Plat učiteľky v škôlke, ak má len strednú pedagogickú školu a je absolventka

rqduskq
21. máj 2018

Prosím Vás, koľko je plat dievčaťa, ktoré skončilo strednú pedagogickú školu a vychovávateľstvo a chce pracovať v materskej škole? Viem že sú tam nejaké skupiny ale nerozumiem tomu. Prosím poraďte mi.

darci17
21. máj 2018

Ahoj, plat je podľa tabuľky, nebude to veľa, podľa mna do 500€, ale ešte záleží od toho, kde. Ak v BA, tak tak ako som písala, ak inde, tak možno aj menej. Nemáš ešte žiadne odpracované roky, budeš mat adaptačné obdobie. No začiatky nie sú ružové. Držím palce

tatianaba
21. máj 2018

Do googlu si zadajte-tabulkove platy ucitelov a hned prvy vysledok su komplet tabulky...

sasesoe
21. máj 2018

@tatianaba no len tie tabulky treba aj vediet citat, ze kto kde patri...

rqduskq
autor
22. máj 2018

No a práve čítať ich neviem .... 500 euro je myslené hrubá mzda?

interpelacia
22. máj 2018

616,50 je plat začínajúcej učiteľky MŠ. Je zaradená v 8. platovej triede skupina 1. ale bude mať ešte príplatok pre začínajúceho pedagóga. ako začínajúca môže byť až dva roky. až potom bude samostatný pedagóg a môže mať iné príplatky, ako kreditový, triednictvo, osobný a pod.

rqduskq
autor
23. máj 2018

@interpelacia čiže 616,5 v hrubom áno dostane určite? Ďakujem

interpelacia
23. máj 2018

@rqduskq ano, pokial ma tu skolu, ktoru si pisala. Mali by ju zaradit do 8 micky triedy. A ked si urobi atestaciu, moze byt v 9 tej. Vyssie uz len ked ma vs

interpelacia
23. máj 2018

Moze bsak este byt, ze ju ako zacinajucu zaradia do 7 micky triedy. Pocas tohto obdobia to mozr byt. A tam teraz neviem aky je plat, pozriem sa zajtra v robote

interpelacia
23. máj 2018

Uz som pozrela. 556, 5o

mishamisura
23. máj 2018

Pokiaľ neabsolvuje adaptacne, bude v siedmej platovej. Po jeho absolvovaní ju preradia do ôsmej. Rozdiel v plate tam veľký nebude, lebo ako začínajúca bude poberať príplatok pre zac. učiteľov a ten je zhruba rovnaký ako rozdiel medzi triedami

rqduskq
autor
23. máj 2018

ďakujem vám pekne 🙂

pegyinka
13. máj 2019

Ahojte, rada by som sa aj ja opytala, kedze tie tabulky a triedy sa teraz nejako pomenili... Ide o to, ze Bc. mam vystudovane Ucitelstvo pre materske skoly (r.2008) a Mgr. mam Ucitelstvo pre primarne vzdelavanie (r.2010)... Na zakladnej skole som ucila 2roky (2010-2012), potom som bola zamestnana v inej firme, potom MD a RD a teraz sa mi naskytla od septembra prilezitost pracovat v materskej skole. A teda rada by som sa opytala, ci mi neviete poradit v akej triede budem zaradena a teda aky plat budem asi mat 🙂 (mam 2deti, som bez partnera, takze ten udaj je pre mna vcelku dolezity) Dakujem 🙏🏻

interpelacia
14. máj 2019

@pegyinka ahoj. Budes zacinajuca v 5 triede. Bez atestacie pocitam ze si. Tam je 678,50 e bez pripocitanej praxe.

pegyinka
14. máj 2019

@interpelacia dakujem ti velmi pekne 😉 a ano, bez atestacie, bez nicoho, okrem titulu a teda praxe, kedze som ucila na ZS...