Ako spomínate na strednú školu?

nela22323
14. apr 2024

Ahojte ako spomínate na strednú školu? Vrátili by ste sa alebo ste radi, že skončila?
Často na toto obdobie spomínam..Tak ma zaujíma ako to máte vy.

lara45
14. apr 2024

@nela22323 Aj ja na to obdobie rada spominam.Velmi rada by som vratila cas a zazila to obdobie este raz.Keby som mala vtedy taky rozum ako mam teraz😀 vela veci by som urobila inak .Ale aj tak to bol krasny cas.

lisacka1
14. apr 2024

Ja som mamička a chodím stále na strednú školu tento rok končím hovorím si že sa neviem dočkať no viem že keď budem na vašom mieste rada budem spomínať .. mam možnosť ísť aj na maturitu ešte na 2 roky no nechce sa mi ach:(

lara45
14. apr 2024

@lisacka1 Ja som tiez mamička a akurat o necelé 2 mesiace ma cakajú statnice.Neviem ako dopadnu neviem ci ich na prvy krat zvladnem ale ak mas podporu a pomoc od rodiny tak chod.Ja vzdy myslim na to,ze raz budem svojej dcere rozpravat o to ake je vzdelanie dolezite a budem ju chciet nejako motivovat tak, ako ju motivujem ked ja sama nebudem mat titul.Ja nehovorim ,ze na to ma kazdy clovek ale skusit to moze.Chcela som ta len povzbudit.Matura sa teraz da urobit aj externe.😊

buberova
15. apr 2024

Som rada že sa skončila 🙂 ale volejbal bol fajn

syslik81
15. apr 2024

obdobie super ale nasa trieda uz nie- vratit by som sa vratila ale nie medzi tych namyslenych blbcov

stvura
15. apr 2024

ja dobre - boli sme fajn i ked dievcensky kolektiv, nasa nemcinarska skupina super..ci vratila neviem, lebo mat rozum a podporu rodicov by som si zrejme vybrala uz gympel a nie jazykovu obchodnu akademiu (i ked mi vela dala) - teraz by som uz sla na medinu. bohuzial veci sa vyvinuli inac...ale pocitovo v triede som sa velmi fajn citila, na spoluziacky stale spominam aj ked v kontakte som len s minimom (bavime sa o 30rokoch co mam po skole)

laurita285
15. apr 2024

V dobrom ale neskutočná strata času to bola 😀

kamatopo
15. apr 2024

Vrátiť by som sa vrátila no na iný odbor a inú školu. Mať tak tento rozum a tie roky.

scila
15. apr 2024

@nela22323 boli to najkrajšie roky môjho života. Hneď by som sa tam vrátila 🙂

mimikarol
15. apr 2024

Ja na tie časy veľmi rada spomínam. Vždy keď idem okolo myslím na to aké to bolo super. Boli sme tri naj kamošky zo škôlky, mladosť, voľnosť, diskotéky..... Bolo to super

moonlight1210
15. apr 2024

Sladkych 16, vela volneho casu, ziadna zodpovednost, iba sa ucit do skoly, upratat doma. Kooopec priestoru pre mna a moje napady. Ziadne lasky ma este netrapili. Jediny problem - co budeme robit poobede? Pozrieme film? Pojdeme von? Pojdeme pobehat obchody? Pojdeme na bicykel? Na korcule?
Uz vtedy som vedela, ze nechcem mat 18, lebo ta pohoda skonci.
Krasne casy.

zorkahorka
15. apr 2024

Najhorsie skolske obdobie - kombi dievcenska trieda s 90.-tymi rokmi, ktore nemam rada. Nase tretavky vyzerali ako na kare, uz na ne nechodim. Vlastne, uz zuadna z nas nechce

mclissa
15. apr 2024

Velmi dobre spominam, hned by som sa vratila.

svokrinjazykmonika
15. apr 2024

@nela22323 najlepšie roky môjho života 😁

karmen118
15. apr 2024

Snažím sa tieto SŠ roky vytesniť, pre mňa to bola strata času a zbytočná psychická záťaž. Školu mi vybrala mama, nemohla som ísť na strednú, ktorú som si vybrala ja. Predmety ma nebavili. Trieda - kolektív bol otrasný poskupinkovaný, jedna skupina ohovárala druhú -ešte aj keď jedna baba chýbala zo svojej skupinky, tak ju poohovárala vlastná skupina a na druhý deň hodili afektovaný úsmev - jé a ty si už v škole? "chýbala si nám", až na pár chlapcov samé baby, bolo nás 35 v triede natlačený ako sardinky. Ja som taký tichší typ, čo nerád ohovára a intriguje, takže som absolútne nezapadla, užila som si preto aj šikany.

