Vystrájanie 3-mesačného syna pred spaním

jemi9
17. jún 2020

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať, či ste sa niektorá stretli s tým a ako ste to riešili, pripadne, či by ste mi vedeli poradiť. Môj 3 mesačný syn začal poslednú dobu strašne vystrajat pred spaním, ale neskutočne... Plače, rozhadzuje rukami, vrci, puci sa, pritom viem, že v konečnom dôsledku zaspí, ale predchádza tomu toto. Spinká v noci krásne, 2x sa budí na fľašu, nakrmim, odgrgne, uložím, pohladkam, trošku posedim pri postieľke a spí. Ale večer a ráno na prvý spánok je to hotový cirkus. Skúšala som rôzne doby bdenia pred spaním, ale výsledok stále rovnaký. Cez deň spí zväčša von v kočíku, inak by som doma ošalela a tam nemá problém zaspať. Pozerá, po chvíli sa mu začnú zatvárať očká a spí, samozrejme, kočík musí byť v pohybe. Problém je vnútri. Nič som mu v postieľke nemenila, mám aj závesy, je nakrmeny, prebaleny, je mu teplo a predsa...

goodidea
17. jún 2020

Moja dcérka je taká istá, má už 2 roky a ostalo jej to doteraz, skrátka bojí sa že jej niečo ujde ..spánok berie ako stratu času...

rozovykon
17. jún 2020

@jemi9 môže byť aj veľmi unavený, dôvodov môže byť veľmi veľa, neskúšala si uspávať v manduce, alebo šatke možno ťa len potrebuje cítiť, ešte je drobátko.

viera
17. jún 2020

Ked nema problem vonku zaspat v kociku...Mozno je to cerstvym vzduchom vonku alebo tym, ze kocik ide(Nieco ako hojdanie)........Co tak elektronicka koliska???Alebo ako hovori
@rozovykon šatka, nosic?....

cimage
17. jún 2020

Este je velmi malinky a potrebuje kontakt a urcite by mu satka, alebo nosic pomohli. 9mesiacov sa pohojdaval v brusku a zrazu ma zaspavat v rovnej postielke bez pohybu.

simca06022011
17. jún 2020

@jemi9 mne toto robila mala.. a prisla som na to, ze vecer pred spanim, som ju nakrmila, odgrgla, dala lahnut.. a cirkus zacal, pucenie, mrvenie.. potom som si vsimla, ze ste tak o 10-15 minut som ju musela zdvihnut, znovu odgrgnut a az potom zaspala (som jej hladkala čelo :DD funguje do dnes). Pritom cez den pohoda, tiez v kociku vacsinou, cez noc sa budila na jedno krmenie... To vecerne zaspavanie bude kriz este dlho, teraz este je to nic.. ale ked zacne behat.. udrzat dieta v posteli, to aj hodinovy ritual citania, hladkania, uspavania.

jemi9
autor
9. júl 2020

Už to prešlo baby, ako sa hovorí, je to len obdobie, chvalabohu. Ale vždy si nájde niečo, teraz mi ráno nechce spať dlhšie ako pol hodku, pritom zaspí do 5 max 10 minút. Každý týždeň niečo 🙂 šatku ani nezvazujem, lebo má 9kg a asi by to môj chrbát nedal