Správanie sa záchrannej služby

2. nov 2022

Pekný večer našu babku zobrala záchranka. Dedko volal lebo rozbila dvere a bola agresívna. Komunikovala s nimi a išla do sanitky. Ja som sa dozvedel čo sa deje od mamy. Rýchlo som sa tam ponáhľal. Po nejakom čase sa vrátila záchranárka. Opýtala sa dedka či je opitý. On hovorí, že nie môžete mi dať aj fúkať. Pýtala sa aké lieky má babka užívať. On jej na všetko odpovedal. Potom chcela kontakt na mňa. Ja mám ale problém s rečou. Bol som v šoku a dlho mi trvalo niečo povedať. Ako keby som sa zasekol. Koktal som ťažko sa mi rozprávalo. Tak isto sa ma pýtala, že či pijem. Vôbec som nič nepil. Povedal som jej, že som v šoku. Dal som im nakoniec číslo na mamu do práce. Myslíte si, že je takéto jednanie záchranárov v poriadku? Mne to bolo veľmi ľúto. Dosť máme starosti a ešte takýto otrasný prístup.

zojazoja
2. nov 2022

A čo bolo na tom otrasne z tvojho pohľadu?

autor
2. nov 2022

@zojazoja Ich správanie ako môžu o niekom povedať, že pije. To čo je za prístup.

viestta
2. nov 2022

Ak má niekto problém s artikulaciou a komunikáciou je normálne, že sa pýtajú ci nie je intoxikovamy.

klarissa25
2. nov 2022

Oni sa pýtali ci si pil, to sa musia opýtať ked sa im niečo nezdá...úplne normálna vec

autor
2. nov 2022

@klarissa25 Nešlo o mňa ja som vnuk babky.

lucinka5051
2. nov 2022

Oni sa to pytat musia ak vidia ze niekto ma akykolvek problem komunikovat..plus ked bola babka agresivna taktiez je to znak niecoho a preto sa opytat musia...mozno sa pytali necitlivo ale tiez musia mat toho vyse hlavy...je to ich praca a ver ci never 99% pripadov je prave naopak ze su ludia neprijemni na nich aj ked sa snazia pomoct...

zojazoja
2. nov 2022

Neprekrucaj..pýtali sa to,neoznámili ti to..úplne normálny postup záchranárov. Nádych, výdych...zabudni na to už, odvtedy už mali XY rôznych výjazdov a určite aj ku alkoholikom co pijú a na teba už dávno zabudli..berú ťa ako svoju prácu, nič osobné v tom nehľadaj.

simonah73
2. nov 2022

takto, ja prave pozeram vsetky diely za sebou 112, su na voyo a teda je tolko dielov, kde je to len o ludoch, ktori su opiti a zneuziju zachranku, takze ak ste zle artikulovali, kedze nepoznaju zdravotny stav tak je jasne ze sa ako prve pytali na alkohol.

petamich
2. nov 2022

uprimne tiez nevidim nic nekorektne na otazke, ci niekto pozil alkohol alebo ine omamne latky, tiez sa mi to zda ako normanla otazka vzhladom na situaciu a ze islo o zachranarov 🤷‍♀️

zuzanka.zuzu
2. nov 2022

vylucujou metódou jednou jedinou otázkou vylúčili alkohol, to je celé. keby sa záchranárke niečo nepozdávalo tak nepokračuje s otázkami na dedka

jaskolka
2. nov 2022

Nič zvláštne na tej otázke nebolo, preháňas. Neurazali vás, Neobvinili vás že ste alkoholici len sa normálne opýtali ci ste pozili alkohol

zobaka
2. nov 2022

tak asi si dost divne vyzeral, ked si nevedel komunikovat, plus asi chcela vylucit alkohol, kedze babka bola z nicoho nic agresivna

autor
2. nov 2022

@zobaka Nebola z ničoho nič agresívna. Neužívala lieky tak ako mala. Ona sa liečila ambulantne u psychiatra.

