Je jedno pivo večer alkoholizmus?

24. nov 2022

Je jedno pivo večer je alkoholizmus? Alebo kedy až?
No teda zatiaľ len randíme a zatial som ho videla za 5 mesiacov si dať pivo iba 3x, ale zase začal to robiť posledný týždeň, kúpil si 6 pív a povedal, že ďalšie už nekúpi, ale viete ako, som rada pripravená 😁😁😁

mogaa
24. nov 2022

a ty máš koľko rokov? lebo podľa otázky asi veľa nie.....keby pivo znamenalo že človek je alkoholik, tak polovica Slovenska sú alkoholici.....nie, jedno pivo neznamená alkoholizmus, ak by išlo o alkoholika tak určite neostane len pri tom jednom pive.....

maria39
24. nov 2022

ak je kazdy vecer takje tam zavislost az potom ked uz bude stupnovat vtedy uz bude viac ako zavislost dajte si velky pozor lebo taky muzi hraju

maria39
24. nov 2022

@mogaa prepacte akeho mate muza myslim s tym pivom ?

autor
24. nov 2022

@mogaa áno, ale tu si názory napríklad, že každý deň jedno dve pivá je alkoholizmus.. preto sa pýtam

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. nov 2022

@elizabet173 hej veď toto. Kľudne mohol predomnou doteraz hrať a teraz začne piť nenápadne

selest
24. nov 2022

Niekto si da denne drink, niekto sa raz tyzdenne resetne, niekto mesiace nepije a potom je 2 tyzdne v liehu. To ti nikto takto nepovie co z toho bude, ze z jedneho pivka sa moze casom stat problem ak si ho neodpusti aj ked nie je vhodne pit. Alebo aj nemusi a zostne len pri pive ked je na to cas a priestor. Tazko radit, dolezite je aj ako si nastavena ty, co ti uz je proti srsti

hiro
24. nov 2022

@maria39 "ak je kazdy vecer takje tam zavislost" tak potom 95% talianov je zavislych - vino na obed, pohar vina vecer.

mogaa
24. nov 2022

ono alkoholikovi je jedno pivo málo....čo už závislosť je a čo nie je, tam je tenká hranica...poviem to takto, 99% murárov si dá po práci v lete pivo a nielen murárov, to ale neznamená že sú alkoholici....na tvojom mieste skôr spozorniem ak si dá k pivu vždy aj niečo tvrdé, prípadne pravidelne neostane len pri tom jednom pive......

maria39
24. nov 2022

@hiro ano je zavislych 👍

hilda08
24. nov 2022

My si s mužom dame kazdy vecer po jednom pive, sadneme si na gauc, otvoríme pivo a rozprávame sa….nemyslim si ze sme alkoholici 😀

mikadooo
24. nov 2022

Môj muž si dáva polku piva každý večer. Nerobí mu problém jeden večer vynechať, napríklad kvôli šoférovaniu. Ale keď sme riešili, že dovolenku dáme úplne bez alkoholu (dva týždne), tak to mu fakt pokazilo náladu. Čiže - áno, môj muž je podľa všetkých definícií alkoholik 🤷😂. Keďže tú polku piva si dáva už dobrých 15 rokov, neprekáža mi to. A aby som nebola zlá, občas to vymení za víno so mnou. Ja som zas závislá na káve, keď ju nemám, bolí ma hlava a som veľmi náladová. Za mňa je to v pohode, aj keď je teda alkoholik. V takejto rovine a množstve mi to nevadí. (Aj s jedným pivom denne by som bola v pohode). A baby, vy sa na tom smejete, ale keď je ten prísun alkoholu pravidelný, tak naozaj sa podľa odborných definícií jedná o závislosť...

hiro
24. nov 2022

Zavislych - ale myslim ze oni su nastaveni tak hladinkovo. Popijali hocikedy a len malokedy som videl niekoho viac pripiteho. V baroch to mali drahe tak ked dochodcovia boli v bare tak tam presedeli aj cely den, hrali karty a pili pivo. Jedno - aj pre styroch. Kazdy si z toho pohara raz za cas kusocek odpil. Jedine co sa niekto niekedy viac dostal tak to bolo pri zbere hrozna - na pitie bola voda a vino. Tak pre mna bolo jasne co si dam. Oni aj to aj to ale zniesli menej a tak sa vzdy nasiel expert co si prestrihal rukavice a aj bolo treba obvazovat prsty. A potom az na takom sukromnejsom posedeni zo 3-4 ludia co sme sa viac kamaratili si vypili viac.

sella38
24. nov 2022

Nie, jedno pivo kazdy vecer nie je alkoholizmus. A tie,ktore tvrdia,ze ano... tak potom polovica matiek na MK su alkoholicky, lebo fotka s nohami na stole a poharom vina v ruke je tu viac nez popularna. Ci iba u chlapov nam to jedno pivo vadi? 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. nov 2022