cimage
15. apr 2024

Som rada, ze som skoncila a este teraz 20rokov po maturite mavam neprijemne sny. Mna najviac mrzelo, ze som bola v dievcenskej triede. Ale na stastie ziadne intrigy neboli.

januska12323
15. apr 2024

Nespomínam na strednú vôbec, nejak som ju prežila, zmaturovala a už ma nezaujíma. Ani na stretávke som nikdy nebola, načo.

dankakuc
15. apr 2024

Stredná bola Ok, bývala som na intráku, kolektív sme boli fajn, stretávky máme každých 5 rokov, ale že by som chcela vrátiť to obdobie, to nie.

simona20201309
15. apr 2024

@nela22323 okamžite by som sa vrátila.
Mali sme tehličky na bruchu od smiechu.
Len stále je pre mňa obrovský zázrak, že sme to všetky v zdraví prežili 🙏
Stretavame sa priemerne každý mesiac, a takmer všetky spolu 1x ročne.

simona20201309
15. apr 2024

@nela22323 ale tiež mame spolužiačku, ktorá sa pri nás necítila dobre a tu sme od konca školy už nikdy nevideli 🤷‍♀️

1ryba
15. apr 2024

Najkrajšie obdobie. Život gombička.

ivanaks
15. apr 2024

@nela22323 Rada spomínam na základnú školu a na výšku, ale roky na gympli mi nejako extra v pamäti nezarezonovali. Bolo nás v triede 38, z toho 34 báb a to nie je dobrá kombinácia (osobne mám radšej diverzifikované prostredie, a to aj z genderového hľadiska). Toto bol taký slepičinec zložený z protežovaných (lekárskych a podnikateľských) detičiek a nás ostatných. Zažila som tam aj veľa pekného, veselého, ale nepociťujem žiadnu nostalgiu za tými časmi. A už len pri predstave, že by sa tie roky mali vrátiť, krútim hlavou: nie-nie, toto už nie.

danica2711
15. apr 2024

gympel bol fajn, ale VŠ ešte lepšia, viac voľnosti

missviolet
15. apr 2024

nikdy v zivote by som si to nezopakovala. najhorsie roky doslova

vroni
15. apr 2024

Rada spomínam na ZŠ, na gympel ešte tiez a vs bol horor. Vrátiť by som z toho nechcela nic. Ale ja v princípe nemám zmysel pre ufnukanu nostalgiu.

mamickalisticka
15. apr 2024

@nela22323 hneď by som to celé vratila, keby môžem 😍 aj keď možno by som si už nevybrala gympel, ale ten život na strednej, kedy jediný problém bola pisomka z matiky bol najnaj najkrajší čas 🤩

nurielka
15. apr 2024

zlate casy, pivne festivaly, boli sme fajn kolektiv, aj ked nas bolo 36 v triede, mne teda rozhodne nechyba to biflovanie a nasledne po roku som aj zabudla, co som sa ucila, strata casu niektore predmety :D

jana_eyre_2
15. apr 2024

Strednú som mala omnoho radšej ako základnú.. boli sme lepšia partia, mala som tam dobre kamarátky, chalani boli vtipní, až na jedného debila, ktorého potom vyhodili som tam ani nevidela nejaku šikanu na rozdiel od základnej.. ale vrátiť by som to rozhodne nechcela.. som rada dospelou, myslím že dospelosť mám omnoho lepšiu ako som mala detstvo a búrlivú pubertu.. som rada že je to za mnou a s nikým sa ani zo strednej nestretávam, je to jednoducho minulosť..

jeanne14
15. apr 2024

Veľmi rada spomínam, stretli sme sa naozaj úžasná partia a aj po rokoch mi vedia spomienky vycarit taký úsmev na tvári … hneď by som sa vrátila v čase keby môžem. Bolo nám naozaj veselo 🙏💛

margotka17
19. apr 2024

Zlaté obdobie, veľa srandy, smiechu, výletov, rôznych akcií. Asi by som brala ešte raz ten školský čas, veď žiadne starosti, svet gombička...👍