zobaka
2. nov 2022

autor - tak zachranarka to asi nevedela, ze babka neuziva lieky, zrejme musia skontrolovat vsetko pre pripad

stanulienkat
2. nov 2022

Do riti, tak o zachranarov si viete utriet hubu a baku si spacifikovat neviete. Bol si v soku, nevedel si komunikovat, koktal si.... Si normalny??? To si nevedel zo seba vysukat normalnu vetu? Cudujes sa, ze si mysleli, ze si opity? Na to, aby som nevedela zo seba vysúkať 1 vetu,koktala som a bola som šokovaná, tak to by mi musel minimálne dom padnúť na hlavu a štyria teroristi mieriť na mna so samopalmi.

autor
2. nov 2022

Dedko bol ale agresívny bil ju. Jej sa to všetko vrátilo. Ako keby sa v nej niečo zlomilo. Ona ho ale nikdy neudala.

autor
2. nov 2022

@stanulienkat ty si sa so mnou takto nebav. Husi sme spolu nepásli.

viestta
2. nov 2022

Tak dedko agresivny, babka agresívna, ty nevieš artikulovat. Ta otázka na alkohol bola na mieste.

jaskolka
2. nov 2022

Ok, obrat si situáciu. Prídeš niekde, kde je agresívna osoba, druhá osoba, ktorá možno tiež a potom ta vpali tretia osoba ktorá kokta, nevie vysukat jednu vetu, a ty musis z toho mixu ľudí za pár minút nejako vydedukovat co sa deje, pomôcť im a pritom vlastne nepoznáš podrobné zdravotný stav, nevieš, či sa skutočne predtým stalo (co ak dedko zase ju udrel, alebo bil?)
Aka by bola tvoja reakcia? Každý človek by sa pýtal na alkohol lieky a možno aj nejaké omamné látky.

tykat
2. nov 2022

To je standard, prva otazka "kolko toho vypil/a?" A bolo jedno ci prisli k svokrovi s epilepsiou (nevedeli sme, dostal v 55r prvy zachvat), ci ku svokre s mrtvicou, ci k mojej mame s hyperglykemiou.
Proste prvy predpoklad zachranky je ze pred nimi lezi ozran. Asi na to maju nejaky manual. Uz som si zvykla.

autor
2. nov 2022

On už od polnoci s ňou bojoval. Všade svietila a kričala na neho, že spať nebude. Celú noc ho trápila. Skúste si to trošku predstaviť. Je to starý človek s operovaným klbom. Tak človek byc čakal trošku ľudskosti. Tá ale Bohu žiaľ nie ani na MK.

lulupulu
2. nov 2022

Vy by ste mali asi psychiatra všetci traja navštíviť. Babka preto co si prežila, dedo preto co robil a ty preto ze fakt nechápem z čoho si bol v strese

autor
2. nov 2022

@lulupulu Predstav si, že strach o babku. Mama je tiež úplne hotová. Keby sa to týkalo tvojej rodiny tiež by si bola v strese. Nie každý takéto veci zvláda.

zojazoja
2. nov 2022

Už stačilo.. naozaj..my chápeme, že so staršími chorými ľuďmi je to ťažké, ale ty sa vzchop a nechovaj sa ako malé umrncane decko..záchranári Vám POMOHLI..

autor
2. nov 2022

@zojazoja a ty sa nehraj, že poznáš môj život a všetky okolnosti čo som si zažil

zojazoja
2. nov 2022

Nehrám.. len si to viem živo predstaviť na základe tvojich prispevkov.si tak ľahko čitateľný a priehľadný clovek

autor
2. nov 2022

to sa ti len zdá

loginexistuje
2. nov 2022

nabidice ak vies ze kokces v strese tak kym cakas na sanitku lapni pero a paier a napis co sa deje a ze mas recovy problem a ukaz to zachranarom

autor
2. nov 2022

@loginexistuje To je výborná rada. Ja som ale netušil, že sa niečo takéto stane. A hlavne, že budú chcieť odo mňa niečo. Chodil som na kurz a tam lektorka ma rešpektovala. Možno som im to mal vysvetliť. Nebol na to ale dostatok času.

loginexistuje
2. nov 2022

sak led ste cakali na sanitku ved nedoleteli v sekunde a je normalne ze sa pytaju na alkohol najma za tej situacie co tam bola