@elizabet173 čiže pivo sa pije v lete? Neviem prečo, ja som mu povedala aj na energetaky, že by to nemal piť, lebo je to nezdravé. A on mi na to povedal, že to mu kamarát tam nechal, že on také nekupuje, ale že už to vypije keď to má doma. Možno preto. Spýtal sa ma, ci si môže dať pivo, či mi to nebude vadiť, povedala som, že nebude. To bolo to prvé. Druhé ani neviem či sme riesili, no keď vytiahol tretie, povedal mi, že ho vraj "zabijem" ako si to pivo niesol. Ale nepovedala som mu nič. Uvidíme ako sa to bude ďalej vyvijat. Zatiaľ mi to nevadí, ale dávam si pozor.

som_realistka
24. nov 2022

mám kolegyňu, veľmi rodinne založenú, angažovanú aktivistku v boji proti závislostiam, mám ju rada, ale minule ma pobavila, bavili sme sa o vianociach a ja som povedala, že normálne nepijem, v lete sem, tam nealko pivo, ale na vianoce si vždy urobím vaječňák, a samozrejme, počas sviatkov ho vypijem, a na veľkú noc si zvyknem otvoriť baileys, a ona na to, a to každé vianoce a veľkú noc? hovorím, hej, keď viem, že nemusím šoférovať tak cez sviatky si dám, a ona "každé pravidelné pitie alkoholu je alkoholizmus", tak som zase zistila o sebe niečo nové 🙂

nevenka
24. nov 2022

@hiro a Cesi s tym pivom? Teta povie, ze je smadna a otvori si pivo 🙃😅

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
24. nov 2022

@som_realistka ja si tiež každé Vianoce spravím vajecnak, tak potom som aj ja alkoholik 😂😂

thereisabear
24. nov 2022

Za mňa to alkoholizmus je. Keby mal napr. celý mesiac nepiť ani raz, vydržal by to úplne v pohode?

kitycat
24. nov 2022

Moj muz sportuje. Sportuje 5 dni v tyzdni. Po sporte si rad da pivo. S hracmi idu na pivo.

Doma si da pivo alebo cider. V resrike tiez pivko. Kym vie kolko pije, tak nie je alkoholik.
Ked zapijal nasho potomka bol z toho este 2 dni vlacny.

Ani to vyrovnávacie rano z neho nespravilo alkoholika.

autor
24. nov 2022

@elizabet173 no jedno za druhým, ale pil tri piva celý týždeň 😁

autor
24. nov 2022

@thereisabear áno vydržal.

lenkakravcova
24. nov 2022

Ak by pil pravidelne to jedno pivo a bol by bez neho nespokojný, tak je funkčný alkoholik. Je to druh alkoholizmu. Pozri nižšie článok.. Ale keď si vypije 3x za mesiac, tak to alkoholizmus určite nie je.

https://www.zivotbezzavislosti.sk/pat-najmylnej...

5. Keď nemôžu piť, nesprávajú sa rovnako ako ostatní alkoholici – hoci dotyčný môže byť navonok pokojný a usmievať sa, keď si však uvedomí, že na oslave nie je nijaký alkohol, vnútri funkčného alkoholika zúri búrka. Je to súčasť fasády, ktorú sa funkční alkoholici snažia udržiavať, aby ich ostatní z alkoholizmu nepodozrievali. Môžu byť podráždení a rušiť plány, súčasťou ktorých nie je alkohol, keďže potrebujú túto látku preto, aby sa mohli uvoľniť.

veronika3110
24. nov 2022

Podľa mna to patrí k jeho relaxu.. niekto si dá vino a otvorí knihu, niekto pivo a zapne tv.. nič zle by som za tým nevidela… tiež si s mužom vždy večer dáme..
A keby si na všetko tak mala pozerať, že čo keď to pred tebou hra… tak omg… ďaleko nezajdes… čo keď co keď… čo keď ma nemá rad, čo keď ma podvadza… ved ešte sa za neho nejdes vydať ani nič, len sa spoznavate, tak uvidis..

annm81
24. nov 2022

Jedno pivo nemusí byť alkoholizmus ale tiež môže. Ak vieš, že za tých 5 mesiacov si denne pivo nedával, tak o alkoholizmus nepôjde. Ak nevieš a chceš si to overiť, tak test je jednoduchý - vytiahni ho večer k sebe, pozrite si film, rozprávajte sa a žiadny alkohol doma nemaj. Ak zvládne celý večer bez toho, aby bol nervózny, tak je to v pohode. Alkoholizmus totiž nie je o množstve, ale o pravidelnej potrebe.