe vie, ze ma psychicke problemy sa NIKDY nezblazni. S myslienkami ale treba pracovat. Nateraz sa potrebujes od nich odputat, kym sa to naucis. Ked ta napadne zla myslienka, prerus ju. Hocijak. Urob nieco, chod von, rozpravaj sa s niekym, zatelefonuj niekomu. Nebude to lepsie hned, ale postupom casu. Bud co najmenej sam, so svojimi myslienkami. Zo zaciatku uzivaj nieco na ukludnenie. A dohodni si sedenia, kde ta naucia ako narabat so svojimi myslienkami.

petermoro123
autor
11. mar 2022

@mergimar ďakujem za odpoveď, čiže nemám vyhľadať odbornú pomoc? A ísť na liečenie

mergimar
11. mar 2022

@petermoro123 Ale ano. Bez toho to nepojde. Musis ta niekto naucit, ako pracovat s tymi vtieravymi myslienkami. Ale zvysok je uz na tebe. Okrem psychiatra treba aj psychologa/ psychoterapeuta.