Bielkovina kravského mlieka

6. feb 2023

Ako sa prosim zisťuje? Z krvi? Aké ste mali príznaky? Na gastre mi ešte rok dozadu zistila z hadice laktózu. Napriek tomu, že jem bezlaktozovo nevidím nejako extra zmenu. Preto ma napadlo, ci môj problém nebude abkm. Nezistila by to už vtedy z tej hadice? Ďakujem 🙏

stormie
6. feb 2023

Ano z krvi u imunoalergologa a priznaky mozu byt rozne - bolesti brucha, hnacky, kozne prejavy ….

ladia
6. feb 2023

aj mne to zistili az na imunoalergologii z krvy kravske mlieko plus soja co byva casto pri ABKM aj alergia na soju .

autor
6. feb 2023

@stormie
@ladia mňa hrozne nafukuje a už ozaj neviem prísť na to z čoho. Normálne mam už čreva take ubolene hlavne v oblasti slepaku a v tých záhyboch pod rebrami. Budem zas musieť nabehnut na kolotoč doktorov. 🤦‍♀️

simona92101
6. feb 2023

Dcera ABKM- z krvi a stolice.priznaky: hnacky-krv v stolici,plynatost,krce,reflux/kyselina, ekzem,

ladia
6. feb 2023

Presne aj mna ako pises mne to nastastie vylucia hned ze Mliecna bielkovina + soja cize ked dodrzujem fakt prisne, ze nejem nic co obsahuje sojovy lecitin plus BMK tak som ok skus tu imunoalergologiu znovu na krv nech spravia sirsi zaber z tych potravin

ariannazara
6. feb 2023

Labonline som si zaplatila. Výsledky do 2 dni na mail jeden odber krvy 🙂

autor
6. feb 2023

@ladia prosím ta a keď si vyradila, za aký čas nastalo zlepsenie, nespomenies si?

autor
6. feb 2023

@ariannazara ktorý test, prosím ta? Ten co sa vola Brucho? Ci iný to bol?

ariannazara
6. feb 2023

Daj si do vyhladavaca mlieko a tam ti vyskocia testy 🙂 ja som mala taky rozšírenejsi za 50 eur ale je aj cisto len mlieko za 15,90 sa mi zda.

lyci
6. feb 2023

tiez mam nulovu laktazu a vadi mi bezlaktozove mlieko. alergiu na bkm mi uz testovali velakrat na gastre a vzdy negativne

autor
6. feb 2023

@lyci ja som mala laktazu tiež 0, ale aj keď si dám belaktozove alebo si dám ten enzým aj tak ma stále nafukuje

mirka438
7. feb 2023

Mojej dcere zistila pediatricka z krvi.

ladia
7. feb 2023

no hned to nebolo, ale nepametam si to postupne sa to zlepsovalo, ale prisnu dietu som mala cely rok potom som obcas dala nieco s obsahom mlieka, ale nemozem to kazdy den naozaj raz za cas vtedy mi to nerobi problem, ked to prezeniem, ze napriklad kazdy den zjem nieco sladke kde je soja aj mlieko tak to citim, to mi aj moja doktorka povedala, ta prvotna faza je najdlhsia tam naozaj treba vysadit aspon na rok vsetko co robi zle a potom postupne skusat napriklad kozie syry mozem jest tie mi nerobia ziaden problem aj ovcie aj bufallu , aj ovciu bryndzu uz mozem postupne skusat co robi zle po tej dlhej diete.

autor
7. feb 2023

@ladia a ovocie je tiež problém pri abkm? 😱

ajsha123
7. feb 2023

Ťažko povedať, ci je ovocie problém. Moja mama ma abkm a plno ale že fakt veľa alergii na ovocie, zeleninu... Môže akurát tak cuketu... Ja mam alergiu okrem bkm "len" na zemiaky, sóju...
Takto, ak ideš cez klasickú gastro ambuknciu a majú zmluvu s poisťovňou, tak nemáš veľký rozsah, ktorý môžu testovať. Jednoducho to poisťovňa nepreplatí. Ja by som na Tvojom mieste šla ako samoplatca na testy, napr. Cez Medirex, alebo tam, kde bývaš, alebo ako pisala @ariannazara, nech Ti urobia kompletne vyšetrenie. Ja som si zaplatila u doktorky ale alergologicky 120 eur. Ale tam uz bolo naozaj skoro všetko, co poisťovňa bežne nepreplatí. A preto tak veľa, lebo v tom lacnejšom rozsahu neboli zemiaky a práve na tie som mala podozrenie (alergiu má aj moja mama). A vyšli mi aj zemjaky..... Takto len skúšas, uvažujes. Ale stále si nafúknutá. K abkm sa môže pridružit fakt všeličo, nehovoriac o HIT. A ak by si mala HIT, ovocie je problém, a dosť veľký

ladia
7. feb 2023

nieco mi robi problem jablka napriklad musim ich olupat inak ma boli brucho , hrusky tak isto. Nemozem jest z ovocia vela iba tak po par kuskoch nafukuje ma, ked to prezeniem napriklad slivky ked ich zjem 10 tak to citim cize, tak po menej ale jem ovocie len nie v takych mnozstvach. Zelenina nie je problem ziadna nastastie lebo ja nejem maso vobec.

autor
7. feb 2023

@ajsha123
@ladia fuha no bude to sranda, objednala som sa k dr štvrtok tak uvidím co povie kam ma pošle. A môžem ja už teraz vynechať mlieko? Ak má pošle potom na testy neskresli to výsledok ak už budem na diéte? Prosím vás a nejaká šunka, salám sú ôk? Ci aj v tom je bkm?

ajsha123
7. feb 2023

Určite teraz mlieko nevynechavaj. Teda môžeš jemne obmedzit, ale nevynechaj. Skresli to výsledky...